Home Artykuły sponsorowane Czyszczenie dywanu. Domowe sposoby czy profesjonalna usługa?

Czyszczenie dywanu. Domowe sposoby czy profesjonalna usługa?

7 min czytania
0
0
296
Czyszczenie dywanu. Domowe sposoby czy profesjonalna usługa?

Nieprzyjemne zapachy z dywanu to problem, z którym zmaga się wiele osób. Przyczyn tego stanu rzeczy może być mnóstwo. W zdecydowanej większości przypadków usunięcie nieprzyjemnego zapachu jest jak najbardziej możliwe. Niekiedy można zrobić to za pomocą wody utlenionej lub innych dostępnych w domu środków. Innym razem konieczne będzie zaś skorzystanie ze specjalistycznych usług.

Dywan brzydko pachnie? Najgorsze, co możesz zrobić, to zlekceważyć problem. Nieprzyjemny zapach może znacznie obniżyć jakość Twojego życia i zepsuć Twój wizerunek jako gospodarza wśród odwiedzających Cię gości. Niezależnie od tego, jakie czynniki odpowiadają za śmierdzący dywan, powinieneś dowiedzieć się, jak szybko i skutecznie usunąć niechciane aromaty. W nowym artykule wyjaśniamy, jak to zrobić oraz co może być przyczyną nieprzyjemnego zapachu.

Skąd bierze się brzydki zapach na dywanie?

W przeciętnym domu nie brakuje okazji ku temu, by zabrudzić dywan. Wiele plam okazuje się przyczyną nieprzyjemnego zapachu. Jeśli wyczuwasz go w pomieszczeniu, warto dokładnie przyjrzeć się całej powierzchni dywanu i upewnić się, że ten nie został poplamiony. Pod względem przykrych zapachów szczególną uwagę należy zwrócić na następujące typy zanieczyszczeń:

  • mocz (problem dotyczy przede wszystkim opiekunów zwierząt oraz rodzin z małymi dziećmi);
  • rozlany alkohol (zwłaszcza piwo i wino);
  • rozlane napoje (w szczególności te zawierające cukry, np. oranżady, cola, soki itp.);
  • pleśń (rozwija się w przypadku niezapewnienia odpowiedniej wentylacji między dywanem a podłogą i przy dużej wilgotności w pomieszczeniu);
  • niewystarczająca staranność przy usuwaniu poprzednich zabrudzeń.

Zapach stęchlizny na dywanie

Po zlokalizowaniu źródła nieprzyjemnego zapachu powierzchnię dywanu należy jak najszybciej wyczyścić. Jeśli zrobisz to w odpowiedni sposób, śmierdzący dywan nie będzie już wpływał na komfort przebywania w pomieszczeniu. W przypadku gdy brzydki zapach to wynik jednej lub kilku plam, w walce z nim skuteczne mogą okazać się środki, które większość z nas ma w domowej apteczce lub szafce kuchennej.

Jeżeli jednak zabrudzony jest cały dywan lub za brzydki zapach odpowiadają szczególnie uporczywe substancje, warto skorzystać z usług świadczonych przez profesjonalne firmy – taką ofertę znajdziemy na stronie pralni dywanów https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/usuwanie-zapachu/.

Nieprzyjemny zapach dywanu? Pomoże woda utleniona lub soda oczyszczona

Jeśli chodzi o wspomniane domowe sposoby na to, by usunąć zapach stęchlizny z dywanu, warto wspomnieć przede wszystkim o:

  • wodzie utlenionej: najbezpieczniejsza dla materiału, z którego wykonano dywan, jest woda utleniona 2 proc. Warto pamiętać, że w przypadku kolorowych dywanów należy dodatkowo rozcieńczyć ją wodą w proporcji 1:1;
  • szarym mydle: należy przetrzeć wilgotnym mydłem plamę, a następnie umyć ją wilgotną gąbką. Ostatni krok to usunięcie piany np. mokrą ścierką i wysuszenie dywanu;
  • sodzie oczyszczonej: stosujemy ją na dokładnie oczyszczony dywan, rozsypując proszek na całej powierzchni i pozostawiając np. na noc. Do usunięcia sody można użyć odkurzacza.

Więcej przydatnych wskazówek na temat usuwania przykrych zapachów znajdziesz tutaj: https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/jak-usunac-brzydkie-zapachy-z-dywanu/.

Jak zlikwidować zapach stęchlizny z dywanu? Kiedy skorzystać z usług specjalistów?

Powyższe porady mogą okazać się nieskuteczne, jeśli dywan jest mocno zawilgocony, zapleśniały lub zabrudzony substancjami o intensywnym, niedającym się łatwo usunąć zapachu. W taki sytuacjach najlepiej zrobisz, powierzając jego czyszczenie profesjonalnej firmie. W ten sposób zyskasz pewność, że przykry zapach zniknie, a Twój dywan nadal będzie w dobrym stanie.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Łóżka kontynentalne w stylu barokowym: przepych i wygoda w Twojej sypialni

Styl barokowy czerpie z architektury XVI i XVII stulecia. Aranżacja barokowa jest zaskakuj…