Home Artykuły sponsorowane Przekonaj się do e recept!

Przekonaj się do e recept!

6 min czytania
0
0
39
Przekonaj się do e recept!

Nie da się ukryć, że na naszych oczach dochodzi do postępującej digitalizacji. Jest to widoczne w wielu obszarach życia. Nauka, praca, telemedycyna – to wszystko jest w zasadzie na wyciągnięcie ręki. Jeżeli chcesz poznać szczegóły na temat e recept – jesteś w dobrym miejscu!

Recepta online – podstawowe informacje

W jaki sposób wystawiania jest recepta online? Otóż w pierwszej kolejności konieczne jest przejście konsultacji lekarskiej. Podczas wizyty lekarz oceni stopień zasadności wystawienia recepty. Gdy konsultacja lekarska wykaże, że konieczne jest zażywanie leków – wówczas otrzymasz swoją e receptę.

Postępująca digitalizacja doprowadziła do tego, że nie ma już konieczności ku temu, aby złożyć osobistą wizytę w gabinecie lekarskim. Wystarczy bowiem konsultacja online. Takie działanie to ogromna oszczędność czasu. Jeżeli zatem potrzebujesz recepty na tabletki antykoncepcyjne, na nadciśnienie czy też na inne przypadłości, które wymagają stałego przyjmowania leków – wówczas taka konsultacja powinna przynieść oczekiwany rezultat. Lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad, który umożliwi wypisanie recepty online. W szczególnych sytuacjach może dojść do sytuacji, w której lekarz będzie mógł odmówić wystawienia e recepty.

Korzyści wynikające z posiadania recepty online

Recepty na przepisane leki możesz zrealizować w dowolnej aptece. Co ważne, nie musisz tego robić osobiście. Jeżeli będziesz chciał powierzyć komuś powierzyć to zadanie – wystarczy, że podasz pesel oraz kod odbioru. Nie ma konieczności uprzedniego przekazywania papierowej recepty – te czasy już dawno minęły! Gdy konsultacja lekarska zostanie ukończona otrzymasz kod do e recepty. Realizacja jest błyskawiczna – farmaceuta nie musi bowiem dłużej podejmować prób polegających na rozszyfrowaniu odręcznych zapisków lekarza.

Elektroniczne recepty zdecydowanie przyspieszają nie tylko wizyty lekarskie, ale także ułatwiają zadanie pracownikom apteki. Na uwagę zasługuje też wygoda pacjentów – czytelność informacji takich jak np. dawkowanie np. ułatwi zażywanie lekarstw w sugerowanych dawkach. Zmniejsza się w ten sposób ryzyko pomyłki – klarowne informacje są na wyciągnięcie Twojej ręki! Wykorzystaj potencjał recept online przy najbliższej okazji!

Zaloguj się do internetowego konta pacjenta i zasięgnij szczegółowych informacji

W internetowym koncie pacjenta znajdziesz szereg praktycznych informacji, które przydadzą Ci się przed przystąpieniem do realizacji e-recepty online. O czym konkretnie mowa? Otrzymasz tam m.in. dane na temat tego, przez ile dni taka recepta będzie ważna. Należy przy tym pamiętać, że w przypadku antybiotyków recepta ważna jest przez 7 dni, dlatego warto jak najszybciej wykupić potrzebne leki, aby nie przegapić ustalonego terminu. Jeżeli po wizycie zgubisz podany przez lekarza kod – wówczas będziesz mógł sprawdzić go właśnie na IKP.

Powyższe informacje powinny okazać się przydatne szczególnie tym osobom, które nie wiedzą, że mogą sprawdzić kod do erecepty w internetowym koncie pacjenta oraz podejrzeć, ile dni będzie ważna Twoja recepta. Dobrze też wiedzieć, że dzięki krótkiej konsultacji lekarskiej będziesz mógł uzyskać receptę na dany lek bez konieczności wychodzenia z domu i umawiania się na stacjonarną wizytę. Przekonaj się o tym przy najbliższej okazji i wypróbuj tę metodę uzyskiwania recepty na leki, których stale potrzebujesz!

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…