Home Sprzątanie Oszczędzaj na chemii gospodarczej! Pomocne wyliczenia

Oszczędzaj na chemii gospodarczej! Pomocne wyliczenia

8 min czytania
1
0
1,395
Środki piorące

Każdy z nas stara się spinać jakoś swój budżet, aby pod koniec miesiąca nie obudzić się bez środków do życia. Z pewnością pomocne są ustalenia czego potrzebujemy i na ile nam to wystarczy. Także w kontekście środków chemicznych. Dowiedz się w jakie detergenty warto zainwestować i ile będziesz musiał naprawdę zapłacić, czytając ten artykuł.

Pewnie większość osób choć w najmniejszy sposób interesujących się zarządzaniem gospodarstwem domowym, ma świadomość, że na większości proszków czy innych środków chemicznych są oznaczenia, na ile powinien on wystarczyć. O dziwo nie są one w pełni zgodne z rzeczywistością, bo jak wiemy w życiu różnie bywa. Podane dawki specyfików, które są przewidywane, odnoszą się do jedynie małych prań, które na które zużyjemy ich naprawdę niewiele. Jednak zdarzają się też duże prania, które mogą zaburzyć taki schemat. Dlatego te wyliczenia będą mocno poglądowe i pozwolą choć częściowo ustalić ile będzie nas kosztować każde pranie, a dotyczyć będą jedynie chemii zagranicznej, bo na niej skupiamy się w tym cyklu.

Na czym polegać będą wyliczenia?

Skupimy się na trzech najpopularniejszych obecnie typach środków. Będą to tradycyjne proszki do prania i nowocześniejsze płyny wraz z żelami, a także jeszcze nowszy hit sprzedaży, czyli kapsułki. Ceny i przykładowe produkty zaczerpniemy z jednego ze sklepów internetowych, oferujących środki do prania i inną chemię gospodarczą. Wyliczenia oprzemy na cenach popularnych i mniej znanych środków podzielonych przez podaną przez producentów liczbę prań. Podamy trzy grupy z każdego typu z maksymalnie podobnymi produktami, co pokaże jaki środek jest najtańszy z każdej grupy i co jest ogólnie najkorzystniejszym zakupem pod względem cenowym. Skupimy się również na środkach z kategorii uniwersalnej, bo są najbardziej wszechstronne i pod tym względem również opłacalne. To pozwoli na choć częściowe ustalenie oszczędności, jakie można poczynić, zaopatrując się w dane detergenty

Obliczenia

Proszki do prania

Persil 

Professional proszek do prania Universal 6,5 kg 100 prań – cena: 69,99

0,69 gr. za jedno pranie 

Ariel 

Professional proszek do prania Regular 7,15 kg 110 prań – cena: 89,99

81 gr. za jedno pranie

Buzzy

Proszek do prania Universal 3,3 kg 60 prań – cena: 19,99

0,33 gr. za jedno pranie

Der Waschkonig

Proszek do prania Universal 5 kg 61 prań – cena: 19,99

0,33 gr. za jedno pranie

Żele i płyny

Vizir

Żel do prania Universal Gama XXXL 5,395 L, 83 prania – cena: 47,99

0,57 gr. za jedno pranie

Weisser Reise

Żel do prania Universal 3,212 L, 44 prania – cena: 34,99

0,79 gr. za jedno pranie

Buzzy

Żel do prania Universal 3,08 L, 56 prań – cena: 14,99

0,26 gr za jedno pranie

Der Waschkonig

Żel do prania Universal 4,9L 140 prań – cena: 21,99

0,15 gr za jedno pranie

Kapsułki do prania

Persil

Kapsułki Universal Duo-Caps 12 szt. – cena: 13.99

1,16 zł za pranie

Ariel

Kapsułki Regular 12 szt. – cena: 13.99

1,16 zł za pranie

Lenor

Kapsułki Universal 3in1 58 szt. – cena: 59,99

1,03 zł za pranie

Der Waschkonig

Kapsułki Universal Duo 30 szt. – cena: 19,99

0,66 zł za pranie

Podsumowanie wyliczeń

Podsumowując temat można z powodzeniem stwierdzić, że z proszków do prania najkorzystniej cenowo wypadł Der Waschkonig i Buzzy. Ta niemiecka i angielska marka oferuje proszek, który pozwala na jedno pranie za jedyne 0,33 gr. W kategorii żele i płyny zwycięża definitywnie Der Waschkonig, bo w przypadku tego żelu koszta wynoszą jedynie 0,15 gr za pranie. W najdroższej grupie kapsułek, na prowadzenie pod względem oszczędności wychodzi również Der Waschkonig z ceną 0,66 zł za pranie przy największej liczbie kapsułek w opakowaniu. Ostatecznym wynikiem opłacalności jest żel do prania Der Waschkonig z 0,15 gr. za pranie, co jest bezsprzecznie najtańszą ceną.

Żel do prania

Oczywiście, te porównania są jedynie próbką dostępnych na rynku środków i porównaniem, które pokazuje jak pomocne pod względem oszczędzania potrafią być takie wyliczenia. Wszystko zależy też od innych czynników, takich jak jakość czy dostępność, ale obecnie bez problemu możemy inwestować w różne produkty przez internet. Warto sprawdzać to co kupujemy, aby być świadomym konsumentem i zyskiwać, a nie tracić. A przy okazji korzystać z jakościowych środków, takich jak chemia gospodarcza.

Tekst powstał dzięki merytorycznej wiedzy i samemu sklepowi Eurochemia, sprzedającego produkty chemii zagranicznej, pochodzące z kilku krajów Europy. Znajdują się w nim środki do prania i wiele innych propozycji.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Sprzątanie

Jeden komentarz

  1. Karma

    17 września, 2019 at 7:28 am

    można też oszczędzać w inny sposób, ja zaczęłam korzystać z mopa parowego, lepiej sprząta a nie uzywam detergentów, polecam Ariete maja w dobrej cenie sprzęt

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…