Home Sprzątanie Jak usuwać plamy po kosmetykach?

Jak usuwać plamy po kosmetykach?

5 min czytania
0
0
1,312
Jak usuwać plamy po kosmetykach?

Przygotowujesz się do wyjścia, a tymczasem niespodziewanie na Twojej koszuli czy spodniach ląduje plama podkładu? A może osypały Ci się nowe cienie do powiek? Nie musisz się martwić na zapas! Pozbycie się problemu jest łatwiejsze niż myślisz. Mam dla Ciebie niezastąpione porady i odpowiedź na dręczące Cię pytanie: jak usuwać plamy po kosmetykach 🙂

Jak usuwać plamy po kosmetykach?

Podkład

Mogłoby się wydawać, że to najtrudniejsza plama do usunięcia. Jednak nie jest tak źle! Możesz pozbyć się jej za pomocą zwykłego płynu do demakijażu. Zalej plamę płynem, a następnie wrzuć do pralki.

Może się jednak zdarzyć, że w przypadku Twojego podkładu oraz materiału z jakiego wykonane jest ubranie, ten sposób nie zadziała. Wówczas możesz spróbować czegoś innego. Jeżeli podkład nie zawiera w składzie olejów, wystarczy, że zaaplikujesz na plamę piankę do golenia, którą następnie dobrze wetrzesz w tkaninę. Jeżeli jednak podkład ma w sobie oleje, polej plamę płynem do naczyń i przetrzyj wilgotną ściereczką.

Lakier do paznokci

Wydaje Ci się, że z taką plamą jesteś na przegranej pozycji i nie da się odratować ubrania? Nic bardziej mylnego! Na świeżą plamę wystarczy użyć acetonu. Jednak należy pamiętać o tym, aby był to czysty aceton, ponieważ zmywacze do paznokci często zawierają w składzie różne dodatkowe składniki, np. olejki, które pozostawią na Twoim ubraniu dodatkowe plamy. Innym ciekawym sposobem jest włożenie ubrania do plastikowej torby, a następnie schowanie do zamrażarki. Gdy lakier zaschnie, możesz go po prostu zdrapać.

Cienie do powiek

Tutaj nie ma większego problemu. Cienie nie pozostawiają po sobie trudnych plam do usunięcia. Wystarczy po prostu wrzucić ubranie do pralki. Po skończonym praniu wszystko się dopierze, a po plamie nie będzie śladu.

Tusz do rzęs

Tusz również możesz łatwo usunąć za pomocą płynu do makijażu. Nasącz nim wacik kosmetyczny i wytrzyj plamę. Jest stosunkowo łatwa do usunięcia. Innym sposobem jest spryskanie obrania lakierem do włosów, odczekanie kilku minut i zmycie plamy wodą.

Szminka

Plamy po pomadkach bywają trudne do usunięcia, ponieważ są dość tłuste i marzące. Weź płyn do mycia naczyń i wymieszaj go z odrobiną wody. Następnie zanurz w nim ściereczkę i delikatnie przyklep plamę. Jeżeli zacznie się rozmywać – przepłucz wodą, a następnie powtarzaj czynność do całkowitego usunięcia plamy.

Mogłoby się wydawać, że niektórych plam po kosmetykach nie da się pozbyć. Jednak wystarczy poznać kilka trików, dzięki którym usuniesz je bez problemu za pomocą produktów, które z pewnością masz w domu.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Sprzątanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…