Home Sprzątanie Jak usunąć plamy po czerwonym winie?

Jak usunąć plamy po czerwonym winie?

4 min czytania
1
0
219
Jak usunąć plamy po czerwonym winie?

Jak usunąć plamy po czerwonym winie? Z pewnością wiele osób zadaje sobie to pytanie! Kłopotliwe? Ciężkie do usunięcia? A co gdybyśmy powiedzieli Ci, że pozbędziesz się problemu w kilka chwil? I to domowymi sposobami!

Usuwanie świeżych plam z czerwonego wina


Sól na świeże plamy

Świeżą plamę po czerwonym winie usuniesz, zasypując ją obficie solą. Następnie tkaninę należy moczyć w zimnej wodzie przez pół godziny. Po tym czasie możesz normalnie ją wyprać, a po plamie nie będzie śladu!

Białe wino na plamy?

Tak! Dobrze czytasz! Plamy po czerwonym winie usuniesz także za pomocą białego wina lub szampana. Wystarczy, że szybko zareagujesz i od razu zalejesz nimi poplamiony materiał. Następnie należy normalnie wyprać go w pralce.

Mąka ziemniaczana

Większość z nas ma w domach mąkę ziemniaczaną. Okazuje się, że ma ona zastosowanie również w wywabianiu plam po czerwonym winie! Zabrudzone miejsce należy posypać mąką i rozcieńczyć ją z wodą. Zapobiegnie to powstawaniu odbarwień. Tę metodę szczególnie poleca się do kolorowych i delikatnych materiałów. Ubranie należy następnie dokładnie wypłukać w zimnej wodzie i wyprać w pralce.

Usuwanie starych plam z czerwonego wina


Mydło i woda?

Jeden z najprostszych sposobów! Wystarczy, że zaschniętą plamę przemyjesz ciepłą wodą z mydłem. W przypadku bardziej uciążliwych plam, możesz dodać również odrobinę amoniaku.

Krem do golenia wywabi plamę po winie!

Być może się tego nie spodziewaliście, ale do usunięcia starych plam po czerwonym winie możesz wykorzystać również krem do golenia. Wystarczy, że nałożysz go na zaschniętą plamę i spłuczesz ciepłą wodą po kilkunastu minutach.

Gorące mleko do kolorowych tkanin

Równie dobrym i polecanym sposobem jest zalanie zaplamionych miejsc gorącym mlekiem. Następnie tkaninę należy wyprać. Jest to metoda szczególnie polecana przy kolorowych i bawełnianych materiałach.

Plamy z czerwonego wina - domowe sposoby na ich usunięcie

Teraz z pewnością znasz odpowiedź na pytanie Jak usunąć plamy po czerwonym winie! Okazuje się, że usunięcie zarówno świeżych jak i starych plam wcale nie musi być kłopotliwe! Wystarczy pamiętać, że możesz wykorzystać wiele produktów, które na pewno masz w domu.

Na koniec, pamiętajcie o niezwykle ważnej sprawie! Nie można wyprasować ubrania, póki plama z wina nie zostanie całkowicie usunięta. Żelazko ją utrwali i być może nie uratujesz już ulubionej bluzki czy spodni.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Sprzątanie

1 Komentarz

  1. […] O usuwaniu plam po winie napisałam oddzielny artykuł […]

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Jak się pozbyć gołębi z balkonu? – skuteczne sposoby

Gołębie na przestrzeni ostatnich lat stały się jednym z najbardziej licznych gatunków ptak…