Home Artykuły sponsorowane Na czym polega specjalistyczne pranie kanapy metodą ekstrakcyjną?

Na czym polega specjalistyczne pranie kanapy metodą ekstrakcyjną?

7 min czytania
0
0
856
Pranie-wykładzin

Profesjonalne pranie kanapy w miastach takich jak Warszawa jest realizowane przez wykwalifikowane firmy czyszczące. Wystarczy znaleźć firmę działającą w naszej okolicy i umówić się na dogodny termin. Fachowcy zjawią się na miejscu wraz z nowoczesnym sprzętem. Sposób czyszczenia kanapy często jest dobierany pod kątem specyfiki materiału, z którego wykonany jest mebel.

Najczęściej stosowana jest metoda ekstrakcyjna. Usługa przebiega następująco:

1. Fachowiec przybywa na miejsce i analizuje stan tapicerki. Identyfikuje również materiał, z którego wykonane jest obicie, aby dobrać optymalną metodę i środki czystości.

2. Meble tapicerowane są bardzo dokładnie odkurzane, co pozwala wyeliminować kurz, włosy, sierść zwierząt domowych oraz zabrudzenia stałe. Eliminując okruszki oraz inne ostre drobinki, zmniejszamy ryzyko mechanicznego uszkodzenia obicia.

3. Na odkurzoną tapicerkę nanoszone są specjalne środki czystości. Mogą to być szampony, kapsułki, proszki, spreje oraz inne preparaty, które docierają do najgłębszych warstw materiału, wywabiają oraz rozpuszczają zabrudzenia.

4. Wilgoć wraz z rozpuszczonym brudem są odciągane od tapicerki z pomocą nowoczesnego odkurzacza piorącego lub ekstraktora ciśnieniowego. W ten sposób materiał jest wstępnie osuszany, co znacznie skraca czas schnięcia.

5. Najbardziej uporczywe zabrudzenia, które nie zostaną usunięte poprzez czyszczenie tapicerki metodą ekstrakcyjną, są usuwane z pomocą punktowych odplamiaczy.

I to już wszystko. Cała usługa zajmuje ok. godziny w przypadku dużych mebli tapicerowanych. Czyszczenie foteli i krzeseł trwa odpowiednio krócej. Usługa w żaden sposób nie nastręcza domownikom trudności. Po zakończonym praniu mebli wystarczy jedynie odczekać kilka godzin na całkowite wyschnięcie materiału.

Jak zamówić pranie kanapy lub tapicerki w Warszawie?

Można skorzystać z doświadczenia znajomych i zapytać czy mogą polecić profesjonalną firmę. Jeśli wolimy dokonać samodzielnego wyboru lepiej skorzystać z wyszukiwarki. Po wpisaniu słów pranie kanapy Warszawa lub pranie tapicerki Warszawa pojawią się oferty firm działających w stolicy.
Firmy czyszczące cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów ze względu na kompleksową ofertę, elastyczne terminy oraz gwarancję najlepszych efektów.

Pranie tapicerki metodą ekstrakcyjną jest w pełni bezpieczne, ponieważ fachowcy zawsze dostosowują wybór sposobu oraz środków czystości pod kątem specyfiki materiału. Sekretem wysokiej skuteczności tej usługi jest również zaawansowany sprzęt w postaci odkurzaczy piorących oraz ekstraktorów ciśnieniowych.

Detergenty wykorzystywane do czyszczenia kanap nie stwarzają zagrożenia dla domowników. Są również w pełni bezpieczne dla zwierząt domowych. Biorąc pod uwagę, że usługa poprawia higienę wnętrza oraz eliminuje szkodliwe drobnoustroje, możemy śmiało stwierdzić, że systematyczne czyszczenie narożników i kanap ma korzystny wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo domowników.

Jak często należy czyścić meble tapicerowane?

Na tempo zużycia mebli wpływa oczywiście stopień eksploatacji: liczba domowników, obecność zwierząt domowych, a także nasłonecznienie salonu. W przypadku mebli tapicerowanych w domu, wystarczające jest czyszczenie narożników i foteli raz do roku. W przypadku mniej eksploatowanych mebli, takich jak np. fotele czy krzesła tapicerowane, usługę można zamawiać raz na dwa lata. Oczywiście przy założeniu, że także samodzielnie dbamy o stan naszych mebli.

Pranie tapicerki meblowej powinno być realizowane odpowiednio częściej w miejscach narażonych na większą intensyfikację ruchu. Warto tu wymienić restauracje, biura czy chociażby obiekty turystyczne w Warszawie. W takich miejscach, czyszczenie tapicerki jest realizowane nawet dwa razy do roku. Z dużą systematycznością prane są również wykładziny podłogowe, szczególnie narażone na zabrudzenia oraz rozwój drobnoustrojów. W dużych firmach, pranie wykładzin może być realizowane nawet kilka razy do roku, co sprawia, że firmy nawiązują stałą współpracę.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…