Home Eko porady Plamy z owoców – jak je usunąć?

Plamy z owoców – jak je usunąć?

7 min czytania
0
0
1,650
Plamy Z Owoców -Jak Je Usunąć

Plamy z owoców bardzo trudno usunąć. Z pewnością już niejedna ulubiona koszulka nadawało się już tylko na szmatkę po wielu nieudanych próbach prania. Na szczęście jest kilka domowych sposobów, które mogą Ci pozbyć się plam z owoców.

Plamy z owoców – co zrobić?

Plamy z owoców są możliwe do usunięcia, ale ważne jest kilka aspektów, na które należy zwrócić uwagę. Trudno zachować zdrowy rozsądek, gdy właśnie na nową sukienkę wylał się sok porzeczkowy. Mimo to pamiętaj, aby zachować spokój i nie panikować. Warto jednak działać szybkość. Czas w przypadku plam z owoców jest niezwykle ważny, a długie zwlekanie z praniem może działać na Twoją niekorzyść. Sprawdź również jak usuwać plamy po kosmetykach.

Sok z Cytryny na Plamy z Owoców

Domowe sposoby na plamy z owoców – sok z cytryny

Plamy z owoców można usunąć za pomocą domowych produktów. Sok z cytryny doskonale się do tego sprawdzi. Spryskaj zabrudzone miejsce sokiem z cytryny, a następnie zostaw na godzinę. Następnie spłucz plamę, powtórz proces i wypierz materiał w pralce jak zwykle. Sok z cytryny doskonale usuwa plamy z jagód. Możesz również bez obaw stosować sok przy delikatnych tkaninach.

Niezastąpiony ocet w walce z plamami

Kolejny domowy środek na plamy z tych owoców, znajdziesz z pewnością w swojej kuchni. Ocet doskonale poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi plamami po ciemnych owocach. Co więcej, możesz go wykorzystać na dwa sposoby. Nalej kilka kropel octu bezpośrednio na plamę, w zależności od wielkości zabrudzenia. Możesz również najpierw nasączyć ścierkę octem, a następnie delikatnie przecierać plamę. Na sam koniec wypierz tkaninę w pralce i gotowe.

Sól Kuchenna na Plamy z Owoców

Usuwanie plam za pomocą soli kuchennej

Sól kuchenna również dobrze się sprawdzi w walce z zabrudzeniami. Idealnie nadaje się do usuwania plam z czerwonych owoców, takich jak truskawki, wiśnie i czereśnie. Wystarczy posypać zabrudzone miejsce solą, a następnie pocierać. Uważaj jednak, aby nie zniszczyć delikatnego materiału. Sól zacznie wchłaniać plamę z owoców, przez co zrobi się czerwona. Wtedy należy wytrzepać sól i powtórzyć proces. Wykonuj te kroki, tak długo, aż sól przestanie się zabarwiać. Na sam koniec wypierz materiał jak zwykle.

Roztwór wody z gliceryną

Niektórych materiałów nie można prać w pralce, na szczęście na to również jest sposób. Do tego będziesz potrzebować gąbkę, miskę, glicerynę, wodę i ocet. W miski wlej wodę i glicerynę w proporcjach 1:1, a następnie wymieszaj. Za pomocą zwilżonej gąbki nałóż roztwór na plamę i delikatnie pocieraj. Powtarzaj czynność, a następnie dobrze zwilżoną plamę od roztworu pozostaw na jakiś czas. Po godzinie zmyj roztwór z materiału zwilżoną gąbką w occie.

Plamy z Owoców

Walka z zaschniętymi plamami z owoców

Jeśli próbujesz uporać się ze starą, zaschniętą plamą spróbuj polać tkaninę wrzątkiem. Następnie polej plamę sokiem z cytryny tak jak wcześniej i spłucz zabrudzenie ciepłą wodą. Jeśli to nadal nie pomaga polej uporczywe miejsce solą amoniakową i wcieraj, a następnie wypierz. Zsiadłe mleko również doskonale się nada. Pocieraj nim zabrudzone miejsce. Po kilku godzinach zanurz tkaninę w roztworze wody i szarego mydła. Dowiedz się również jak usunąć plamy z długopisu.

Jeśli plama jest bardzo uporczywa możesz zastosować kilka powyższych metod na raz. Warto jednak uważać, aby nie uszkodzić materiału. Pamiętaj jednak, aby postępować szybko i dokładnie. Zawsze warto zachować spokój i zdrowy rozsądek.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Eko porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…