Home Artykuły sponsorowane Czym są limity zakupowe w systemie Pay?

Czym są limity zakupowe w systemie Pay?

9 min czytania
0
0
675
Limity zakupowe w systemie Pay

Czym są limity zakupowe w systemie Pay i na czym polega fenomen ich popularności? Tym pytaniom warto poświęcić odrobinę uwagi, ponieważ jest to propozycja dla każdego, zwłaszcza w przypadku osób dokonujących częstych zakupów za pośrednictwem sieci internetowej. Zresztą korzyści płynące z rozwoju tego typu usług są obopólne. Sprzedawcy oraz nabywcy ich towarów jednogłośnie wyrażają swoje zadowolenie. Jak to możliwe? Sprawdzamy.

Limit zakupowy w systemie Pay, co to jest?

Najkrócej mówiąc, jest to odroczona płatność za towar lub usługę.

Konsument nabywa określone dobra, nie uruchamiając własnych zasobów finansowych przez określony czas. Termin odroczenia zawarty jest w regulaminie świadczenia usługi, opublikowanym na stronie sprzedawcy.

Limit zakupowy jest odwzorowaniem kredytu kupieckiego, przy czym ten drugi funkcjonuje z reguły w przypadku współpracy handlowo- usługowej pomiędzy podmiotami gospodarczymi. Limity zakupowe określane są na potrzeby odbiorców detalicznych, czyli nas, klientów sklepów online.

Jak wspomnieliśmy, korzyści z odroczonych płatności są obopólne, co powoduje systematyczny rozwój tego typu usług nie tylko na rynku krajowym, lecz także globalnym. Niezwykle rzadko się zdarza, by obie strony finalizujące transakcję handlową wyrażały uznanie dla form jej finansowania. Limity zakupowe wydają się takim właśnie złotym środkiem.

Jak otrzymać dostęp do usługi?

Wystarczy na ulubionej platformie sprzedażowej wyrazić poprzez stosowny formularz zgłoszeniowy wolę przystąpienia do programu odroczonych płatności. Oczywiście jest to możliwe jedynie w odniesieniu do witryn oferujących takie rozwiązanie, jak to jest w przypadku Allegro Pay. Tam także znajdziemy odpowiedź na pytanie, Allegro Pay jak zwiększyć limit?

Ten temat poruszymy w dalszej części artykułu.

Wniosek o chęci skorzystania z limitów zakupowych poddany zostaje weryfikacji. Dotyczy ona zdolności kredytowej klienta, jego sytuacji finansowej oraz ocenie raportu Biura Informacji Kredytowej.

Decyzja o przyznaniu limitu pojawia się stosunkowo szybko, nawet w ciągu kilkunastu minut. Początkowo kwota przyznana jest raczej symboliczna, nie należy jednak zakładać, iż będzie ona stała.

W miarę rozwoju aktywności konsumenckiej na danym portalu oraz systematycznego wywiązywania się z obowiązków płatniczych kwota limitu może ulegać zwiększeniu. Dzieje się tak aż do osiągnięcia maksymalnego pułapu określonego w regulaminie świadczenia usługi.

Limity zakupowe, korzyści dla obu stron

Łatwiejszy dostęp do towarów i usług siłą rzeczy przyciąga uwagę liczniejszych grup konsumenckich. Wypada dodać, iż klienci żywo reagują na wszelkie nowości, opisując swoje wrażenia na grupach społecznościowych skupionych wokół danej platformy sprzedażowej. Na przykładzie Allegro Gadane można stwierdzić, że opinie te w większości przypadków są wysoce rzetelne i wyważone.

Limity zakupowe, korzyść dla sprzedawcy

Zakładając profesjonalizm sprzedawcy, należy uznać, iż wprowadzenie odroczonej płatności przynosi firmie dodatkowy efekt reklamowy. Limity zakupowe podnoszą prestiż przedsięwzięciu handlowemu, wpływając pozytywnie na ogólny wizerunek i świadomość marki.

Zadowolenie wynikające z wprowadzenia limitów zakupowych sprawia, że nabywcy towarów chętniej wracają na platformę, czując się usatysfakcjonowani i docenieni.

Na co wskazują uwagę przedsiębiorcy, uruchamiając limity zakupowe?

  • Zwiększenie obrotów;
  • Większe zainteresowanie ofertą;
  • Wzrost liczby kupujących;
  • Pozytywny odbiór marki.

To nie koniec. Wyższe obroty sklepu podnoszą jego atrakcyjność w oczach ewentualnych inwestorów oraz instytucji finansowych.

Co w zamian otrzymują klienci sklepu online?

Przede wszystkim doceniają swobodę podejmowania decyzji o zakupie danej rzeczy. Nader często zdarza się przecież brak korelacji pomiędzy wpływami na konto a rozchodami. Brak limitu zakupowego oznaczałby swoisty przymus oczekiwania na środki finansowe, co w przypadku wyjątkowo atrakcyjnej oferty mogłoby spowodować wcześniejsze jej wykupienie przez innych zainteresowanych.

W sytuacjach kryzysowych (wypadek, awaria) decyzję o zakupie części zamiennej lub zestawów naprawczych należy podjąć natychmiast. Limit zakupowy uniezależnia nas od aktualnej sytuacji finansowej, a wymagana interwencja może nastąpić natychmiast po stwierdzeniu szkody.

To tylko niektóre przykłady, kiedy niezależność od terminów wpływów pieniężnych na konto może okazać się wybawieniem w trudnych sytuacjach.

Pomoże także w realizacji marzeń. Nie ma przecież niczego zdrożnego w tym, że ktoś pragnie realizować swoje marzenia, bez względu na datę wpływu dochodów.

Korzyści dla nabywców towarów i usług:

  • Odroczenie płatności;
  • Uniezależnienie się od wpływów na konto prywatne;
  • Natychmiastowa realizacja planów zakupowych;
  • Dodatkowe zabezpieczenie konsumenckie;
  • Brak opłat manipulacyjnych związanych z odroczeniem płatności;
  • Brak skomplikowanych procedur;
  • Brak oprocentowania.

Dodatkowo czynnikiem motywującym do skorzystania z dobrodziejstwa odroczonej płatności w systemie Pay jest fakt, iż zobowiązanie limitowe nie wpływa na ocenę zdolności kredytowej konsumenta, w przypadku składania wniosku do banku o kredyt.

 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…