Home Artykuły sponsorowane 10 sprawdzonych sposobów na pozbycie się mszyc

10 sprawdzonych sposobów na pozbycie się mszyc

5 min czytania
0
0
1,130
Mszyce na roślinach

Mszyce stanowią prawdziwą zmorę każdego właściciela ogrodu. Niektóre gatunki żerują również na roślinach doniczkowych. Walka z nimi nie jest prosta. Możemy ją prowadzić domowymi sposobami, chociaż najwyższą skutecznością cechują się profesjonalne środki ochrony roślin. Oto 10 sposobów na pozbycie się mszyc.

1. Mechaniczne usuwanie owadów

Po zaobserwowaniu niewielkiej kolonii mszyc na liściach należy jak najszybciej usunąć je ręcznie, używając przy tym rękawiczki. Niestety ten sposób ma ograniczoną skuteczność, bo wystarczy pozostawienie jednego osobnika, aby problem powrócił.

2. Oprysk z octu

Ocet to typowy domowy środek na mszyce. Aby go zastosować, należy przygotować jego roztwór z wodą w proporcjach 1 do 10. Następnie preparatem trzeba intensywnie opryskać zaatakowane rośliny.

3. Czosnek

Mszyce nie przepadają za czosnkiem. Aby przygotować, bazujący na czosnku preparat, należy kilka ząbków bardzo drobno posiekać, umieścić w słoiku i zalać chłodną wodą, po czym pozostawić w ciepłym miejscu na okres doby. Później zawartość słoika powinna zostać pomieszana z wodą 1 do 1. Tak przygotowanym domowym preparatem można dokonać oprysku.

4. Cebula

Podobne działanie prezentuje cebula, a konkretnie przyrządzony z niej wywar. Pokrojone w kostkę warzywa należy gotować przez 30 minut w jednym litrze wody. Po odcedzeniu preparat nadaje się do opryskiwania roślin. Zabieg należy powtarzać.

5. Mleko

Kolejny domowy środek na mszyce to krowie mleko wymieszane z wodą w proporcjach 1 do 1. Przy stosunkowo niewielkiej kolonii owadów kilka powtórzonych oprysków może okazać się skuteczne.

6. Szare mydło

Podobne opryski można prowadzić przy pomocy szarego mydła rozcieńczonego w ciepłej wodzie. Roztwór wymaga ostudzenia przed zastosowaniem.

7. Soda oczyszczona

Niektórzy właściciele roślin balkonowych i domowych walczą z mszycami przy pomocy sody oczyszczonej. Jej niewielką ilość można rozpuścić w szklance wody z dodatkiem oleju rzepakowego, a następnie spryskać tym preparatem zaatakowaną przez owady roślinę.

8. Rośliny odstraszające owady

Co ciekawe, mszyce bardzo nie lubią kilku gatunków roślin – między innymi lawendy i nasturcji. Umieszczenie ich na balkonie w towarzystwie kwiatów, dla których mszyce są groźne może skutecznie odstraszyć szkodniki. Ta metoda działa jednak tylko profilaktycznie.

9. Biedronki

Obecność biedronek, które żywią się mszycami, to kolejna metoda mające charakter raczej profilaktyczny. Jak zwabić biedronki na swój balkon lub do ogrodu? „Atrakcjami” są dla nich woda z cukrem, a także żółte akcenty – na przykład wstążeczki.

10. Profesjonalne środki

Największą skuteczność zagwarantuje natomiast profesjonalny preparat na mszyce. Środki owadobójcze, takie jak SUBSTRAL Polysect w sprayu są gotowe do użycia, odporne na deszcz, a w dodatku można z powodzeniem stosować je w domu i ogrodzie. Oprysk pozostaje skuteczny przez nawet trzy tygodnie!

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…