Home Sprzątanie Obowiązki domowe, które można wykonać w mniej niż minutę

Obowiązki domowe, które można wykonać w mniej niż minutę

6 min czytania
0
0
1,189
Obowiązki domowe, które można wykonać w mniej niż minutę

Czy obowiązki domowe mogą być przyjemne? Czy mogą trwać krótko? Oczywiście, że tak. Poznaj te, które nie będą marnowały zbyt wiele Twojego czasu.

Części z nas wydaje się, że obowiązki domowe są prawdziwymi pochłaniaczami czasu. Okazuje się jednak, że niektóre czynności można wykonać nawet w mniej niż minutę. Jakie?

Błyskawiczne sprzątanie – przykłady

Dbanie o sufit

Może to wydać się niewiarygodne, ale wyczyszczenie sufitu zajmie nam mniej niż minutę. Wystarczy nałożyć na szczotkę lub szeroką końcówkę odkurzacza poszewkę do poduszki. Uda się wtedy w bardzo prosty i szybki sposób usunąć z sufitu zalegający tam kurz. Cały pył z sufitu nie będzie wtedy spadał na włosy i wszystkie rzeczy znajdujące się w domu.

Czyszczenie pilota do telewizora

Aby wyczyścić pilot od telewizora, wystarczy użyć do tego celu szczoteczkę do zębów, która wcześniej została zmoczona w spirytusie. Tak przygotowana szczoteczka idealnie wyszoruje pilot. Po tej czynności, pilot należy bardzo dokładnie wysuszyć papierowym ręcznikiem. Zamiast szczoteczki do zębów można również wykorzystać patyczki do uszu. Uda się wtedy jeszcze precyzyjniej usunąć zabrudzenia spomiędzy przycisków. Domowy zbieracz zarazków będzie wtedy czysty. W mniej niż minutę.

Czyszczenie toalety

Czyszczenie toalety zajmuje zazwyczaj kilka sekund. Wystarczy wlać do niej środek czyszczący. I gotowe. Po upływie kilku godzin wystarczy poświecić kolejne sekundy na wciśnięcie spłuczki, aby wszystko spłynęło do ścieków. Warto również wiedzieć, że do czyszczenia toalety można wykorzystać również inne środki.

Do usunięcia osady z sedesu przyda się szklanka coli. Po upływie godziny należy spuścić wodę. Cole można zastąpić również sodą oczyszczoną. Należy pół torebki wsypać do muszli klozetowej i po kilku godzinach spłukać spłuczką.

Cały czas pracy to około pół minuty we wszystkich przypadkach.

Czyszczenie kranu

Jeżeli sitko kranu jest pełne kamienia, obowiązkowo należy je oczyścić. Nie należy jednak męczyć się z szorowaniem. Można wlać do foliowego worka ocet, a następnie należy nałożyć go na kran. Wszystko należy obwiązać gumką recepturką, aby trzymało się stabilnie. Pozostawiony w taki sposób kran na całą noc będzie jak nowy.

Do czyszczenia powierzchni kranu w łazience, świetna będzie natomiast szmatka nasączona w occie. Należy ją pozostawić na kranie na 3 godziny. Tkaninę można przymocować przy pomocy gumki recepturki, aby nie osuwała się.

Mycie pędzli do makijażu

Prawdziwym siedliskiem bakterii są gąbki i pędzle do makijażu. Należy wyprać je od czasu do czasu w szamponie, a następnie wytrzepać z wody. Po takiej kąpieli należy pozostawić je do wysuszenia. Cała czynność zajmuje mało czasu, a sprawi, że na twarz nie będą przenoszone żadne zarazki.

Czyszczenie mikrofalówki

Do wyczyszczenia mikrofalówki najlepsza będzie szklanka octu, którą wstawimy do niej i włączymy urządzenie na dwie minuty. Po upływie tego czasu należy przetrzeć wnętrze wilgotną szmatką, a będzie można usunąć wszystkie zabrudzenia, które się tam znajdowały.

Innym sposobem jest przygotowanie miski z wodą, do której powinny zostać włożone pokrojone kawałki cytryny. Naczynie należy wstawić do mikrofalówki na 3-4 minuty. Po tym czasie należy przetrzeć wnętrze gąbką, a zabrudzenia zostaną usunięte w bardzo szybkim tempie. Bez żadnego szorowania.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Sprzątanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Łóżka kontynentalne w stylu barokowym: przepych i wygoda w Twojej sypialni

Styl barokowy czerpie z architektury XVI i XVII stulecia. Aranżacja barokowa jest zaskakuj…