Home Artykuły sponsorowane Poduszki ortopedyczne – dlaczego warto je kupić?

Poduszki ortopedyczne – dlaczego warto je kupić?

6 min czytania
0
0
593
Poduszka ortopedyczna

Skarżąc się na ból pleców, doszukujemy się różnych przyczyn, rzadko zwracając uwagę na to, na czym śpimy. Wygodny materac to nie wszystko. Idealnie dobrana poduszka do spania może znacząco wpłynąć na komfort snu oraz zapewnić ulgę dla kręgosłupa i znaczną poprawę kondycji ruchowej. Każdy, kto pragnie zadbać o profilaktykę i pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości, powinien wiedzieć, jakie właściwości ma poduszka ortopedyczna.

Właściwości poduszek ortopedycznych

Wybór poduszki, tak jak materaca, powinien zostać poprzedzony zaznajomieniem się z jej właściwościami. Ta miękka, puszysta puchowa nie zapewni takiego podparcia dla głowy, szyi, karku i pleców, jak model anatomicznie dopasowany do tych newralgicznych okolic. Specjalne pianki z właściwością pamięci idealnie podpierają zarówno głowę, jak i szyję, wpływając na właściwe ułożenie karku. Można dobrać je pod kątem stopnia twardości, w zależności od potrzeb i upodobań.

Właściwości zdrowotnych specjalnych poduszek jest bardzo wiele. Profesjonalne poduszki ortopedyczne (https://www.valde.pl/poduszki-ortopedyczne/do-spania/) przeciwdziałają sztywnieniu szyi i ramion. Eliminują ryzyko napięć więzadeł mięśni zespołu barkowo-szyjnego. Niosą także szereg korzyści dla zdrowia całego kręgosłupa. Co ważne, chronią przed rozwojem wszelkich drobnoustrojów, alergenów, ograniczają wchłanianie drobinek kurzu.

Jakie poduszki ortopedyczne są dostępne?

Codzienne spanie na poduszce ortopedycznej znacząco wpływa na jakość snu i uczucie bycia wypoczętym. Użytkowanie takowej może wyeliminować problemy z zasypianiem. Dostępnych jest wiele różnych specjalistycznych poduszek, co sprawia, że każdy może wybrać idealny egzemplarz dla siebie. Mogą mieć:

  • różny kształt – specjalny dla osób śpiących na boku lub na plecach,
  • regulowaną wysokość,
  • różny rodzaj wypełnienia – piankę lub wsad naturalny, np. z gryki,
  • różną szerokość, by sprostać oczekiwaniom osób często zmieniających pozycję w czasie snu,
  • różne stopnie twardości,
  • pokrycie dopasowane kolorystycznie do sypialni.

Dla kogo przeznaczone są poduszki ortopedyczne?

Właściwości zdrowotne poduszek ortopedycznych są tak szerokie, że ich zakupem powinni zainteresować się nie tylko osoby ze zdiagnozowanymi schorzeniami kręgosłupa. Spanie na dobrze wyprofilowanej poduszce to najlepsza profilaktyka bólu pleców. Każdy, kto chce uniknąć problemów zdrowotnych, wypocząć i zrelaksować się w czasie snu, doceni modele do zadań specjalnych. Największą ulgę odczują ci, którzy budzą się niewyspani i borykają się z różnymi dolegliwościami ze strony pleców. Nowoczesna poduszka ortopedyczna pomoże osobom z problemami szyjnego odcinka kręgosłupa, nawet tym po operacjach chirurgicznych.

 

Korzyści płynące z wymiany zwykłej poduszki na ortopedyczną docenią też osoby chrapiące i ich towarzysze. Dużym powodzeniem cieszą się poduszki przeciwdziałające tej przypadłości, tworzone przy udziale lekarzy. Model Ny Lättnad B1 firmy Valde posiada specjalny kanał umożliwiający obieg powietrza, z kolei B21 Andas pomoże pozbyć się problemu bezdechu sennego. Antyalergiczne wypełnienie oraz poszewki sprawiają, że poduszki ortopedyczne zapewniają komfortowy i zdrowy sen alergikom.

 

Ciekawe modele można wybrać dla całej rodziny. Dziecięce poduszki ortopedyczne wpłyną na kształtowanie prawidłowego rozwoju kręgosłupa od najmłodszych lat. Sprawdzą się już we wczesnym okresie przedszkolnym. Mogą być stosowane również później. Wpływają na stabilną pozycję, przez co dziecko śpi bezpiecznie i spokojnie. Rodzice mogą swoim pociechom sprezentować poduszkę z bajkowym i zwierzęcym motywem, a taka na pewno umili i uatrakcyjni codzienne zasypianie.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…