Home Artykuły sponsorowane Malowanie mebli ogrodowych

Malowanie mebli ogrodowych

4 min czytania
0
0
1,288
Malowanie mebli ogrodowych - jak pomalować meble ogrodowe

Wykonane z drewna meble ogrodowe są piękne, wygodne i wytrzymałe, ale na pewno nie są niezniszczalne. Dlatego pytanie, jak pomalować meble ogrodowe, pojawi się na pewno najpóźniej po kilku latach od zakupu nowego zestawu ogrodowego. Nie da się niestety ukryć, że może to być wyzwanie dość poważne, ponieważ musimy spodziewać się tutaj korozji organicznej, malować będziemy stosunkowo nietypowy rodzaj mebla, a do tego musimy nasz mebel przygotować do radzenia sobie z wysokimi i niskimi temperaturami powietrza oraz ze zmianą wilgotności.

Przygotowanie mebla

Przy rozważaniach na temat tego, jak pomalować meble ogrodowe, koniecznie zacząć należy od odpowiedniego przygotowania mebla do malowania. Jeśli mamy do czynienia z meblem w stanie idealnym, który po prostu chcemy odświeżyć lub zaoferować mu inny kolor, pracy nie będzie za dużo. Wystarczy bowiem tylko starannie oczyścić oraz odtłuścić powierzchnię mebla. Do czyszczenia wystarczy woda, najlepiej z delikatnym detergentem, a na koniec można mebel przetrzeć roztworem alkoholu, który usunie tłuszcze. Dla poprawienia przyczepności powierzchni można zastosować papier ścierny, ale nie zawsze jest potrzebny.

Korozja biologiczna

Bardzo często będziemy mieli niestety do czynienia z korozją biologiczną, czyli z murszeniem drewna, z którego wykonany jest mebel. W takim przypadku konieczne jest usunięcie wszystkich uszkodzonych elementów. W przeciwnym razie farba od nich odpadnie, a korozja będzie szybko postępować. Drewno po prostu zgnije. Najskuteczniejszą metodą jest szlifowanie lub heblowanie.

Czym pomalujemy nasze meble?

Kiedy mebel jest już przygotowany do malowania, musimy wybrać odpowiedni rodzaj farby. Do wyboru mamy:
• Bejce;
• Lakiery;
• Specjalistyczne farby do drewna.
Zaczynając od końca, ze specjalistycznych farb skorzystamy w sytuacji, kiedy producent nas o to bezpośrednio poprosi ze względu na rodzaj mebla lub kiedy będziemy oczekiwać efektu oferowanego przez taką farbę. Bardzo popularne są na przykład farby klejowe, które na pytanie, jak pomalować meble ogrodowe, odpowiadają, że w sposób absolutnie dowolny. Farba kredowa w całości przykryje mebel i nie będzie widać, co jest pod nią.
Bejce i lakiery (lakierobejce) to z kolei produkty, których zadaniem jest wnikanie w powierzchnię drewna i konserwowanie go w ten sposób. Są cenione za to, że uwydatniają naturalne piękno drewna i zazwyczaj dostępne są w naturalnych kolorach, ale już od dawna nie ograniczają się tylko do nich. Bejca oferuje bardziej matowe wykończenie. Lakiery tworzą błyszczącą skorupę.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Łóżka kontynentalne w stylu barokowym: przepych i wygoda w Twojej sypialni

Styl barokowy czerpie z architektury XVI i XVII stulecia. Aranżacja barokowa jest zaskakuj…