Home Sprzątanie Naklejki na szybach i meblach – jak się ich pozbyć?

Naklejki na szybach i meblach – jak się ich pozbyć?

4 min czytania
0
0
431
Naklejki na szybach i meblach - jak się ich pozbyć

Zakupując nowe przedmioty, jak i osiadając małe dzieci w domu bardzo często trzeba walczyć z naklejkami na meblach i szybach. Ich usunięcie nie raz bywa trudne. Zdarza się również, że po udanej próbie odklejenia naklejki pozostaje po niej brudna smuga kleju. Jak się tego pozbyć?

Jak pozbyć się kleju z naklejki z mebli i innych przedmiotów?

Najgorszym rozwiązaniem, które jest wciąż powielane, jest usunięcie takiego kleju acetonem, czyli zmywaczem do lakieru z paznokci. Po takim zabiegu materiał na którym był użyty aceton zmatowieje lub nawet wyblaknie. Jaki będzie tego efekt możecie sami przewidzieć.

Najlepszym sposobem będzie użycie masła. Tak, zwykłego masło dostępnego w każdym sklepie spożywczym. Wystarczy wziąć odrobinę masła na palec i zacząć nim “jeździć” po kleju. Później, tą całą mieszankę wystarczy zetrzeć ręcznikiem papierowym.

Jeżeli klej nie zszedł za pierwszym razem – spróbuj ponownie tej samej metody. W ten sposób nie niszczyć swoich mebli żadnymi środkami żrącymi.

Innym sposobem jest użycie suszarki. Klej powinien wówczas wyschnąć i znacznie łatwiej odchodzić od powierzchni. Później wystarczy w tym miejscu chwilkę potrzeć nawilżoną ściereczką, bądź zmywakiem kuchennym.

Jak pozbyć się kleju z naklejki z mebli i innych przedmiotów

Usuwanie naklejki z szyby

Pierwszą, i należy od razu zaznaczyć, że najgorszą metodą jest użycie skrobaka. Może on porysować szklaną powierzchnię i dodatkowo wymaga dużo czasu i cierpliwości.

Lepszym rozwiązaniem będzie użycie mokrej ściereczki i dobrze znany WD-40. Naklejkę lub miejsce w którym była powinno się najpierw przetrzeć mokrą szmatką, a później obficie spryskać WD-40. Po 15 minutach można próbować podważyć jeden z rogów. Jeśli naklejka wciąż będzie stawiać opór, można powtórzyć zabieg. W przypadku samego kleju wystarczy dokładnie wyczyścić szmatką, a później umyć płynem do mycia szyb.

W przypadku usuwania kleju z szyb można zastosować aceton. Wystarczy zwilżyć nim szmatkę i przetrzeć miejsce, z którego chcemy usunąć klej. W tym przypadku możesz również użyć benzyny estrakcyjnej lub terpentyny. Każdy preparat o właściwościach rozpuszczających powinien zdać egzamin w usuwaniu kleju z powierzchni szklanych.

Znając te triki łatwiej Ci będzie w przyszłości pozbywać się naklejek, oraz kleju po nich.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Sprzątanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Pielęgnacja ust – porady jak zadbać o usta

Pielęgnacja ust jest niezwykle ważna. Gładkie i nawilżone usta, to wizytówka kobiety. Jedn…