Home Artykuły sponsorowane Jak czyścić rolety dzień noc?

Jak czyścić rolety dzień noc?

6 min czytania
0
0
265
Jak czyścić rolety dzień noc?

Materiałowe rolety dzień noc to jeden z najpopularniejszych sposobów dekorowania okien, a jednocześnie zapewnienia sobie prywatności i intymności w mieszkaniu. Wygoda użytkowania, wysokie walory estetyczne, a do tego bogaty wybór kolorów i wzorów sprawia, że rolety okienne dzień noc są chętnie stosowane w domach, mieszkaniach, hotelach, a nawet biurach. Niestety, rolety materiałowe mają to do siebie, że mogą się szybko brudzić. Największym zagrożeniem jest kurz, a także tłuste plamy, powstające np. podczas dotykania materiału palcami. Systematyczne i umiejętne czyszczenie rolet dzień noc jest konieczne do tego, aby przez długi czas zachowały swój ładny wygląd i długo nam służyły.

Jak wyczyścić rolety dzień noc z tłustych plam?

Na naszych dłoniach znajdują się miliony zanieczyszczeń, a do tego na skórze palców mogą znajdować się tłuste osady. Nawet krótkotrwałe muśnięcie opuszkami palców powierzchni rolety dzień noc może pozostawić na niej widoczne i mało estetyczne plamy. Innym powodem ich pojawiania się jest np. tłuszcz pryskający z patelni lub kontakt z niektórymi owadami. Jak zatem prać rolety dzień noc, aby tych zanieczyszczeń się pozbyć?

Zanim zabierzesz się do demontowania całego mechanizmu rolety, wypróbuj inne, znacznie prostsze metody czyszczenia rolet dzień noc. Potrzebne będą Ci do tego:

  • gąbka kuchenna lub miękka szmatka z mikrofibry,
  • ciepła woda,
  • detergent do prania delikatnych materiałów np. płyn do naczyń.

Gąbkę lub szmatkę zmocz w wodzie, dokładnie wyciśnij i niewielką ilość detergentu nałóż na brudne rolety wewnętrzne. Następnie punktowo je wyczyść. W przypadku starych plam koniecznie może być ponowne czyszczenie rolet, aż do całkowitego usunięcia plam. Pamiętaj o tym, że zanim zwiniesz czyste rolety, należy je pozostawić do pełnego wyschnięcia. W przeciwnym wypadku mogą pojawić się na nich zacieki.

Więcej informacji o usuwaniu tłustych plam z rolet znajdziesz tutaj: https://familyrollo.pl/blog/jak-usunac-tluste-plamy-z-rolety.

Jak odkurzyć rolety dzień noc?

Jeśli masz szczęście i na Twoich roletach nie ma tłustych plam, to jednak na pewno znajduje się na nich kurz, pyłki i pajęczyny. Same w sobie są one dość dużym zagrożeniem dla zdrowia, szczególnie dla osób cierpiących na alergię. Jak je usunąć? Oczywiście z pomocą odkurzacza. Wykorzystaj do tego dedykowane ssawki z miękkim włosem. Roletę rozwiń i odkurz ją powolnymi ruchami od góry do dołu. Na materiale mogą znajdować się różnego rodzaju zanieczyszczenia, w tym również martwe owady wbite w tkaninę i siateczkę. Podczas odkurzania nie używaj nadmiernej siły, aby na tkaninie nie powstały zagniecenia i odkształcenia. Cały proces warto wykonać przynajmniej dwukrotnie, z jednej i drugiej strony.

Więcej o odkurzaniu i czyszczeniu rolet znajdziesz tutaj https://familyrollo.pl/blog/jak-czyscic-rolety-materialowe.

Dlaczego regularne czyszczenie rolet jest ważne?

Jeśli dbasz o czystość w swoim domu, nie będziesz mieć wątpliwości, że czyszczenie delikatnych tkanin rolet okiennych jest tak samo ważne, jak odkurzanie i mycie podłóg. Oczywiście tego zabiegu nie trzeba wykonywać co tydzień. Rolety typu dzień noc wystarczy czyścić przynajmniej 2 razy do roku, na przykład przy okazji mycia okien. Najlepszą porą, by to robić, nie jest słoneczny dzień, ale nieco bardziej pochmurny. Dlaczego? Promienie słońca mogą przyspieszyć schnięcie tkaniny.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…