Home Sprzątanie Proszek do prania dla alergików – na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki powinien być proszek hipoalergiczny? 

Proszek do prania dla alergików – na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki powinien być proszek hipoalergiczny? 

8 min czytania
0
0
1,129
Proszek do prania dla alergików

Pranie pościeli i innych przedmiotów wykonanych z tkanin to podstawa minimalizowania ryzyka pojawienia się reakcji alergicznych u osób, które cierpią z powodu alergii na roztocza kurzu domowego. Niezwykle ważny jest przy tym proszek hipoalergiczny, czyli odpowiedni proszek do prania dla alergików. Jaki powinien być? Co może znajdować się w składzie proszku? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Tłumaczymy w tym artykule!

Proszek hipoalergiczny

Produkty antyalergiczne są skierowane do osób, które z powodu alergii mają skłonną do podrażnień skórę. W takich środkach skład jest  minimalnie krótki. Brak w nim niebezpiecznych, żrących składników, a także intensywnych substancji zapachowych. Ze środków hipoalergicznych może korzystać jednak każdy. Bardzo często to produkty, które opierają swoje działanie na naturalnych składnikach, które są delikatne dla skóry, a także przyjazne dla środowiska naturalnego. 

Pamiętajmy, że proszek hipoalergiczny powinien być przetestowany dermatologicznie i uzyskać odpowiedni certyfikat poświadczający jego bezpieczny wpływ.   

Dezynfekujący proszek do prania

Aby jeszcze skuteczniej pozbyć się roztoczy kurzu domowego z pościeli, dobrze jest sięgnąć po taki proszek do prania, który dodatkowo dezynfekuje tkaniny. Dzięki temu podczas zwykłego prania pozbędziemy się roztoczy i ich odchodów, bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. 

Ponieważ środki dezynfekujące mają bardzo intensywne działanie i często zawierają inwazyjne składniki, warto zwrócić uwagę na to, czy został poddany rygorystycznym testom laboratoryjnym. Zyskamy pewność, że proszek jest bezpieczny dla naszej skóry.

Nowością na rynku są środki do prania o dezynfekującym działaniu, które potrzebują znacznie niższej temperatury, jedynie 40 stopni Celsjusza. Standardowe 60 stopni przeznaczone do takiego prania ma negatywny wpływ na strukturę włókien tkanin. Może nawet zniszczyć nasze ubrania. Sięgajmy więc po te proszki dezynfekujące, które nie wymagają wysokich temperatur. 

Proszek dezynfekujący do prania

Ekologiczny środek do prania – proszek do prania dla alergików

Ekologiczny proszek do prania to także dobry wybór dla osób, które cierpią z powodu alergii na kurz. Ekologiczne środki opierają się na działaniu składników bezpiecznych dla środowiska. Często są pochodzenia naturalnego. Warto szukać tych, które nie zawierają fosforanów i zeolitów. Mają one negatywny wpływ na ekosystemy wodne. Przy częstym wykonywaniu prania dobrze jest dodatkowo zadbać o to, by nie szkodzić środowisku. Wybierajmy więc środki w biodegradowalnych opakowaniach oraz posiadające w swoim składzie tylko delikatne substancje. 

 

Proszek do prania dla alergików – wydajny i ekonomiczny

Częste, regularne wykonywanie prania może spowodować, że poczujemy to na naszych portfelach. Środki piorące nie są najtańsze, a ich większe użycie to także więcej wydanych pieniędzy. Dlatego najlepszych rozwiązaniem jest zdecydowanie się na taki proszek do prania dla alergików, który ma skoncentrowaną formułę. Dzięki temu już niewielka ilość produktu wystarczy do wykonania standardowego prania. W ten sposób jesteśmy w stanie zaoszczędzić trochę pieniędzy i wykonać więcej prań przy tej samej gramaturze. Ważne, aby nie przedozować produktu. Środek może nie wypłukać się do końca, a my bez potrzeby zużyjemy więcej proszku. Sugerujmy się więc instrukcją producenta na opakowaniu. 

Wydajny proszek do prania

Proszek do prania dla alergików – podsumowanie

Środek dla osób z alergią na roztocza kurzu domowego powinien spełniać kilka warunków. Najlepszy będzie proszek hipoalergiczny i proszek dezynfekujący do prania w jednym. Ważny jest jego krótki skład, który opiera się na substancjach bezpiecznych dla naszej skóry i dla środowiska naturalnego. Dobrze, jeśli ma formułę koncentratu, bo dzięki temu zaoszczędzimy trochę pieniędzy. Przy częstym praniu może okazać się to zbawienne dla naszego portfela. 

Aby dowiedzieć się więcej o tym, co to są roztocza, jaki jest produkt hipoalergiczny, jak wygląda alergia na roztocza u dzieci i jak często prać pościel, by zabić roztocza w łóżku – sprawdź artykuły z tagiem: alergia na roztocza

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Sprzątanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…