Home Artykuły sponsorowane Na czym polega i co daje lifting miejsc intymnych?

Na czym polega i co daje lifting miejsc intymnych?

6 min czytania
0
0
691
Labioplastyka

Nieinwazyjny lifting miejsc intymnych, czyli laserowe obkurczanie pochwy

Jednym z najpopularniejszych i jednocześnie najbezpieczniejszych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej jest laserowe obkurczanie pochwy, z którego skorzystamy m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Zabieg wykonywany jest przy pomocy wyspecjalizowanego lasera FemiLift emitującego światło o długości fali 1060 nm. Tego rodzaju zabiegi są małoinwazyjne, bezpieczne, nie wymagają specjalnego przygotowania, wiążą się z krótką i mało kłopotliwą rekonwalescencją.

FemiLift stanowi rewolucję na rynku laserów CO2, a zabiegi z jego użyciem wprowadziły nowy standard w ginekologii estetycznej. Urządzenie wykorzystuje metodę mikropixeli, co oznacza, że energia lasera dostarczana jest do tkanki w postaci małych, punktowych bodźców termicznych. Umożliwia to podgrzanie głębokich warstw błony śluzowej pochwy, bez naruszania jej powierzchni. Laserowy lifting miejsc intymnych intensywnie pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych, czego efektem jest zwężenie i nawilżenie pochwy.

Na czym polega laserowa rewitalizacja pochwy?

Lifting pochwy FemiLift trwa od kilkunastu minut do pół godziny. Nie wymaga stosowania znieczulenia i jest bardzo komfortowy dla pacjentki. Wykonywany jest przez lekarza ginekologa specjalizującego się w zabiegach medycyny estetycznej.

Lekarz umieszcza głowicę lasera w specjalnej, jednorazowej tulei, na którą nałożony jest specjalny olejek, zwiększający komfort i skuteczność terapii. Następnie głowica wprowadzana jest do dróg rodnych i odbywa się frakcjonowanie światłem lasera, rozpoczynając od ujścia szyjki macicy i wycofując ją ruchem kołowym, aż do ujścia pochwy. Precyzyjne, regularne frakcjonowanie jest niezwykle ważne, ponieważ to właśnie dzięki temu struktura tkankowa może równomiernie obkurczyć się i zregenerować. Dla uzyskania optymalnych efektów zwykle zaleca się serię trzech zabiegów FemiLift powtarzanych co około 4 tygodnie. Czasem wystarcza tylko jedna sesja.

Po laserowym liftingu pochwy można od razu wrócić do wykonywania codziennych czynności, jednak trzeba zachować pewną ostrożność wobec miejsc intymnych: przez tydzień zrezygnować z używania tamponów i aktywności seksualnej, unikać gorących kąpieli, sauny oraz basenu. Po dwóch tygodniach od zabiegu należy zacząć stosować zalecony przez lekarza dopochwowy preparat wspomagający leczenie.

Obkurczanie pochwy – efekty

Głównym celem zabiegu jest obkurczenie mięśniówki pochwy i pobudzenie produkcji włókien kolagenowych, co przywraca elastyczność i naturalną sprawność pochwy. Następuje również poprawa nawilżenia i ukrwienia śluzówki. Laserowy lifting pochwy przynosi znaczącą poprawę komfortu intymnego. Zabieg niweluje luźność pochwy powstałą w wyniku porodu lub na skutek menopauzy. Obkurczanie pochwy wspomaga również leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu – pozwala na znaczne złagodzenie tej dolegliwości lub nawet całkowite jej ustąpienie. Niepodważalną zaletą zabiegu jest korzystny wpływ na komfort życia intymnego, co wiąże się z ogólną poprawą samopoczucia i wzrostem pewności siebie.

Ponieważ zabieg polega na pobudzaniu naturalnych mechanizmów regeneracyjnych w mięśniówce i śluzówce pochwy, to jego efekty nie są odczuwalne od razu. Optymalne efekty osiąga się w ciągu 7-28 dni po ostatnim zabiegu w zaleconej przez lekarza serii.

Więcej o zabiegach ginekologii estetycznej dowiesz się od ekspertów z Kliniki Miracki w Warszawie – zachęcamy do kontaktu.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…