Home Artykuły sponsorowane Odkurzacz piorący – co warto o nim wiedzieć i jak wybrać?

Odkurzacz piorący – co warto o nim wiedzieć i jak wybrać?

6 min czytania
0
0
628

Tradycyjny odkurzacz radzi sobie tylko z powierzchownymi zabrudzeniami. Odkurzacz piorący jest zaś w stanie dokładnie oczyścić wszystkie wodoodporne powierzchnie, ponadto sprawdza się do prania tapicerki i dywanów.

Co jeszcze warto wiedzieć o odkurzaczach piorących? Jak wybrać odpowiedni model w zależności od potrzeb?

Odkurzacz piorący – sposób działania

Wizualnie odkurzacz piorący od tradycyjnego różni się głównie wielkością. Poza tym od zewnątrz trudno dostrzec, jak wiele niesie ze sobą możliwości. To w jego wnętrzu tkwi tajemnica, czyli sposób działania decydujący o tym, że piorący model radzi sobie z wieloma zabrudzeniami, którym tradycyjny odkurzacz nie jest w stanie podołać.

Odkurzacz piorący bazuje na tym samym schemacie działania, co model wodny. We wnętrzu znajduje się pojemnik z wodą, do którego jest zasysane i transportowane powietrze. W ów pojemniku dochodzi do oddzielenia zabrudzeń od wody, natomiast wyposażenie w dodatkowy filtr pozwala uporać się z zanieczyszczeniami, dla których woda to zbyt mało, by uzyskać pożądany efekt.

W odkurzaczu piorącym znajduje się pojemnik na czystą wodę, do którego dodaje się środek piorący, zgodny z zaleceniami producenta. Drugi pojemnik wypełniony zostaje brudną wodą. Odkurzacz wytwarza pianę, dzięki czemu nadaje się do prania dywanów czy tapicerki.

Zalety odkurzaczy piorących

Modele odkurzaczy piorących, które można znaleźć w sklepie Emast, gwarantują przede wszystkim dokładne czyszczenie wszystkich powierzchni wodoodpornych, a także wspomnianych dywanów i tapicerek. Są zatem zdecydowanie wydajniejsze i efektywniejsze w działaniu niż tradycyjne odkurzacze.

Podczas ich pracy ilość powstającego pyłku, który trafia do powietrza, jest minimalna, dlatego nie trzeba się zmagać z wszędzie się osadzającym kurzem, czego nie da się uniknąć w przypadku korzystania z klasycznych modeli odkurzaczy.

Wady odkurzaczy piorących

Modele piorące, pozwalające na czyszczenie zarówno na mokro, jak i na sucho, są droższe od tradycyjnych. Zajmują więcej miejsca, więc mogą być kłopotliwe w przechowywaniu. Należy się zatem zastanowić, jaki produkt faktycznie odpowie na potrzeby użytkowników.

Dla kogo są przeznaczone odkurzacze czyszczące na mokro i na sucho?

Mówimy o modelach wszechstronnych i dość uniwersalnych. Sprawdzają się bowiem zarówno w warunkach domowych, jak i w firmach. Przeznaczone są bowiem dla wszystkich tych, którzy liczą na dokładne czyszczenie, pozbywanie się alergenów, efektywną walkę z trudnymi zabrudzeniami oraz usuwanie nie tylko kurzu z podłóg, dywanów i tapicerek.

Jak wybrać odkurzacz piorący?

Odkurzacz piorący powinien być dostosowany do typu powierzchni, które będą czyszczone, a także ewentualnej liczby dywanów i tapicerek wymagających prania. Model o dużej mocy sprawdzi się w przestronnych mieszkaniach i domach, gdzie jest sporo dywanów i tapicerek do czyszczenia. Będzie jednak droższy w zakupie. Mniejsza moc, to niższa cena, ale i skuteczność działania – wystarczająca jednak do małych mieszkań.

Podobnie rzecz się ma z siłą ssącą. Im wyższa, tym łatwiej i szybciej odkurzacz poradzi sobie z zabrudzeniami.

Warto także zwracać uwagę na:

  • komfort użytkowania,
  • łatwość czyszczenia,
  • dostępne akcesoria,
  • dostępność filtrów wymiennych,
  • poziom hałasu,
  • pojemność zbiornika,
  • długość kabla zasilającego.

Korzystając z powyższych wskazówek uda się znaleźć model, który będzie idealną odpowiedzią na indywidualne potrzeby użytkowników.

 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…