Home Artykuły sponsorowane Klimatyzacja stacjonarna w domu i w pracy

Klimatyzacja stacjonarna w domu i w pracy

6 min czytania
0
0
825
Klimatyzacja-klimatyzator-montaz

Uciążliwe wysokie temperatury potrafią skutecznie obniżyć komfort życia oraz pracy. Dynamicznie zmieniający się klimat i letnie upały panujące na zewnątrz coraz częściej skłaniają mieszkańców prywatnych domostw oraz właścicieli firm do poszukiwania sposobów na szybką ochłodę. Zainstalowanie nowoczesnego systemu klimatyzacji jest sprawdzonym i oszczędnym rozwiązaniem na lata.

System klimatyzacji w domu

Stacjonarny system klimatyzacyjny to dobre rozwiązanie zarówno dla mieszkańców domków jednorodzinnych, jak i dla wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Mimo, że wymaga wygospodarowania kawałka ściany i elewacji na montaż klimatyzacji – względy estetyczne schodzą na dalszy plan w porównaniu z korzyściami i wygodami płynącymi z posiadania systemu szybkiego chłodzenia pomieszczeń.

Szeroki obszar działania klimatyzacji, możliwość samodzielnej regulacji temperatury oraz ustawienie siły i kierunku chłodzenia to atuty urządzenia. Wyposażone w system sterowania za pomocą pilota pozwala na ich zmianę ze znacznej odległości.

Dodatkowo stacjonarna klimatyzacja schładza całe pomieszczenie w krótkim czasie, posiada również zdolność oczyszczania i filtrowania zasysanego z pomieszczenia powietrza. W zależności od potrzeb istnieje możliwość instalacji kilku niezależnych od siebie urządzeń w obrębie jednego domu lub mieszkania, a główną zaletą klimatyzacji jest utrzymywanie stałej temperatury w całym pomieszczeniu.

Klimatyzacja a miejsce pracy

Wiele przedsiębiorstw od lat wyposaża lokale usługowe, gastronomiczne oraz biura w systemy klimatyzacji stacjonarnej. Jednorazowy większy koszt związany z instalacją urządzenia niesie ze sobą wiele oszczędnych korzyści na przyszłość. Przebywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu pozytywnie działa na pracę zatrudnionych osób, poprawiając ich koncentrację oraz efektywność.

Także klienci szukający schronienia przed uciążliwymi temperaturami odczuwają znaczy komfort związany z przebywaniem w klimatyzowanym pomieszczeniu. W świetle prawa obowiązek skutecznego chłodzenia kwater biurowych lub lokalu usługowego spoczywa na barkach pracodawcy, tak jak i sezonowa konserwacja oraz coroczne serwisowanie urządzenia. Zapewnienie pracownikom optymalnych warunków pracy w sezonie letnim oraz dostosowanie temperatury panującej w pomieszczeniu do rodzaju pracy nałożone są na pracodawcę odgórnie przepisami prawa.

Wady systemu klimatyzacji stacjonarnej

Mimo całej gamy zalet, którą niewątpliwie posiada klimatyzacja stacjonarna – ta metoda chłodzenia pomieszczeń ma również wiele minusów. Oprócz początkowych znacznych kosztów związanych z montażem urządzenia oraz jego sporych gabarytów, obowiązkowo należy serwisować urządzenie poprzez wezwanie specjalisty. Konserwacja oraz odgrzybianie systemu niesie za sobą dodatkowe nakłady finansowe. Im dłuższy czas eksploatacji oraz większy obszar działania, tym wyższe opłaty związane z działaniem urządzenia. Hałas generowany przez zewnętrzny wentylator może stać się uciążliwy dla otoczenia lub sąsiadów.

Dodatkowo taki system klimatyzacji wymaga instalacji w określonym miejscu, co może wpływać negatywnie na estetykę lokalu. Największą efektywność klimatyzacja stacjonarna uzyskuje przy zamkniętych oknach, a ustawienie zbyt niskiej temperatury chłodzenia może skutkować niekorzystnymi dolegliwościami zdrowotnymi. Rozpatrując plusy i minusy płynące z zaopatrzenia domu lub lokalu usługowego w system klimatyzacji pomieszczeń – od lat cieszy się on niesłabnącą popularnością i wciąż zyskuje kolejnych zwolenników.

Inspiracja: Clima – Klimatyzacja Warszawa

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz również

Kubek papierowy jako doskonałe narzędzie marketingowe

Kubek papierowy to nieodłączny element każdego przyjęcia, wydarzenia w planerze i eventu. …