Home Artykuły sponsorowane Na co zwrócić uwagę kupując lampy solarne LED? Poradnik

Na co zwrócić uwagę kupując lampy solarne LED? Poradnik

6 min czytania
0
0
284
Na co zwrócić uwagę kupując lampy solarne LED? Poradnik

Planujesz zakup oświetlenia solarnego, ale masz mętlik w głowie patrząc na szeroką ofertę producentów. Doradzimy Ci jak nie stracić głowy i wybrać mądrze oświetlenie, które będzie służyć Ci wiernie przez wiele lata. Czym kierować się przy wyborze oświetlenia zewnętrznego? W głównej mierze sercem i rozumem.

Walor dekoracyjny opraw

Serce podpowie Ci jaki styl opraw solarnych wybrać, aby pięknie komponowały się z zaaranżowaną przez Ciebie zieloną przestrzenią, stały się wyjątkowym elementem dekoracyjnym i nieodzownym dopełnieniem wieczornej ciszy. No i w tym miejscu Ci nie pomożemy. Dobór opraw pod względem wizualnym to kwestia gustu i indywidualnych preferencji, ale możemy coś podpowiedzieć. W sklepie www.ardant.pl znajdziesz to czego szukasz. Pamiętaj, lampy powinny być dopełnieniem już zaprojektowanej przestrzeni, tworzyć z nią  spójną i harmonijną całość. Dany model lampy ma podkreślić charakter zieleni, małej architektury i dodatków jakie wprowadzono do ogrodu, zdecydowanie powinien być elementem subtelnym a nie dominującym.

Mądry wybór – ekologia i energooszczędność

Wybierając lampy solarne LED do ogrodu pamiętaj, aby szczególną uwagę zwrócić na parametry techniczne. Wysoka jakość produktów od uznanych producentów znacznie przedłuża żywotność lamp. Materiał, który nie koroduje i solidne wykonanie to podstawowa kwestia, na którą należy zwrócić szczególną uwagę. Wybierając droższe, ale lepsze jakościowo oprawy, unikniesz ich przedwczesnej wymiany.

Klasa szczelności – odporność na warunki atmosferyczne

Podstawowym parametrem opraw jest klasa szczelności. Lampy zewnętrzne są nieustannie narażone na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, w związku z tym bardzo ważne jest, aby klasa szczelności była wysoka. Klasę szczelności producenci określają dwucyfrowym numerem IP – pierwsza cyfra od 0 do 6 informuje o poziomie ochrony oprawy przed wnikaniem pyłu, druga cyfra od 0 do 8 przed wnikaniem cieczy. Oprawy o najwyższej klasie szczelności IP 68 mogą być montowane nawet bezpośrednio w oczkach wodnych.

Długość świecenia – żywotność

Równie istotnym elementem jest czas przez jaki lampa może świecić przy jednym pełnym naładowaniu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nawet przy mniej sprzyjającej pogodzie w ciągu dnia, nasza lampa LED będzie dawać przyjemny blask przez kilka kolejnych nocy. Długość świecenia zależy od naładowania akumulatora, im większa pojemność akumulatora tym dłuższy czas ładowania, ale analogicznie dłuższy czas emisji. Dobrej jakości lampa solarna może dawać nawet do 30 godzin światła przy jednym naładowaniu akumulatora, które trwa do 5 godzin.

Skuteczność – jasno i tanio

Stosunek strumienia świetlnego emitowanego przez lampę LED w stosunku do pobieranej mocy mówi o wydajności lampy. Jeśli potrzebujesz jasnego strumienia który skutecznie oświetli ogród czy taras i da Ci realne źródło światła, wybieraj modele posiadający strumień świetlny o mocy 1 000 do 2 000 lumenów. Jeśli oprawy solarne są dodatkowym źródłem światła lub mają stanowić element dekoracyjny, tworzący przytulny klimat, możesz wybrać oprawy o mocy 100 do 300 lumenów.

Jeśli chcesz cieszyć się swoimi lampami przez wiele sezonów, zadbaj o nie. Czyść je z kurzu i wszelkich zanieczyszczeń, które mogą ograniczać dostęp światła słonecznego, daj im nieskrępowany dostęp do promieni słonecznych, a one odwdzięczą Ci się tym co mają najcenniejsze – darmowym, przytulnym i fascynującym źródłem światła.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…