Home Zdrowie i Uroda Naturalne wybielanie zębów. Jak wybielić zęby domowymi sposobami?

Naturalne wybielanie zębów. Jak wybielić zęby domowymi sposobami?

7 min czytania
0
0
1,132
Naturalne wybielanie zębów

Nasze zęby tracą śnieżnobiałą biel z kilku powodów. Wiele zależy od naszej diety. Głównie kawa i herbata spożywana w dużych ilościach zostawia na naszych zębach brzydki nalot. Wraz ze starzeniem się naszego organizmu, zęby stają się szare lub pożółkłe. Znaczny wpływ na brzydki wygląd naszych zębów ma próchnica lub papierosy, a także niektóre z leków, które przyjmujemy. Czy są domowe sposoby na naturalne wybielanie zębów? Sprawdźmy!

Jak wybielić zęby domowymi sposobami?

Zabieg wybielania zębów u stomatologów jest dość kosztowny. W aptekach możemy znaleźć mnóstwo preparatów do wybielania zębów (pasty wybielające, paski i nakładki wybielające, sztyfty i płyny wybielające). Dość popularne pasty wybielające zęby uszkadzają szkliwo mikrocząsteczkami ścierającymi. Przez to nasze zęby są bardziej narażone na przebarwienia a także uszkodzenia i infekcje. Mówi się, że aby cieszyć się śnieżnobiałą bielą zębów, należy zadbać o to od środka. Póki co zajmiemy się nieco bardziej bezpiecznymi dla szkliwa i zdrowia domowymi sposobami na wybielanie zębów.

Jak wybielić zęby sodą oczyszczoną?

Soda oczyszczona jest najbardziej popularnym środkiem wykorzystywanym w domu. Znajdzie swoje zastosowanie również w wybielaniu zębów. Należy postępować z nią ostrożnie, ponieważ jej duże natężenie może uszkodzić szkliwo zębów!
Sodę możemy zastosować w roztworze z wodą do płukania jamy ustnej lub moczyć w nim szczoteczkę i szczotkować zęby. Można też posypać pastę do zębów odrobiną sody. Efekt powinien być widoczny, jednak nie ma gwarancji, że będzie on długotrwały.

wybielanie zębów sodą oczyszczoną

Wybielanie zębów węglem aktywnym

Dość popularnym w ostatnich czasach domowym sposobem na wybielanie zębów jest węgiel aktywny. Węgiel leczniczy nie osłabia szkliwa zębów i dobrze działa na przebarwienia po spożywanej żywności. Węgiel nadaje się do zębów z nadwrażliwością i jest najbezpieczniejszym z naturalnych sposobów na wybielanie zębów. Wystarczy rozgnieść tabletki węgla i wymieszać z odrobiną wody. Powstałą papkę nakładamy na szczoteczkę do zębów i czyścimy zęby. Po codziennym szczotkowaniu zębów węglem możemy zauważyć, że nasze zęby są jaśniejsze.

wybielanie zębów węglem aktywnym

Naturalne wybielanie zębów sokiem z cytryny

Wspomniana wcześniej soda należy do ryzykownych naturalnych sposobów na wybielanie zębów, jednak zdecydowanie należy unikać eksperymentów z sokiem z cytryny. Co prawda sok ze świeżo wyciśniętej cytryny wcierany w zęby mógłby przynieść efekt jaśniejszego odcienia szkliwa, jednak bardziej prawdopodobne będzie narażenie go na demineralizację zębów i ich erozję.

naturalne wybielanie zębów

Inne sposoby na naturalne wybielanie zębów

Możemy na co dzień zwracać uwagę na to, co jemy, aby uniknąć przebarwień naszych zębów. Regularne szczotkowanie zębów, unikanie papierosów i ograniczanie ilości wypitych kaw i herbat z pewnością zminimalizuje ryzyko powstających na zębach przebarwień. Niektóre z owoców mają działanie usuwające przebarwienia (np. truskawki, ananas). Niektóre orzechy i nasiona (np. sezam) delikatnie ścierają plamy powstałe na szkliwie zębów, a nabiał dostarcza wapnia, wzmacniając zęby.

Może jednak okazać się, że żadna z domowych metod nie okaże się skuteczna. W tym wypadku lepiej będzie wypróbować któryś ze środków dostępnych w aptece lub wybrać się do stomatologa w celu wybrania któregoś z zabiegów poprawiających wygląd zębów.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…