4
Kwi
2018
0
Jak pozbyć się osadu z kubków?

Jak pozbyć się osadu z kubków?

Z pewnością każda z nas boryka się z tym problemem! Pijemy dużo kawy i herbaty, a nasze ulubione kubki, choć przecież umyte, pozostają dość często zanieczyszczone brzydkim osadem po gorących napojach. Nie wpływa on w żaden sposób na smak, ale drażni nas swoim mało estetyczny wyglądem. Tobie również przeszkadza to niezwykle mocno co mi? Jeżeli tak, to poniżej znajdziesz kilka prostych sposobów na to jak pozbyć się osadu z kubków!

Jak pozbyć się osadu z kubków?


Kwasek cytrynowy

Wystarczy nasypać go na gąbeczkę, którą myjemy naczynia i za jego pomocą normalnie wyczyścić kubek. Nie wymaga to od nas żadnego wysiłku, a zacieki znikają!

Soda oczyszczona

Soda poradzi sobie zarówno z osadem po kawie jak i herbacie. A to wszystko dzięki jej alkalicznym właściwościom, które sprawiają, że brud po prostu odrywa się od powierzchni. Do kubka wsyp jedną łyżeczkę sody oczyszczonej i dolej odrobinę wody. Powstałą pastę rozprowadź po całej powierzchni kubka i pozostaw na 10 minut. Następnie wytrzyj sodę z powierzchni i umyj kubek.

Ocet

Do szklanki czy kubka możesz także wlać ocet i zalać go gorącą wodą. Odstaw go na 15-20 minut, po czym wylej zawartość i dokładnie umyj płynem do naczyń.

Proszek do pieczenia

Być może się tego nie spodziewałaś, ale proszek do pieczenia także doskonale poradzi sobie z brzydkimi zaciekami po kawie i herbacie! Użyj go po prostu zamiast płynu do naczyń. Nasyp na gąbeczkę i normalnie umyj naczynia.

Pasta do zębów

Produkt, który niewątpliwie posiada każda z nas w swoim domu! Pasta do zębów w prosty i szybki sposób poradzi sobie z osadem, który pozostawiają nasze gorące napoje. Nałóż odrobinę pasty na ściereczkę i przetrzyj zabrudzoną powierzchnię. Następnie dokładniej umyj naczynia pod bieżącą wodą.

Osad, który pozostawia zarówno kawa jak i herbata nie wygląda estetycznie. Przeszkadza zapewne wielu z nas. Jednak okazuje się, że w bardzo szybki i prosty sposób można pozbyć się problemu! Dodatkowo zapewne większość tych specyfików masz w swoim domu 🙂 A Ty masz jakieś swoje sprawdzone sposoby na to jak pozbyć się osadu z kubków?

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Przypalony garnek – jak go wyczyścić?
Przypalony garnek – jak go wyczyścić?
Jaką zmywarkę kupić?
Jaką zmywarkę kupić?
Jak dbać o zmywarkę?
Jak dbać o zmywarkę?
Mycie w zmywarce czy mycie ręczne – co bardziej się opłaca?
Mycie w zmywarce czy mycie ręczne – co bardziej się opłaca?

Zostaw komentarz