Home Eko porady Domowe sposoby na mszyce w ogrodzie

Domowe sposoby na mszyce w ogrodzie

5 min czytania
0
0
1,245
domowe sposoby na mszyce w ogrodzie

Mszyce to dobrze nam znane niewielkie szkodniki, które żywią się sokiem roślinnym. Właśnie to sprawia, że liście podgryzionych przez mszycę roślin zostają nieodwracalnie zniszczone oraz chorują. Mszyce rozmnażają się bardzo szybko, dlatego należy interweniować od razu po zauważeniu pierwszych osobników. Pozostaje pytanie, jakie są najbardziej skuteczne domowe sposoby na mszyce w ogrodzie? Co prawda istnieje wiele gotowych preparatów, jednak są inne sposoby na mszyce, które warto wypróbować.

Sposób na mszyce – ocet i cebula

Niezawodnym sposobem na mszyce jest zastosowanie roztworu octu i wody. Wystarczy połączyć ze sobą 100 ml octu i litr wody a następnie spryskać nim mszyce. Możemy wzmocnić działanie domowego specyfiku kilkoma kroplami płynu do naczyń. Kolejny naturalny sposób na mszyce to wywar z cebuli. W przypadku cebuli należy ją pokroić, wrzucić do garnka i zalać litrem wody. Po połowie godziny gotowania wystarczy odcedzić wywar i zaczekać do ostygnięcia. Kilkukrotny oprysk wywarem z cebuli powinien pomóc zwalczyć mszyce. Ocet skuteczny jest także na mrówki i pająki.

Sposoby na mszyce – biedronki oraz inne rośliny

O ile nie obawiamy się inwazji biedronek, warto zaprosić je do naszych zaatakowanych roślin. Larwy i dorosłe osobniki biedronek żywią się mszycą. Możemy je zwabić do naszych roślin opryskując je roztworem wody z cukrem lub wiążąc żółtą tasiemką, które zwabią biedronki. Możemy też posadzić rośliny, za którymi szkodniki nie przepadają. Między innymi lawenda zyskała na popularności dzięki temu, że szkodniki (takie jak mole) jej nie atakują. Posadzenie takich roślin sprawi, że mszyce nie wrócą, jednak pamiętajmy o uprzednim spryskaniu zaatakowanych roślin.Kolejny domowy sposób na mszyce w ogrodzie to wyciąg z pokrzyw. Wystarczy zalać kilogram świeżych pokrzyw dziesięcioma litrami wody deszczowej. Po dobie można takim wyciągiem opryskać rośliny. Pokrzywa jest skuteczna nie tylko na mszyce, ale także grzyby i pleśń. Identycznie postępujemy z miętą w przypadku zwalczania muszek owocówek.

sposób na mszyce w ogrodzie

Sposoby na mszyce w ogrodzie – soda i mydło

Niezawodna soda oczyszczona to kolejny domowy środek, który można wykorzystać w walce z mszycą. Soda w roztworze z wodą raz na zawsze rozprawia się ze szkodnikami i jest w stu procentach ekologicznym środkiem! Kolejnym patentem w walce z mszycą jest szare mydło. Wystarczy rozpuścić go odrobinę w ciepłej wodzie, wystudzić i spryskać rośliny.Wypróbuj domowe, sprawdzone sposoby na mszyce w ogrodzie, zamiast kupować gotowych środków! Jeśli zastanawiasz się, jak wygonić komary z domu oraz pozbyć się rybików cukrowych z łazienki – przeczytaj nasze artykuły!

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Eko porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Łóżka kontynentalne w stylu barokowym: przepych i wygoda w Twojej sypialni

Styl barokowy czerpie z architektury XVI i XVII stulecia. Aranżacja barokowa jest zaskakuj…