Home Artykuły sponsorowane Jak ochronić się przed koronawirusem? Zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Jak ochronić się przed koronawirusem? Zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

5 min czytania
0
0
745
Jak ochronić się przed koronawirusem

Nowa odmiana mocno zakaźnego wirusa grypy (SARS-CoV-2) rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie. Ta mutacja wirusa grypy powoduje chorobę COVID-19. Wirus pierwsze pojawił się w Chinach. Osoby wyjeżdżające i przyjeżdzające do Chin stały się jego nosicielami. Pandemia koronawiusa dotyka większość krajów na całym świecie.

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i ochronić się przed koronawirusem?

Najczęstszymi objawami są: wysoka gorączka, katar, suchy kaszel i duszności. Jeśli stwierdzisz opisane objawy lub nie jesteś pewny swoich objawów, nie pojawiaj się w takim wypadku na pogotowiu. Nieprzygotowany na twoje przybycie oddział będzie w całości zmuszony przejść kwarantannę. Najlepszym sposobem jest kontakt z Sanepidem.

Najbardziej narażone na ciężkie objawy koronawirusa (lub zgon) są osoby z deficytem immunologicznym. Pacjenci ze słabą odpornością powinni szczególnie dbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie pandemii.

Są to:

  • Osoby powyżej 60 r.ż.
  • Małe dzieci
  • Osoby cierpiące na choroby przewlekłe
  • Personel medyczny

Warto zaznaczyć, że ponad 80% zarażonych lekko przechodzi chorobę. Śmiertelność wynosi mniej niż 1,5%.

Jak się chronić przed koronawirusem?

Poniższe środki ochrony spełniają wymogi postawione przez ECDC i obowiązują cały personel medyczny w kraju. Każdemu zaleca się zaopatrzenie się w nie. Mamy bowiem do czynienia z pandemią (epidemią, która wymknęła się spod kontroli). Są to czasy wyjątkowe.  Środki ostrożności też powinny być wyjątkowe.

rękawiczki lateksowe

– półmaska typu FFP2 lub FFP3

– maseczki chirurgiczne

– wodoodporny fartuch

okulary ochronne

Ważne żeby zadbać, aby środki ochrony były w odpowiednim rozmiarze dopasowanym do użytkującego. Przed założeniem zalecane jest dokładne umycie ciała i dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

DROGI ODDECHOWE

SARS-CoV-2 jest przenoszony drogą kropelkową. Dlatego szczególnie ważne jest chronienie dróg oddechowych.

Każda osoba przebywająca w miejscu publicznym powinna zachować dystans 1,5m od innych. Kaszleć i kichać powinno się w taki sposób, by nie zagrażał ludziom naokoło. Najlepszym rozwiązaniem jest noszenie maseczek. Unikaj skupisk ludzi. Jeśli jest konieczne, żebyś wyszedł z domu – weź ze sobą półmaskę i rękawiczki.

RĘCE

Myj ręce częściej niż zazwyczaj. Zwłaszcza bezpośrednio po przyjściu z zewnątrz. Aby ręce były w pełni czyste, należy je myć wodą z mydłem około 20 sekund. Żele antybakteryjne są dobrym rozwiązaniem jedynie wtedy, kiedy nie ma dostępu do zwykłego bądź antybakteryjnego mydła. Unikaj dotykania twarzy, oczu i ust. Nie tylko jest to niekorzystne dla naszej cery, ale też zwiększa szansę na zachorowanie.

CHORZY

Za wszelką cenę unikaj kontaktu z osobami chorymi. Jeśli wiesz, że wejdziesz w kontakt z taką osobą, nałóż na siebie fartuch lub kombinezon wodoodporny, półmaskę, rękawiczki i  gogle.

Co najważniejsze – przeczytaj książkę, do której zabierasz się kilka lat, nadrób wszystkie odcinki ulubionego serialu i #zostańwdomu 😊

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz również

Kubek papierowy jako doskonałe narzędzie marketingowe

Kubek papierowy to nieodłączny element każdego przyjęcia, wydarzenia w planerze i eventu. …