Home Organizacja Jak przechowywać zdjęcia?

Jak przechowywać zdjęcia?

10 min czytania
0
0
4,229
Jak przechowywać zdjęcia - przechowywanie zdjęć bez tajemnic

Kto z nas nie lubi wracać pamięcią i wspominać dawne czasy? Fotografie mają w sobie niezwykłą moc, dlatego też warto je odpowiednio zabezpieczyć przed upływem czasu oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Czy zastanawiałaś się kiedyś jak przechowywać zdjęcia tak, aby ciągle były w dobrej formie? Jeżeli tak to zaraz dam Ci kilka sprawdzonych sposobów, które bez problemu wykorzystasz u siebie.

Jak przechowywać zdjęcia? – sposoby

Jeżeli jesteś w posiadaniu dużej ilości zdjęć, to na pewno chcesz, aby znalazły swoje miejsce, a nie zajmowały pół szuflady. Fotografie to niezwykła pamiątka, którą możesz wykorzystać do wspominania dawnych czasów na rodzinnym, czy przyjacielskim spotkaniu. Dlatego warto o nie dbać. Poniżej przedstawię wam kilka moich sposobów, które sprawią, że przechowywanie zdjęć z wykorzystaniem danej metody sprawi, że będziecie mogły cieszyć się nimi przez długi czas!

Tradycyjny album

Jest to najbardziej standardowa forma, której od lat jestem wierna. Jeżeli tak przechowujemy nasze zdjęcia to mamy pewność, że są one bezpieczne, jednak zależy to również od tego czy wklejamy je, czy może chowamy do przeźroczystych koszulek. Na rynku obecnie istnieje wiele różnych rodzajów albumów. Ja osobiście jestem zwolenniczką wklejania fotografii, uważam, że jest w tym więcej uroku. Jeżeli zamierzasz przechowywać zdjęcia w albumie, warto zachować w nich porządek i wklejać czy wkładać je chronologicznie. Dobrym pomysłem może być także ich opisanie. Jednak z czasem ilość albumów rośnie i nie wiadomo za bardzo gdzie je przechowywać.

Jak przechowywać zdjęcia w pudełkach?

Pudełka to idealny pomysł dla posiadaczy dużej ilości zdjęć. Wykorzystując pudełka mamy pewność, że fotografie nie wyblakną. Jest to również dobry sposób na stworzenie i ozdobienie w autorski sposób pudełka, które może stać się świetną ozdobą dla Twojego mieszkania. Kartoniki, przydadzą się szczególnie w przechowywaniu zdjęć o większym formacie – nie tym standardowym.

Fotoksiążka

Fotoksiążka jest hitem i prawdziwym must have ostatnich kilku lat. Tradycyjne albumy posiadają swoją wartość sentymentalną, lekko zniszczone zdjęcia mają niepowtarzalny klimat, ale technika poszła naprzód i tak oto powstały fotoksiążki. Dzięki temu możemy wybrać indywidualnie jak chcemy, aby wyglądała nasza książka, począwszy od układu zdjęć czy kroju czcionki. Polega to na drukowaniu zdjęć na papierze, całość po złożeniu ma niewyobrażalny design. Myślę, że jest to nowoczesne rozwiązanie, ale tym samym perfekcyjnie prezentuje się na półce w salonie.

Nagrywanie na płyty CD lub pendrive

Ten rodzaj przechowywania jest zarezerwowany dla minimalistów. W ten sposób na pewno możemy zaoszczędzić wiele miejsca. Z pewnością możemy pozwolić sobie na przechowywanie większej ilości fotografii. Jednak ten sposób nie jest tak designerski jak wymienione powyżej. W tym wypadku przechowujemy zdjęcia w formie plików, nie natomiast w postaci fizycznej. Nawet jeżeli preferujemy przechowywanie zdjęć w albumach czy pudełkach, warto zapisać je także na nośniku elektronicznym. Jeżeli przechowujemy nasze zdjęcia wyłącznie w formie elektronicznej, warto zadbać o więcej niż jeden nośnik ze względu na możliwość jego zepsucia się czy zgubienia.

Przechowywanie zdjęć w chmurze

Jest to kolejna metoda jeśli decydujemy się na przechowywanie zdjęć w formie plików, nie natomiast w postaci fizycznej. Tzw. „chmura” to wirtualny dysk. Do najpopularniejszych wirtualnych dysków należą między innymi Dysk Google i Dropbox. Mają one jednak określoną pojemność, która jest darmowa, a po jej wykorzystaniu dodatkowe gigabajty są płatne. Przechowywanie zdjęć na wirtualnym dysku cechuje się niezwykłą wygodą. Masz do nich dostęp w każdym momencie, wystarczy połączenie z Internetem. Dodatkowo tego typu dysk jest odporny na mechaniczne uszkodzenia.

Ramki jako sposób na przechowywanie zdjęć

Do tych uwiecznionych chwil, które chcesz mieć ciągle na wierzchu możesz wykorzystać ciekawą ramkę. Pokuś się o jej domowe wykonanie, razem ze swoją pociechą stworzycie coś co będzie przypominać wam same szczęśliwe chwile. Jeżeli nie chcesz sama robić takiej ramki możesz ją po prostu kupić. Na rynku jest wiele rodzajów począwszy od tych tradycyjnych, 3d, czy ramki elektronicznej, na których zdjęcia co jakiś czas się zmieniają.

Jak przechowywać zdjęcia – organizacja!

Organizacja jest bardzo ważna w każdej dziedzinie życia, nie tylko w sprzątaniu. Posegreguj swoje zdjęcia i usuń te, które nie nadają się do wywołania. Skasuj wszystkie zdjęcia, które są niewyraźne, czy powtarzające się. Dzięki takiemu zabiegowi zaoszczędzimy miejsce na przechowywaniu fotografii, które są nam tak naprawdę zbędne. Wybrane zdjęcia należy uporządkować, nadać im datę oraz miejsce wykonania. Dzięki temu Twoje fotografie będą miały jeszcze większą wartość. Mam nadzieję, że teraz już wiesz jak przechowywać zdjęcia! Jeżeli zastanawiasz się także,  jak przechowywać inne rzeczy, przeczytaj nasz inny wpis i poznaj skuteczne sposoby na przechowywanie ubrań!

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Organizacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…