Home Artykuły sponsorowane Jak szybko i dokładnie posprzątać podłogę? Poznaj nasze porady

Jak szybko i dokładnie posprzątać podłogę? Poznaj nasze porady

4 min czytania
1
0
1,227

Nie wiesz, jak zabrać się za sprzątanie podłogi? Masz wątpliwości, czy sprzątanie zda rezultat? A może masz bardzo zapuszczoną podłogę i nie jesteś w stanie się pozbyć z niej brudu? Jeśli tak, to te kilka rad sprawi, że będziesz cieszył się wyjątkowo czystą i przyjemną podłogą na dłużej.

Częstotliwość

Pierwszym problemem, z którym musisz się zmierzyć w przypadku sprzątania podłóg jest częstość, z jaką decydujesz się na jej posprzątanie. Zwykle robimy to zbyt rzadko. Dlaczego? Wydaje nam się to nudne, żmudne i długotrwałe. Zamiast w regularnych odstępach sięgać po Leifheit mop lub inne sprzęty, wolimy poczekać, aż brud się zbierze i w efekcie jest nam dużo trudniej uprzątnąć podłoże. Dlatego jeśli chcesz mieć czystą podłogę, myj ją regularnie. Będziesz to robić łatwiej i szybciej.

Odpowiednie chemikalia

Trzeba pamiętać, że w przypadku mycia podłóg nie można używać tylko jednego środka do każdej powierzchni. Oczywiście, jeśli dysponujesz w domu tylko jedną podłogą, np. masz położone jedynie panele, to nie masz tego problemu. Wciąż jednak jesteś zmuszony dobrać do nich odpowiedni płyn. To właśnie on sprawi, że będziesz mógł cieszyć się czystą podłogą dużo łatwiej niż do tej pory. Musisz więc dobierać płyn do mycia od tego podłoża, które czyścisz, dzięki czemu nie będzie problemem jego domycie.

Właściwe sprzęty

Ale na nic się nie zda ani regularne mycie i szorowanie, ani dobrze dobrany płyn, jeśli nie będziesz mieć sprzętów, którymi możesz umyć podłogę. Wbrew pozorom takie urządzenia jak mop Leifheit czy inne przedmioty do czyszczenia są niezwykle istotne, jeśli chodzi o jakość sprzątania. Bez wysokiej klasy mopa, który zgarnie brud nawarstwiony przez lata nie możesz liczyć na to, że uda Ci się doczyścić podłogę. Tym bardziej jeśli liczysz na ułatwienie i szybkie, proste, wygodne sprzątanie – nie ma nic gorszego niż zniszczony mop. O ten element wyposażenia musisz zadbać.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Jeden komentarz

  1. Inga00

    29 czerwca, 2021 at 11:18 am

    Oj podłoga dla mnie to zawsze ciężki temat, szczególnie że jestem właścicielką dużej firmy i muszę w niej również zadbać o porządek. Dlatego postawiłam na profesjonalne maszyny do sprzątania podłóg. Jestem naprawdę zadowolona

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…