Home Sprzątanie Co zrobić, aby sprzątanie było przyjemne?

Co zrobić, aby sprzątanie było przyjemne?

6 min czytania
0
0
67
Co zrobić, aby sprzątanie było przyjemne?

Dla niewielu osób sprzątanie jest prawdziwym relaksem i przyjemnością. Zwykle to przykry obowiązek, który pozwala na doprowadzenie wnętrza do stanu używalności. Istnieją jednak sposoby, aby nieco uprzyjemnić sobie sprzątanie.

Znajdź cel sprzątania

Cel, dla którego sprzątamy jest najważniejszy. Nikt nie lubi robić rzeczy bez żadnego celu. Cel pozwala zmienić nastawienie. Może to być cel krótkotrwały, na przykład wizyta gości. Jednak należy pamiętać, że w dłuższej perspektywie sprzątanie dla gości może być frustrujące. Może oznaczać, że po prostu wstydzimy się tego, jak wygląda nasz dom. Oczywiście, czasem zewnętrzny bodziec jest potrzebny, ale nie powinien on być jedyny.

Najlepszą motywacją będzie to, że po prostu dzięki sprzątaniu, będzie można żyć w poukładanym i przyjemnym pomieszczeniu. Dużo łatwiej odpocząć i cieszyć się relaksem, gdy wokół nie ma rozwalonych rzeczy.

Sprzątanie przy muzyce

Najgorszym co może być jest sprzątanie w ciszy. To każdego może zdołować. Monotonny szum wody czy dźwięk włączonego odkurzacza mogą wywołać frustracje u każdego. Gdy włączymy swoja ulubioną muzykę, na pewno obowiązki sprawią nam dużo większą przyjemność. Na pewno również czas na sprzątaniu minie znacznie szybciej. Warto włączyć podczas sprzątania energetyczne kawałki. Najlepiej słuchać ich głośno. Nawet możemy zatańczyć przy odkurzaczy czy miotle.

Słysząc swój ulubiony kawałek, nie należy się hamować. Podczas sprzątania można również śpiewać. Na pewno będzie to świetny sposób na uprzyjemnienie sobie tych przykrych obowiązków.

Oglądanie filmu

Jeżeli większość czynności będzie wykonywana w jednym pomieszczeniu, nie ma przeszkód, aby oglądać w tym samym czasie film lub ulubiony serial. Dzięki temu, bardzo szybko można będzie poskładać czy wyprasować górę ubrań, czy uporządkować rzeczy w szafie. Trzeba jednak uważać, aby fabuła filmy nas tak nie wciągnęła, że kompletnie zapomnimy o sprzątaniu. Jest tu więc pewne ryzyko.

Maseczka

Czas związany ze sprzątaniem domu warto połączyć z pielęgnacją własnej urody. Bez przeszkód możemy prasować z maseczką na twarzy. Podczas mycia podłogi natomiast można nałożyć na włosy odżywkę. I podłoga będzie czyta i włosy bardziej odżywione. Sprzątanie zacznie nam się wtedy kojarzyć z mini SPA. Chętniej będziemy wtedy podejmowali domowe obowiązki.

Słuchanie audiobooka

Podczas szorowania kafelków czy mycia podłóg trudno jest czytać książkę. Jednak alternatywą może być audiobook.

Nagradzanie się słodyczami

Warto nagradzać samych siebie, na przykład poprzez słodycze. Na przykład za każdego wysprzątane pomieszczenie będzie przysługiwała jedna kratka czekolady. Warto jednak z tym uważać, jeżeli mamy naprawdę duży dom. Może się wtedy okazać, że podczas każdego sprzątania będziemy zjadali całą czekoladę. Może to niezbyt korzystnie wpłynąć na naszą linię.

Sprzątanie w towarzystwie

Wszystkie czynności mogą być przyjemne, ale tylko wtedy, gdy wykonuje się je w odpowiednim towarzystwie. Oczywiście, nie zawsze jest to możliwe, jednak, gdy tylko się da, warto angażować kogoś znajomego do sprzątania. Mycie okien stanie się przyjemne, jeżeli na przykład będzie się je myło z chłopakiem, mężem lub siostrą. Zdecydowanie, sprzątanie może zbliżyć.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Sprzątanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Jak się pozbyć gołębi z balkonu? – skuteczne sposoby

Gołębie na przestrzeni ostatnich lat stały się jednym z najbardziej licznych gatunków ptak…