Home Artykuły sponsorowane Jaka powinna być wysokość wanny w zabudowie

Jaka powinna być wysokość wanny w zabudowie

8 min czytania
0
0
544

Nie da się ukryć, że dobierając kolejne elementy wykończenia łazienki, coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie w niej wanny w zabudowie. Wówczas niezwykle istotne jest to na jakiej wysokości od podłogi, powinna być ona zamontowana. 

Podstawowe wskazówki dotyczące montowania wanny w zabudowie na odpowiedniej wysokości

Wspomnieliśmy już, że coraz więcej z nas decyduje się na zamontowanie w swoje łazience wanny. Nie da się ukryć, że ma ona ogromną przewagę nad kabiną prysznicową. To właśnie wanny umożliwiają zapewnienie sobie nieco więcej relaksu i odpoczynku podczas wieczornej kąpieli. Oferuje nam ona przede wszystkim więcej przestrzeni i po prostu jest bardziej komfortowa. Jeśli więc już został wybrany odpowiedni model wanny, a transakcja została sfinalizowana, niezbędne okazuje się jeszcze jej zamontowanie. Co ważniejsze trzeba to zrobić w taki sposób, by zamontowana wanna zapewniała nam swobodny dostęp, a jednocześnie nie utrudniała korzystania z innych elementów łazienkowego wyposażenia, a także nie przytłaczała przestrzeni. Tak więc jaka powinna być wysokość wanny w zabudowie? Otóż według specjalistów z ebudowa.pl, którzy równocześnie specjalizują się w sztuce wykańczania wnętrz, wysokość wanny w zabudowie powinna wynosić około 60 centymetrów od podłogi. Dlaczego umownie przyjęło się 60 centymetrów? Otóż jest to bowiem idealna wysokość, która zapewni każdemu użytkownikowi łazienki nie tylko swobodne wychodzenie, ale również wchodzenie do wanny. Co więcej, będzie to również wysokość bezpieczna, która minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się czy upadku przy wchodzeniu i wychodzeniu z wanny. Warto jednak zaznaczyć, że to 60 centymetrów to optymalna i umowna wysokość zamontowania wanny w zabudowie, dla osób dorosłych, które jednocześnie nie mają żadnych problemów z poruszaniem się koordynacją ruchową. Całkiem inne wytyczne mogą obowiązywać w przypadku osób, które np. mają małe dzieci, a także w przypadku osób z problemami ruchowymi. Co więcej, w przypadku osób bardzo wysokich parametr ten również może się różnić i należy dopasować go do preferencji użytkownika. W przypadku rodzin z dziećmi, o wiele lepiej sprawdzi się zamontowanie wanny w zabudowie odrobinę niżej. Montaż o 10 centymetrów niżej, czyli na wysokości 50 centymetrów nad podłogą, co umożliwi najmłodszym swobodny dostęp. Jaka wysokość wanny w zabudowie dla osób niezwykle wysokich? Otóż wówczas najkorzystniej będzie pomyśleć o zamontowaniu wanny o 10 lub nawet 20 centymetrów wyżej. Wówczas osoby nie będą musiały się zbytnio schylać przy wchodzeniu i wychodzeniu z wanny, co zapewni im większy komfort.

Czy każda wanna w zabudowie powinna być zamontowana na takiej samej wysokości od podłogi?

Wyżej zostały przedstawione umowne standardy dotyczące montażu wanny w zabudowie na odpowiedniej wysokości. Niemniej jednak, nie każda wanna wymaga montowania jej właśnie zgodnie ze standardami. Najwięcej zależy oczywiście od zakupionego rodzaju wanny. Jak łatwo można zauważyć, całkiem inne parametry dotyczące wysokości montażu wanny w zabudowie będą obowiązywały np. w przypadku wanien z bardzo głęboką misą, a także w przypadku wanien o pokaźnych parametrach wykonanych z żeliwa. Nie da się ukryć, że wanna ma być przede wszystkim komfortowa dla użytkowników. Co za tym idzie, za każdym razem decydując się na jej zakup, a także finalnie przy jej montażu należy uwzględnić właśnie wszystkie preferencje i potrzeby domowników, a także zapewnienie im maksymalnego komfortu. Dużym błędem może okazać się zarówno zbyt niski montaż wanny jak i zbyt wysoki. Istotną kwestią, podczas planowania montażu wanny jest również to, że jej wysokość powinna być wyliczana od podłogi, która jest już wykończona. Niezbędne będzie także uwzględnienie wysokości ewentualnych nóżek, a także doliczenie samej wysokości wanny. Warto również uwzględnić, że inaczej trzeba będzie zaplanować montaż wanny wolnostojącej niż ten w zabudowie. Niemniej wysokość wanny w zabudowie, nie powinna zbytnio odbiegać od umownych parametrów montażu.

 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…