Home Sprzątanie Naklejki na szybach i meblach – jak się ich pozbyć?

Naklejki na szybach i meblach – jak się ich pozbyć?

4 min czytania
0
0
986
Naklejki na szybach i meblach - jak się ich pozbyć

Zakupując nowe przedmioty, jak i osiadając małe dzieci w domu bardzo często trzeba walczyć z naklejkami na meblach i szybach. Ich usunięcie nie raz bywa trudne. Zdarza się również, że po udanej próbie odklejenia naklejki pozostaje po niej brudna smuga kleju. Jak się tego pozbyć?

Jak pozbyć się kleju z naklejki z mebli i innych przedmiotów?

Najgorszym rozwiązaniem, które jest wciąż powielane, jest usunięcie takiego kleju acetonem, czyli zmywaczem do lakieru z paznokci. Po takim zabiegu materiał na którym był użyty aceton zmatowieje lub nawet wyblaknie. Jaki będzie tego efekt możecie sami przewidzieć.

Najlepszym sposobem będzie użycie masła. Tak, zwykłego masło dostępnego w każdym sklepie spożywczym. Wystarczy wziąć odrobinę masła na palec i zacząć nim “jeździć” po kleju. Później, tą całą mieszankę wystarczy zetrzeć ręcznikiem papierowym.

Jeżeli klej nie zszedł za pierwszym razem – spróbuj ponownie tej samej metody. W ten sposób nie niszczyć swoich mebli żadnymi środkami żrącymi.

Innym sposobem jest użycie suszarki. Klej powinien wówczas wyschnąć i znacznie łatwiej odchodzić od powierzchni. Później wystarczy w tym miejscu chwilkę potrzeć nawilżoną ściereczką, bądź zmywakiem kuchennym.

Jak pozbyć się kleju z naklejki z mebli i innych przedmiotów

Usuwanie naklejki z szyby

Pierwszą, i należy od razu zaznaczyć, że najgorszą metodą jest użycie skrobaka. Może on porysować szklaną powierzchnię i dodatkowo wymaga dużo czasu i cierpliwości.

Lepszym rozwiązaniem będzie użycie mokrej ściereczki i dobrze znany WD-40. Naklejkę lub miejsce w którym była powinno się najpierw przetrzeć mokrą szmatką, a później obficie spryskać WD-40. Po 15 minutach można próbować podważyć jeden z rogów. Jeśli naklejka wciąż będzie stawiać opór, można powtórzyć zabieg. W przypadku samego kleju wystarczy dokładnie wyczyścić szmatką, a później umyć płynem do mycia szyb.

W przypadku usuwania kleju z szyb można zastosować aceton. Wystarczy zwilżyć nim szmatkę i przetrzeć miejsce, z którego chcemy usunąć klej. W tym przypadku możesz również użyć benzyny estrakcyjnej lub terpentyny. Każdy preparat o właściwościach rozpuszczających powinien zdać egzamin w usuwaniu kleju z powierzchni szklanych.

Znając te triki łatwiej Ci będzie w przyszłości pozbywać się naklejek, oraz kleju po nich.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Sprzątanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…