Home Zdrowie i Uroda Pielęgnacja skóry naczynkowej w okresie zimowym

Pielęgnacja skóry naczynkowej w okresie zimowym

9 min czytania
0
0
970
Pielęgnacja skóry naczynkowej w okresie zimowym

Pielęgnacja skóry naczynkowej w okresie zimowym jest znacznie bardziej wymagająca niż podczas innych pór roku. Wraz z nadejściem chłodnych dni, twarz staje się znacznie wrażliwsza.  Wiatr, mróz, a także niska temperatura sprawiają, że trudno zachować piękny wygląd. Co więcej, cera jest wyjątkowo podatna na zmiany atmosferyczne. Dlatego warto w tym okresie zadbać o jej zdrowie. Przeczytaj wpis i dowiedz się jak w kilku krokach uzyskać promienny koloryt.

Zimowa pielęgnacja skóry naczynkowej

Jeśli jesteś posiadaczką zaczerwienionej cery, to najprawdopodobniej od dawna zmagasz się z czerwonymi pajączkami, które spędzają sen z powiek. Aby temu zaradzić, warto stosować się do kilku zasad, dzięki którym Twoja cera zyska nowy, zdrowy kolor. Skuteczna pielęgnacja nie jest łatwa, zwłaszcza zimą, gdy czynniki zewnętrzne jak i nieustanna zmiana temperatur dają się we znaki. Ogrzewanie pomieszczeń sprawia, że stan twarzy się pogarsza, a w rezultacie powstają coraz większe naczynka. Pamiętaj o mocnym nawilżeniu. Dobry gęsty krem to podstawa właściwej pielęgnacji skóry.

Czym objawia się cera naczynkowa?

Cera naczynkowa charakteryzuje się powstawaniem zaczerwień w okolicach oczu, nosa i policzków. Ten typ skóry jest niezwykle wrażliwy i podatny na warunki pogodowe. Tak zwane pajączki na twarzy pojawiają się z powodu płytko unaczynionej cery, która cechuje się mało elastycznymi naczyniami krwionośnymi. Należy pamiętać, że nie jest to choroba ani schorzenie, tylko cecha genetyczna. Natomiast wiele czynników może dodatkowo niekorzystnie wpłynąć i pogorszyć stan Twojej twarzy. Między innymi, może to być niewłaściwa dieta, ostre jedzenie, nadmierne spożywanie kawy czy alkoholu, a także codzienne przyzwyczajenia.

Cera naczynkowa – dieta

Dieta powinna być oparta o składniki dostarczające substancje wzmacniające naczynia krwionośne, a także o takie, które będą odpowiedzialne za odnowę warstwy lipidowej naskórka. Dzięki temu polepsza się elastyczność, a także odporność skóry na niewielkie urazy. Doskonałymi produktami będą orzechy bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, które posiadają wartościowe minerały. Olej rzepakowy i lniany tłoczony na zimno zawierają kwasy Omega 3, które korzystnie wpływają na stan skóry. Zielona herbata i kakao to kopalnia antyoksydantów, a nasiona roślin strączkowych i cytrusy wzmacniają naczynia krwionośne.

Pielęgnacja skóry naczynkowej - dieta

Domowe sposoby na pielęgnacje skóry naczynkowej, czyli witaminy K i C

Produkty zawierające witaminę K polepszają stan cery. To właśnie ona warunkuje odpowiednią krzepliwość krwi, poprawia koloryt, a także rozjaśnia skórę. Znajdziesz ją głównie w zielonych roślinach, takich jak pokrzywa, kalafior, liście szpinaku, brokuł, brukselka i sałata. Dzięki właściwej pielęgnacji nie tylko zyskasz piękny wygląd, ale również zdrowie. Dodatkowo warto zapewnić sobie chwile relaksu i wykonać domową maseczkę – najlepiej z awokado, które zawiera dużo witaminy K.

Zbawienna dla Twojej skóry będzie również witamina C. Dzięki niej rozjaśnisz skórę, zmniejszysz przebarwienia, a także wzmocnisz naczynia krwionośne. Wpływa również na produkcję kolagenu, sprężystość, gładkość i elastyczność skóry. Witamina C nie tylko korzystnie działa na zaczerwienienia twarzy, ale również posiada właściwości spowalniające proces starzenia się. Występuje głównie w cytrynie, czarnej porzeczce, dzikiej róży, natce pietruszki, czerwonej papryce, truskawce i kiwi. Niektóre produkty drogeryjne mogą być dość drogie, dlatego warto wykonać domowe spa, które polepszy kondycję Twojej skóry. Doskonała maseczka na przebarwienia składa się z łyżeczki twarogu, herbaty, kapsułki witaminy C i połowy łyżeczki oleju z rokitnika. Nałóż na twarz i zmyj po 15 minutach.

Czego unikać posiadając cerę naczynkową?

Przede wszystkim należy unikać zmian temperatur. Stałe przechodzenie z zimnego powietrza do bardzo ciepłego pomieszczenia sprawia, że nasza skóra staje się znacznie bardziej wysuszona. Co gorsze, zarówno suche, ciepłe powietrze, jak i mroźny wiatr również pogarszają stan Twojej cery. Unikaj częstych, gorących kąpieli i mycia twarzy ciepłą wodą. Wysoka temperatura rozszerza naczynia krwionośne i powoduje rumieńce. Zrezygnuj z gotowych produktów, posiadających w swoim składzie alkohol. Jeśli lubisz peelingi, to wybieraj delikatne, które nie podrażniają wrażliwej skóry, np. enzymatyczne i zdecydowanie unikaj gruboziarnistych.

Skóry naczynkowej się nie wybiera i nie da się zmienić typu cery. Możesz jednak zmienić pewne nawyki, które poprawią kondycję Twojej twarzy. Podsumowując, sięgaj po gęste, dobrze nawilżające kremy. Co więcej, wybieraj produkty bogate w Witaminę K i C, które są odpowiedzialne za wzmocnienie naczyń krwionośnych oraz za ujednolicenie kolorytu skóry. Unikaj zmian temperatur, gorącej wody, peelingów gruboziarnistych, alkoholu i kawy.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…