Home Artykuły sponsorowane Gdzie reklamować hotel? 3 internetowe kanały promocji, które warto wypróbować

Gdzie reklamować hotel? 3 internetowe kanały promocji, które warto wypróbować

6 min czytania
0
0
1,721
gdzie reklamować hotel

Większość rezerwacji noclegów dokonywanych jest dzisiaj przez internet. Hotelarze powinni więc kłaść duży nacisk na reklamę w sieci, aby móc zaistnieć w miejscach, w których będą ich szukać klienci. Wykorzystując szeroką gamę dostępnych stron i aplikacji, mają oni szansę zwiększyć swoją widoczność online, co z kolei przełoży się na rosnącą liczbę internetowych rezerwacji.

Jednak potencjalnych kanałów marketingowych jest tak wiele, że trudno się na coś zdecydować. Poniżej trzy wartościowe rozwiązania, które pomogą Ci zwiększyć Twój zasięg w sieci.

Google Hotel Ads

Google jest królem wszystkich wyszukiwarek, o czym bezapelacyjnie świadczą ponad 3 miliardy wyszukiwań dziennie. Aby hotelarze mieli realny wpływ na widoczność swoich witryn, internetowy gigant wprowadził możliwość tworzenia kampanii reklamowych dla hoteli.

Jak to działa? Gdy użytkownik szuka noclegu w Google, specjalny algorytm wyświetla mu reklamy najlepiej odpowiadające jego zapytaniu. Aby było to możliwe, w trakcie tworzenia kampanii, reklamodawcy przesyłają szczegółowe informacje dotyczące ich obiektu oraz obowiązujących cen. Google pokazuje użytkownikowi tylko te hotele, które spełniają określone w zapytaniu wymagania. W ten sposób maksymalizowane są szanse na rezerwację w reklamowanych obiektach.

Dzięki wykorzystaniu Google Hotel Ads, uznana na całym świecie sieć hoteli Hilton Worldwide odnotowała 45% wzrost konwersji i 12% wzrost ROI.

Reklamy turystyczne na Facebooku

Około 2 miliardy aktywnych użytkowników miesięcznie sprawia, że Facebook jest idealnym miejscem do promowania Twojego biznesu. Reklamy turystyczne oferują wiele ciekawych rozwiązań, także dla zupełnie nowych reklamodawców. Oto kilka korzyści płynących z promocji hotelu na Facebooku:

  • dotarcie do osób będących na różnych etapach planowania podróży (także do tych, którzy nie wybrali nawet miejsca docelowego),
  • wyświetlanie spersonalizowanych reklam użytkownikom zainteresowanym rezerwacją hotelu w konkretnej lokalizacji,
  • pokazywanie ofert z aktualizowanymi na bieżąco cenami i wolnymi terminami (dopasowanymi do potrzeb użytkownika),
  • odnajdywanie użytkowników podobnych do tych, którzy wcześniej korzystali z oferty Twojego hotelu lub wchodzili w interakcje z Twoimi reklamami.

Reklamy te mogą pojawiać się również na należącym do Facebooka Instagramie. Udostępnianie zdjęć, prezentujących najlepsze strony Twojego hotelu jest doskonałym sposobem na przyciągnięcie nowych klientów. 

TripAdvisor

TripAdvisor to popularna platforma turystyczna, którą każdego miesiąca odwiedza ponad 460 milionów użytkowników. Można tam znaleźć ponad 800 milionów recenzji, którymi kierują się podróżnicy z całego świata. Dzięki łatwej w obsłudze wyszukiwarce hoteli i pozytywnej reputacji, kanał ten jest rewelacyjnym miejscem do reklamowania Twojego hotelu.

Istnieją dwa sposoby promowania hotelu na TripAdvisor. Po dodaniu Twojego obiektu do bazy witryny, możesz zdecydować się na korzystanie wyłącznie z organicznych wyników wyszukiwania. Oznacza to, że Twój hotel pojawi się na liście wyszukań tylko wtedy, gdy będzie spełniał określone przez użytkownika kryteria. Drugim rozwiązaniem są ogłoszenia sponsorowane. Dzięki nim możesz poszerzyć widoczność Twojego biznesu, a tym samym zwiększyć ruch na stronie oraz liczbę dokonywanych rezerwacji.

Sukces, który mogą Ci zapewnić wyżej wymienione kanały promocji, jest ściśle związany z jakością dostarczanych przez Ciebie informacji. Jeśli opis Twojej oferty będzie niekompletny, a zdjęcia obiektu niskiej jakości, reklamy w sieci na niewiele się zdadzą. Dlatego pamiętaj, że dobrze przygotowane pod e-marketing zaplecze to podstawa. 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Łóżka kontynentalne w stylu barokowym: przepych i wygoda w Twojej sypialni

Styl barokowy czerpie z architektury XVI i XVII stulecia. Aranżacja barokowa jest zaskakuj…