Home Artykuły sponsorowane Kuchnia w wyjątkowych kolorach

Kuchnia w wyjątkowych kolorach

4 min czytania
0
0
970
Kuchnia w wyjątkowych kolorach

Każde podejście do tematu kuchni musi się rozpocząć krótkim wywodem odnośnie tego, jak bardzo wyjątkowe jest to pomieszczenie oraz jak wielkie wyzwanie stanowi jego odpowiednie urządzenie. Są to fakty ogólnie znane, ale problem z nich wynikający jest mimo wszystko dość paradoksalny. Kuchnia jest pomieszczeniem wyjątkowym i nikt nie będzie podważał tego faktu, ale czy kolory do kuchni też muszą być wyjątkowe? Nic nas do tego nie zmusza.

Styl skandynawski

Wybierając kolory do kuchni, możemy opierać się o stylistykę stosowaną przez nas w całym mieszkaniu. Najlepszym przykładem takiego podejścia jest styl skandynawski, gdzie staramy się poszukiwać prostoty opartej na kontraście bieli i czerni, przetykanej naturalnymi kolorami, na przykład fioletem i brązem. Kuchnia w stylu skandynawskim będzie gładka i biała, z czarnymi elementami dodatkowymi i jednym, przewodnim kolorem konfrontującym się z taką dychotomią. Najczęściej jest to czerwień, która dobrze pasuje do charakteru kuchni. Ogólnie rzecz biorąc, każdy kolor do kuchni będzie także kolorem do innego pomieszczenia naszego domu.

Kolorystyka naturalna

Coraz większą popularność zdobywają sobie nie tyle wybrane kolory farb do kuchni, co materiały dekoracyjne do kuchni. Mowa przede wszystkim o kamieniu naturalnym, który służy do wykonywania coraz większych blatów, ale także na przykład o taflach szklanych, wykorzystywanych zamiast płytek ceramicznych lub tapet. Tego typu opcje stanowią naprawdę znakomity pomysł na kuchnię ze względu na swoją użyteczność oraz na to, że same w sobie są znakomitym urozmaiceniem aranżacji. Mamy bowiem do czynienia z czymś niezwykłym, co prezentuje się przebojowo i po prostu ciekawie: oglądanie nietypowych trawertynów może być wręcz atrakcją dla gości w naszym domu.

Mdła stylistyka?

Rozmawiając o kolorach do kuchni z naszymi rodzicami prawdopodobnie spotkamy się z bardzo dużym rozdźwiękiem. Nasi rodzice będą mówić bowiem o bardzo silnie zaznaczanych, wyraźnych i zdecydowanie nie tonowanych kolorach wyrazistych, takich jak czerwień, zieleń czy błękit. Klasyczne sposoby na kuchnię domagały się mocnego jej określenia przez barwy dominujące i największą ekstrawagancją było naturalne drewno. Obecnie jednak większość osób próbuje uciekać od tak zdefiniowanych pomieszczeń i kolory do kuchni widzi raczej wśród pasteli. Coraz częściej wręcz stylistyka kuchni bywa mdła i obok kremowych blatów powstają kawowe póki, dla których tłem są piaskowe ściany. Brak agresji rekompensowany jest tutaj przez błogość.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…