Home Sprzątanie Jak utrzymać porządek w łazience?

Jak utrzymać porządek w łazience?

6 min czytania
1
0
1,382
Jak utrzymać porządek w łazience?

Łazienka jest miejscem, w którym powinny panować higieniczne warunki. Poznaj sposoby, jak utrzymać w niej porządek.

Wiele osób zagraca łazienkę niepotrzebnymi rzeczami. Przez to staje się ona ciasna i nieporęczna. Traci znacząco na swojej funkcjonalności. Nawet największe pomieszczenie, jeżeli będzie zagracone, nie będzie również praktyczne.

Problem z ręcznikami

W łazience bardzo dużo miejsca zajmują ręczniki, które są podstawowym jej wyposażeniem. Aby zaoszczędzić przestrzeń, można zamontować wieszaki na wewnętrznej stronie drzwi. Jeżeli Twoja łazienka jest większa i masz w niej szafki, warto ręczniki schować właśnie do nich. Poukładane, będą wyglądały estetycznie i w każdej chwili można będzie z nich korzystać. A właśnie ich suszenie powinno odbywać się na wieszakach umieszczonych na drzwiach.

Duży magnes

Przydatnym gadżetem w każdej łazience jest duży magnes, na przykład w formie magnetycznej tablicy. Taki organizer pozwoli na przyczepienie do tablicy drobnych elementów, jakich jak wsuwki do włosów, frotki czy inne spinki. Będą one wisiały w jednym miejscu i w łatwy sposób będzie można je znaleźć. Nie będą rozrzucone po różnych zakamarkach łazienki, co na pewno przyczyni się do zachowania porządku w takiej przestrzeni. Do takiej tablicy można przyczepić również inne akcesoria, takie jak pęsety czy obcinaki do paznokci.

Tricki – sprzątanie łazienki

Lustro w łatwy sposób można wypolerować odrobiną octu. Dzięki temu, jego powierzchnia będzie ładnie błyszczała. Jeżeli natomiast chcemy zadbać o to, aby lustro nie pokrywało się parą wodną po każdej kąpieli, warto przetrzeć je pianką do golenia. Po każdej kąpieli przejrzysz się wtedy bez żadnych problemów w lustrze.

Do czyszczenia fug w łazience odpowiedni będzie zmywacz do paznokci. Lepiej czyścić je przy otwartym oknie, aby nie nabawić się bólu głowy. Ponadto, fugi można także czyścić octem. Dzięki temu, przywróci się im pierwotny kolor.

Udrażnianie różnych otworów w łazience to podstawa. Nie trzeba jednak do tego celu używać silnie żrących substancji. Wystarczy wsypać tam pół szklanki sody oczyszczonej, a następnie wlać szklankę octu. Gdy już mikstura przestanie się pienić, wystarczy przepłukać odpływ gorącą wodą. I gotowe.

Do czyszczenia kranu w łazience, na którym często pojawia się osad, najlepsza będzie szmatka nasączona w occie. Należy ją pozostawić na kranie na 3 godziny. Tkaninę można przymocować przy pomocy gumki recepturki, aby nie osuwała się.

Aby usunąć osad z sedesu, należy wlać do niego 1,5 szklanki coli. Po upływie godziny należy spuścić wodę. Sedes będzie jak nowy. Cole można zastąpić również soda oczyszczoną. Należy pół torebki wsypać do muszli klozetowej i po kilku godzinach spłukać spłuczką. Najlepiej taką czynność wykonać na noc – pozostawiona na noc soda oczyszczona doskonale oczyści sedes.

Jeżeli na armaturze łazienkowej pojawiają się plamy z rdzy, wystarczy przetrzeć je pokrojoną cytryną. Sok w znakomity sposób rozprawi się z takimi nalotami. Armatura znów będzie wyglądała pięknie.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Sprzątanie

Jeden komentarz

  1. Gosia

    27 stycznia, 2020 at 8:30 am

    Mi w utrzymaniu łazienki w czystości bardzo pomaga iRobot braava. Mam jasne płytki i co drugi dzień musiałam je ścierać aby jakoś to wyglądało. Teraz braava robi to za mnie 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…