8
Wrz
2017
2
4 błędy, jakie prawdopodobnie popełniasz używając zmywarki

4 błędy, jakie prawdopodobnie popełniasz używając zmywarki

W prawie 75% gospodarstw domowych znajduje się obecnie zmywarka. Jest to podstawowy sprzęt kuchenny, z którego z wielką przyjemnością korzysta każdy z nas. Dzięki temu urządzeniu domownicy nie muszą tracić czasu na zmywanie naczyń. Mogą w tym czasie odpocząć i spędzić czas w rodzinnym gronie. Istotne jest jednak, aby właściwie korzystać ze zmywarki. Dzięki temu przez długi czas będzie ona mogła służyć w naszym domu.

Najczęstsze błędy podczas używania zmywarki


Płukanie naczyń przed włożeniem do zmywarki

Nigdy nie płucz naczyń przed włożeniem ich do zmywarki. Jaki to będzie miało sens, jeżeli zużyjesz wodę zarówno w zlewie, jak i w zmywarce? Detergent nie będzie miał również gdzie zadziałać, ponieważ włożone do zmywarki naczynia będą czyste. Jeżeli naczynia nie mają zabrudzeń, enzymy z detergentu będą bez celu krążyły po zmywarce. Będzie to na pewno mało ekonomiczne zmywanie. Z czasem może to doprowadzić do niszczenia naczyń. Usunięte z naczyń przed włożeniem ich do zmywarki powinny tylko być większe kawałki jedzenia.

Używanie nieodpowiedniego detergentu

Do zmywarek lepsze są detergenty w proszku niż te dostępne w płynie. Te drugie mogą osadzać się w rurach, co może spowodować ich zapchanie. Dlatego też, warto wybierać wysokie jakości detergenty, które dostosowane są do modelu zmywarki, jaki posiadamy. Istotne jest, aby korzystać także z detergentów ekologicznych, bez zawartości chloru i substancji przeciwbakteryjnych. Takie możemy znaleźć praktycznie w każdym sklepie. Warto unikać tych bardzo chemicznych.

Trzeba pamiętać, że nie ma alternatywnego środka domowej roboty, który w 100% sprawdzi się w zmywarce do mycia naczyń. Musimy mieć świadomość, że środki wykonane samodzielnie w domu nie tylko nie umyją i nie odkażą naczyń tak dokładnie, ale również, w zależności od użytych składników, mogą pozostawić na naczyniach zacieki, uszkodzić zmywarkę lub naczynia, a także unieważnić gwarancję na sprzęt. Dlatego też lepiej nie eksperymentować.

Mycie w zmywarce przedmiotów delikatnych i ostrych

Mycie tarek i noży w zmywarce może po pewnym czasie spowodować ich stępienie. Jest wiele przedmiotów, których należy myć w zmywarce. Jest to przede wszystkim delikatna porcelana, kryształy, ręcznie malowane naczynia czy szklane naczynia. Wszystkiego co stare, luksusowe i wartościowe nie należy myć w zmywarce, jeżeli nie chcemy tego zniszczyć. Wysoka temperatura jest również szkodliwa dla plastiku, drewna, żelaza i cynku. Wszystkie te przedmioty należy myć ręcznie lub po prostu nie kupować naczyń wykonanych z takich tworzyw.

Brak wiedzy na temat możliwości zmywarki

Bardzo mało osób kłopocze się, aby przeczytać instrukcję obsługi zmywarki. Tylko dzięki niej będziemy mogli poznać prawdziwe możliwości urządzenia. Okazuje się, że po przeczytaniu instrukcji, będziemy mogli ustawić taki program, który pozwoli na mycie większej ilości naczyń wykonanych z różnych materiałów. Warto więc poznać możliwości swojego sprzętu, zanim zaczniemy z niego w pełni korzystać. Dobrze na tym wyjdziemy.

Jak widać, prawidłowe użycie zmywarki, to nic trudnego. Należy jedynie zwrócić uwagę, na kilka szczegółów, dzięki którym jej użycie stanie się jeszcze bardziej efektywne oraz użyteczne, a przy tym pozwoli nam utrzymać sprawny sprzęt przez długie lata.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Jak czyścić zmywarkę - krok po kroku
Jak czyścić zmywarkę- krok po kroku
Jak pozbyć się smug i zacieków z kieliszków?
Jak pozbyć się smug i zacieków z kieliszków?
Jaką zmywarkę kupić?
Jaką zmywarkę kupić?
Czego nie powinniśmy myć w zmywarce?
Czego nie powinniśmy myć w zmywarce?

Zostaw komentarz