3
Sty
2018
5
Jak wybielić ubrania domowym sposobem?

Jak wybielić ubrania domowym sposobem?

Białe ubrania prezentują się w niezwykle atrakcyjny sposób. Niestety, po pewnym czasie ich wygląd nie jest już tak idealny. Szarzeją i żółkną. Możesz wówczas użyć wybielacza, jednak trzeba pamiętać o szczególnej ostrożności, aby nie zniszczyć tkaniny. Dlatego dzisiaj przychodzę do Ciebie z prostymi, domowymi i przede wszystkim – bezpiecznymi sposobami na wybielenie ubrań!

Jak wybielić ubrania domowym sposobem?

Jeżeli masz w swojej szafie dużo białych ubrań, dobrze wiesz, że wymagają one szczególnej troski. Tylko wtedy będą mogły zachować idealny wygląd na dłużej. Wystarczy zastosować się do kilku podstawowych zasad, aby otrzymać taki efekt. I jesteś w stanie uzyskać go domowymi sposobami!

Użyj cytryny

Twoje białe ubrania pożółkły lub poszarzały? Wymocz je w płukance z cytryny. Jeżeli są odporne na wysokie temperatury, można z powodzeniem wymoczyć je w gorącej wodzie z cytryną. W tym celu, należy w dużym garnku zagotować wodą i wkroić do niej kilka plastrów cytryny. Do tak przygotowanej płukanki należy włożyć białe ubrania. Powinny pozostać w roztworze przez godzinę. Następnie należy je wyciągnąć z garnka i wyprać.

Ocet do walki z plamami na białych ubraniach

Należy dodać do prania zamiast płynu do płukania, jedną miarkę octu. Sprawi, że białe ubrania odzyskają dawny blask, a także ulegną zmiękczeniu. Usunięty zostanie z nich osad z detergentów, który nagromadził się w ubraniach podczas poprzednich prań.

Płukanka z sody oczyszczonej

Kolejnym sposobem na przywrócenie ubraniom bieli, jest ich namoczenie w 4 litrach wody z dodatkiem 1 szklanki sody oczyszczonej. Należy pozostawić je w takiej płukance na kilkadziesiąt minut, a następnie wyprać jak zwykle. Białe ubrania znów będę zachwycały swoim kolorem.

Aspiryna o właściwościach wybielających

Okazuje się, że popularny lek na przeziębienie, skutecznie radzi sobie z usuwaniem żółtych osadów i plam pojawiających się na białych ubraniach. Należy rozpuścić w wodzie 5 tabletek aspiryny. Następnie ubrania musisz namoczyć w tak przygotowanym roztworzone. Powinno się namaczać je przez dłuższą chwilę, po czym wyprać. Trzeba jednak pamiętać, aby do tych czynności użyć tylko białych tabletek aspiryny. Inne kolory osłonki mogłyby spowodować zafarbowanie tkaniny.

Woda utleniona do wybielania

Należy dodać do wody odrobinę wody utlenionej. Dzięki temu skutecznie usuniesz osad powstający na białych tkaninach. Roztwór powinien składać się z dwóch części wody utlenionej i z jednej części płynu do mycia naczyń. Będzie skutecznym sposobem do walki z wszelkimi zabrudzeniami pojawiającymi się na białych ubraniach.

Mleko

Okazuje się, że mleko pomaga skutecznie dbać o wygląd białych tkanin. Szczególnie polecane jest użycie tego składnika dla tkanin bawełnianych. Wystarczy włożyć ubrania do miski z mlekiem. W takim stanie ubrania powinny pozostać przez kilka godzin. Następnie należy ubrania wyprać, jak zwykle.

Jak widać sposobów jest całkiem dużo – nie od razu musimy skłaniać się ku użyciu środków chemicznych, zwłaszcza że wiele z powyższych rzeczy mamy na co dzień w domu. A Wy? Jakie macie sposoby na utrzymanie śnieżnej bieli Waszych ubrań?

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Jak prać firany- sposoby
Jak prać firanki? – skuteczne sposoby
usuwanie plam po kosmetykach
Jak usuwać plamy po kosmetykach?
Jak zaoszczędzić czas na prasowaniu
Sposoby, dzięki którym zaoszczędzisz czas na prasowaniu!
Jak usunąć plamy po czerwonym winie
Jak usunąć plamy po czerwonym winie?

Zostaw komentarz