Home Artykuły sponsorowane Płyny do mycia podłóg – jak dobierać je odpowiednio do powierzchni?

Płyny do mycia podłóg – jak dobierać je odpowiednio do powierzchni?

5 min czytania
0
0
194
Płyny do mycia podłóg - jak dobierać je odpowiednio do powierzchni?

Czysta, zadbana i pozbawiona smug podłoga to najlepsza wizytówka każdego miejsca. Duże znaczenie ma w tym przypadku wybór odpowiedniego płynu do mycia podłóg. Warto tej kwestii poświęcić nieco uwagi, aby nie popełnić błędu. Inne środki są bowiem przeznaczone do mycia płytek ceramicznych, a inne nadają się do drewna.

Jakie płyny do mycia podłóg wybierać?

Na pewno warto stawiać na profesjonalne płyny do mycia podłóg. Tego typu produkty zapewniają wysoką skuteczność działania. Przy okazji, niektóre z nich działają dezynfekująco, co jest ważne w wielu placówkach medycznych czy szkołach. 

Przy wyborze płynu do podłóg na pewno trzeba kierować się materiałem, z którego podłoga jest wykonana. Inne preparaty sprawdzają się w przypadku paneli, a inne nadają się do mycia płytek ceramicznych czy hal produkcyjnych. Tylko dobrze dobrany produkt zapewni podłodze czystość i sprawi, że nie pojawią się na niej smugi. W sklepach spotkać można profesjonalne płyny do mycia podłóg przeznaczone do mycia ręcznego lub maszynowego. 

Płyny do mycia podłóg drewnianych

Podłogi drewniane są niezwykle efektowne wizualnie i prezentują się bardzo elegancko. Są jednak dość wymagające, jeśli mowa o pielęgnacji. Drewno jako materiał naturalny wymaga zastosowania odpowiednich preparatów do mycia, które podkreślą jego naturalny kolor i zabezpieczą przed zniszczeniem. W tym przypadku zdecydowanie nie warto oszczędzać. Dobrze zakonserwowana podłoga drewniana posłuży przez wiele lat. 

Często płyny do mycia podłóg drewnianych są jednocześnie odpowiednie do mycia paneli. Nie pozostawiają po sobie smug czy zacieków. Sprawiają, że podłoga jest błyszcząca i zabezpieczona przed ponownym osadzaniem się kurzu. 

Płyny do mycia płytek ceramicznych

Mycie płytek ceramicznych jest mniej problematyczne. Większość płynów do mycia płytek sprawdza się doskonale. Ceramika to materiał na tyle trwały, że każdy mop czy szczotka poradzi sobie z jego zabrudzeniami. W przypadku bardziej wymagających zanieczyszczeń trzeba jednak sięgnąć po specjalistyczne preparaty np. przeznaczone do usuwania tłustych zabrudzeń czy dedykowane do posadzek danego typu. 

Czy warto wybierać ekologiczne płyny do mycia podłóg? Jest ich na rynku coraz więcej, co jest dobrą informacją. O środowisko naturalne trzeba bowiem w odpowiedni sposób dbać. Standardowe środki czyszczące powodują zanieczyszczenie wód i gleb. Wpływają negatywnie na rozwój roślin czy funkcjonowanie organizmów żywych. Dlatego warto inwestować w rozwiązania ekologiczne, jeśli tylko jest to możliwe.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…