Home Artykuły sponsorowane Niezbędnik wakacyjny – woda

Niezbędnik wakacyjny – woda

5 min czytania
0
0
1,010
Niezbędnik wakacyjny - woda

Wakacje to czas wysokich temperatur i dużej aktywności na świeżym powietrzu, a co za tym idzie również zwiększonego zapotrzebowania naszego organizmu na wodę. Wychodząc na dwór w miesiącach letnich warto zawsze mieć ze sobą płyn, który szybko ugasi nasze pragnienie. Tylko, którą wodę najlepiej ze sobą zabrać?

Znaczenie wody dla organizmu

Woda jest najistotniejszą część składową większości organów – krew to w 83% woda, nerki w 82,7%, a serce i płuca w 79%. Nawet kości zawierają 22% wody. Wniosek jest prosty – odpowiednie nawodnienie ciała umożliwia prawidłową i zrównoważoną pracę całego organizmu.

Na utratę wody jesteśmy skazani codziennie m.in. poprzez oddychanie, przez skórę wraz z wydalającym się potem, z moczem czy stolcem. Prowadząc normalny tryb życia, bez wzmożonego wysiłku fizycznego, w ciągu doby tracimy od 2 do 2,5 litra wody. Jednak utrata wody może być znacznie wyższa w okresach wakacyjnych, kiedy towarzyszą nam upały.

Warto zatroszczyć się o odpowiednie nawodnienie każdego członka rodziny, a w sposób szczególny zadbać o najmłodszych. Woda dla niemowląt, dostępna zawsze pod ręką w wygodnym bidonie czy butelce, powinna towarzyszyć naszym rodzinnym spacerom całe lato. Nawet jeśli dziecko samo nie okazuje oznak pragnienia, warto parokrotnie podczas spaceru proponować mu wodę do picia, szczególnie jeśli czas malucha wypełniają angażujące aktywności. W ten sposób uczymy dziecko dobrych nawyków picia wody, która jest napojem idealnym nie tylko w letnie miesiące, ale również przez cały roku.

Woda w trakcie letniego wypoczynku

Zasada – wychodząc z domu zabieram ze sobą wodę – powinna być naszą letnią dewizą. Woda jest bez wątpienia najlepszym napojem w słoneczny dzień. Warto jednak zastanowić się, w jaki sposób ją pozyskać.
Dużą wygodą jest zabieranie ze sobą plastikowej butelki z wodą przy każdorazowym wyjściu z domu. Jednak w trosce o środowisko naturalne, warto rozważyć rezygnację z zakupu wody butelkowanej na rzecz filtrów do wody.

Jednym z najprostszych rozwiązań jest zakup dzbanka do wody z wymiennym filtrem. Filtr umieszczony w dzbanku usuwa z wody wodociągowej wszelkie zanieczyszczenia w tym chlor, związki organiczne, metale ciężkie, fenol i rdzę. Pojemny zbiornik pozwala na jednorazowe oczyszczanie dużej ilości wody przeznaczonej od razu do spożycia. Filtry do dzbanka posiadają określoną żywotność i po pewnym czasie należy je po prostu wymienić.
Taką przefiltrowaną wodę możemy przelać do bidonu lub do zwykłej plastikowej butelki, dając jej drugie życie, a przy okazji wykonując drobny gest w trosce o środowisko.
Duży wybór filtrów i dzbanków filtrujących posiada w swojej ofercie firma Aquaphor https://aquaphor.com/pl-pl

Dzbanki filtrujące

Kiedy zdecydujemy się już na odpowiadający nam filtr i dzbanek filtrujący, warto urozmaicić nieco nasze letnie napoje, dodając do wody owoce: cytrynę, limonkę, truskawki lub zioła np. świeże liście mięty. W ten sposób dostarczymy sobie nie tylko doskonałego nawodnienia, ale także zastrzyku energii.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Łóżka kontynentalne w stylu barokowym: przepych i wygoda w Twojej sypialni

Styl barokowy czerpie z architektury XVI i XVII stulecia. Aranżacja barokowa jest zaskakuj…