Home Sprzątanie Jak się pozbyć gołębi z balkonu? – skuteczne sposoby

Jak się pozbyć gołębi z balkonu? – skuteczne sposoby

9 min czytania
1
5
3,406
Jak się pozbyć gołębi z balkonu

Gołębie na przestrzeni ostatnich lat stały się jednym z najbardziej licznych gatunków ptaków zamieszkujących większe miasta. Te szare zwierzęta bardzo szybko dostosowały się do warunków miejskich, podczas gdy ich mniejsi bracia wróble są dziś na skraju wyginięcia. Jak się jednak okazuje, wielu ta zmiana nie odpowiada. Gołębie są stosunkowo spore, pozostawiają duże odchody, roznoszą choroby oraz alergeny, i potrafią być bardzo uciążliwe. Prawie każdy mieszkaniec Warszawy, Krakowa, Poznania i innej polskiej metropolii musiał choć raz zmagać się z tą plagą nawiedzającą jego własny taras. Jak się pozbyć gołębi z balkonu tak, aby już nie wracały? Zobacz samemu!

Skąd się biorą gołębie na balkonie?

Jak każde inne zwierzę, również i gołębie mają w swoim działaniu pewien cel. Jeżeli nie wiesz, jak się pozbyć gołębi na balkonie, to zacznij od znalezienia przyczyny ich obecności. Bardzo możliwym jest, że ptaki znalazły na Twoim tarasie źródło pożywienia. Sprawdź, czy któryś z członków domostwa nie dokarmia potajemnie gołębi lub czy po prostu na balkonie nie znajduje się może jakiś potencjalny pokarm, z którego gołębie chętnie korzystają.

Gołębie na balkonie

 

Oprócz pożywienia, gołębie na balkonie mogą znaleźć się poszukując po prostu miejsca do zamieszkania. Jeśli na naszym balkonie mamy duży bałagan lub w pobliżu znajdują się jakieś ciepłe, dobrze ukryte miejsca (jak na przykład przestrzenie między ścianami), to możliwe, że właśnie to przyciąga te miejskie ptaki. Uporządkuj swój taras i zadbaj o to, by zakryć wszelkie miejsca, które mogą być dla gołębi potencjalnych schronieniem.

Jak się pozbyć gołębi na balkonie? Spróbuj je wystraszyć!

Ptaki są w stanie przenosić wiele niebezpiecznych dla człowieka chorób jak np. borelioza lub salmonelloza. Naszym obowiązkiem jest więc chronienie siebie i pozostałych domowników przed epidemią ptactwa na naszym tarasie. Jeżeli nie wiesz, jak się pozbyć gołębi na balkonie, spróbuj od najstarszego sposobu na świecie. Wystrasz je!

 

Jak się pozbyć gołębi

By taki sposób był skuteczny, należy skorzystać z odpowiednich środków. Niegdyś bardzo popularne było umieszczanie na balustradach sztucznych figurek ptaków. W ten sposób gołębie unikały balkonu, ponieważ myślały, że jest on już zamieszkały przez inne osobniki z gatunku bądź naturalnych wrogów. Znane jest także umieszczanie płyt kompaktowych, których blask odstraszał ptaki, bądź sprężynki tęczowe, które uczynią to samo swoimi jaskrawymi kolorami. Jednak weterani, którzy przez wiele lat szukali sposobu, jak się pozbyć się gołębi z balkonu, wiedzą, że są to sposoby, które mogą zadziałać tylko na krótką metę. Jeżeli gołębie bardzo upodobały sobie naszą okolicę, to przyzwyczają się w końcu to wszelkich odstraszaczy, jakie umieścimy.

Jak pozbyć się gołębi z balkonu? – Zablokuj dostęp!

Chociaż może wydawać się to oczywiste, to wystarczy odciąć ptakom dostęp do naszego tarasu, aby do niego nie wracały. Jak się pozbyć gołębi na balkonie w taki sposób? Polecamy skorzystać z siatki na balkon lub zamontować specjalne kolce na balustradzie. W ten sposób zapobiegniemy powracaniu natrętnego ptactwa. Niestety ma to swoją cenę. Gołębie na balkonie co prawda więcej już się nie znajdą, ale tracimy na walorach estetycznych. Taras z wystającymi kolcami lub otoczką z siatki wygląda zniechęcająco również dla ludzi.

Jak się pozbyć gołębi na balkonie

Naftalina na gołębie

Gołębie tak samo jak ludzie posiadają zmysł węchu. I również one nie mogą pewnych zapachów znieść. Wśród znanych sposobów, które mówią nam, jak pozbyć się gołębi z balkonu, często właśnie nadmienia się środki zapachowe. Można na przykład wyłożyć balkon naftaliną, która odstrasza zarówno gołębie jak i mole ubraniowe. Jeżeli jednak ten specyficzny zapach przeszkadza również Tobie, sięgnąć można po specjalnie spreparowane środki odstraszające gołębie, które posiadają różne domieszki zapachowe, by były znośne dla człowieka.

Gołębie na balkonie mogą być wiecznie powracającą udręką. Jak się pozbyć gołębi z balkonu, aby nie wracały? Nie dokarmiaj ich, utrzymuj na balkonie porządek, sięgnij po odpowiednie środki oraz zabezpiecz ptakom dostęp. Dzięki temu Twoje zmagania z tymi ptakami szybko się zakończą. Jeżeli dodatkowo zastanawiasz się, jak pozbyć się pająków z domu lub pojawiły się u Ciebie muszki owocówki, zachęcamy także do przeczytania poprzednich artykułów.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Sprzątanie

Jeden komentarz

  1. Alicja M.

    20 maja, 2019 at 9:48 am

    Ciekawe sposoby – zwłaszcza, że z tego, co widzę – coraz więcej osób ma problemy z gołębiami i odchodami, jakie przy okazji po sobie zostawiają.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Łóżka kontynentalne w stylu barokowym: przepych i wygoda w Twojej sypialni

Styl barokowy czerpie z architektury XVI i XVII stulecia. Aranżacja barokowa jest zaskakuj…