Home Artykuły sponsorowane Kiedy warto zamienić okulary na soczewki kontaktowe?

Kiedy warto zamienić okulary na soczewki kontaktowe?

6 min czytania
0
0
1,448
Kiedy warto zamienić okulary na soczewki kontaktowe

Niewątpliwie podstawą jest odpowiednie leczenie wad oczu. Aktualnie nie musisz ograniczać się tylko do okularów korekcyjnych, ponieważ masz możliwość noszenia również soczewek kontaktowych, które są dużo wygodniejsze. Warto więc rozważyć zamianę lub chociaż noszenie przemiennie oprawek i szkieł kontaktowych.

Szkła korekcyjne to obecnie dodatek modowy, dlatego jeśli lubisz bawić się trendami i potrzebujesz odmiany swojego wyglądu to taki rodzaj korekcji jest właśnie dla Ciebie. Nie musisz jednak codziennie ograniczać się tylko do nich, gdyż soczewki kontaktowe pozwalają na większą wygodę i kolejną metamorfozę wyglądu.

Poniżej przedstawiamy kilka takich momentów, których noszenie soczewek kontaktowych bywa niezbędnym elementem dnia codziennego:

  • możliwości w lecie i w zimie 

Gdy posiadasz dużą wadę wzroku i nosisz okulary korekcyjne z pewnością musisz liczyć się z brakiem możliwości założenia w letnie dni swoich okularów przeciwsłonecznych. W soczewkach kontaktowych nie ma takiego problemu – możesz liczyć na ochronę przed słońcem, jednocześnie zachowując odpowiednie widzenie.

Najnowsze soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS with Transitions  posiadają dodatkowo filtr UV pozwalający na 100% ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym w połączeniu z okularami przeciwsłonecznymi.

Dokładnie tak samo dotyczy to wszystkich sytuacji w zimie, na przykład gdy chcesz założyć gogle narciarskie by chronić swoje oczy na stoku, a jednocześnie wszystko doskonale widzieć. Ponadto w mroźne dni często okulary korekcyjne zaparowywują gdy wchodzi się do ciepłego pomieszczenia. Soczewki kontaktowe rozwiążą ten problem!

  • możliwości podczas sportu i codziennej aktywności

Wszystkim osobom aktywnym, które nie lubią ograniczeń – soczewki kontaktowe pozwolą poczuć się tak, jakby nie miały wady wzroku. Zatem nie musisz martwić się, że szkła kontaktowe przesuną się na oczach lub spadną , tak jak ma bywa w przypadku noszenia okularów. Właśnie dlatego soczewki kontaktowe są tak popularne u sportowców – zachowują doskonałe widzenie, więc mogą skupić się tylko na tym, by osiągnąć  jak najlepsze wyniki. Bieganie, skakanie, jazda na nartach? To wszystko tylko w soczewkach kontaktowych!

  • na wyjazdy najlepsze soczewki kontaktowe

Wielu użytkowników soczewek kontaktowych uważa, że podczas wyjazdów i w trasie – najlepszą korekcją okazują się soczewki noszone w trybie jednodniowym. Sądzą tak, ponieważ właśnie te soczewki nie potrzebują żadnej pielęgnacji, codziennie możesz cieszyć się najwyższą świeżością, a dodatkowo zajmują mało miejsca w bagażowej walizce. Zakładasz je o poranku, a zdejmując wyrzucasz do kosza, by następnego dnia móc założyć nową parę. Nie potrzebują one dodatkowych płynów i pojemniczków, zatem będą doskonałe na wszelkie wyprawy duże i małe. 

  • możliwość zmiany koloru oczu
  • Jeśli zawsze marzyło Ci się by mieć inny kolor oczu niż masz – ze szkłami kontaktowymi to żaden problem. Istnieje szereg różnych barw, w których można wybrać odpowiednie dla siebie soczewki kolorowe   i zaskoczyć znajomych swoją odmianą. Dużą popularnością cieszą się kolorowe soczewki podczas Halloween, jednakże możesz pójść krok dalej i wykorzystać je na każdej imprezie.

Przekonaj się już dziś jakie możliwości dają soczewki kontaktowe i ciesz się ich funkcjonalnością w każdym miejscu i czasie, niezależnie od pory roku, czasu czy swojej aktywności. Pamiętaj również o tym, że szkła mogą zaczarować Twoje oczy zmieniając ich kolor. Wybór należy do Ciebie!

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Łóżka kontynentalne w stylu barokowym: przepych i wygoda w Twojej sypialni

Styl barokowy czerpie z architektury XVI i XVII stulecia. Aranżacja barokowa jest zaskakuj…