Home Organizacja Przyjęcie urodzinowe dla dziecka – pomysły na organizację

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka – pomysły na organizację

12 min czytania
0
0
1,396
przyjęcie urodzinowe dla dziecka

Dobrze zorganizowane przyjęcie urodzinowe dla dziecka może stać się niezapomnianym przeżyciem dla naszej pociechy, a dla nas być organizacyjnym powodem do dumy. Spełnienie fantazji naszej pociechy i zapanowanie nad grupą małych gości jest wyzwaniem, które wymaga od nas cierpliwości oraz dobrej organizacji. W naszym ostatnim artykule pisaliśmy o tym, jak zorganizować imprezę w ogrodzie (dla nieco starszego towarzystwa), a dzisiaj postaramy się podpowiedzieć, jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka.

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka – ogród na ratunek

W okresie wiosenno-letnim pogoda sprzyja spędzaniu jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Jeżeli mamy do dyspozycji ogród, jesteśmy uratowani. W ogrodzie mamy odpowiednią przestrzeń, w której można zorganizować dzieciom zabawę. Nie będziemy martwić się o zniszczenie mebli, a już na pewno łatwiej będzie nam go sprzątnąć.

Jednak gdy pogoda zaczyna gwałtownie się zmieniać, warto być przygotowanym na zaplanowanie przyjęcia dla dzieci w naszym domu. Być może nieco przeraża nas wizja demolki mieszkania, ale można tego uniknąć, jeśli stworzymy plan organizacyjny.

Pomysł na urodziny dziecka

Pomysły na urodziny dziecka mogą być ograniczone jedynie naszym budżetem i fantazją. Porozmawiajmy z naszą pociechą o tym, jakie ma oczekiwania co do swojego przyjęcia urodzinowego. Ustalcie wspólnie, ile dzieci chce zaprosić, oraz jaki będzie motyw przewodni imprezy. Jakiś czas temu bardzo modne było organizowanie wystawnych przyjęć urodzinowych dla dzieci z dmuchanym zamkiem, magikiem, lub specjalnie wynajmowanej sali. Jeśli wolimy postawić na minimalizm, możemy mniejszym kosztem stworzyć niezapomniane wspomnienie urodzinowe.

przyjęcie urodzinowe dla dziecka - organizacja

Data, lista gości i zaproszenia

Ustalmy datę i godzinę przyjęcia, wcześniej konsultując się z rodzicami dzieci, które chce zaprosić nasza pociecha na swoje przyjęcie. To pozwoli znaleźć optymalny termin, wykluczając nagłe choroby lub wyjazdy. Ustalmy z dzieckiem, których kolegów i koleżanki będą chcieli zaprosić, nie narzucając mu wyboru. Nawet, jeśli nie przepadamy za którymś z nich, pamiętajmy, że to przyjęcie urodzinowe dla naszego dziecka. Zależy nam przecież, aby zapamiętało je jak najlepiej.

Przyjemnością okaże się przygotowywanie własnoręcznych zaproszeń na przyjęcie urodzinowe dla dziecka. Co prawda możemy znaleźć gotowe szablony, albo kupić zaproszenia, jednak nie warto ograniczać swojej fantazji i przygotować zaproszenia wspólnie z dzieckiem. Wykorzystajmy do tego kolorowe kartki, brokat, flamastry… Istnieje mnóstwo artykułów papierniczych, z których możemy zrobić indywidualne zaproszenie. Wykorzystajmy motyw przewodni przyjęcia lub samą jego fotografię. Takie zaproszenie będzie piękną pamiątką.

Zaproszenia rozdajmy na tydzień/ dwa tygodnie przed planowanym przyjęciem urodzinowym dla dziecka. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że rodzice naszych gości zaplanują ten czas tak, aby koledzy i koleżanki naszego dziecka dotarły na przyjęcie.

Motyw przewodni i ozdoby

Kiedy dziecko wybrało już motyw przewodni swojego przyjęcia urodzinowego, warto z nim ustalić, że na ten czas wystarczy ozdobić w domu jedynie miejsce, w którym odbędzie się przyjęcie. Najczęściej jest to salon lub pokój dziecka. Na ten czas warto zrobić porządek i schować przedmioty, które mogą podczas zabawy ulec zniszczeniu. Mowa o delikatnych zabawkach, pamiątkach, których dziecko nie chce, aby dotykać, a także ozdoby w naszym salonie lub kwiaty, które bezpieczniej będzie przenieść do innego pomieszczenia. To samo dotyczy korzystania ze sprzętu elektrycznego. Jeśli nie chcemy, aby dzieci korzystały z komputera lub konsoli, ustalmy to wcześniej z naszą pociechą.

Ozdoby, podobnie jak zaproszenia, możemy przygotować wspólnie z dzieckiem lub kupić gotowe w sklepie papierniczym. Możliwości jest mnóstwo i zapewnią frajdę wszystkim dzieciom. Angażowanie dziecka w przygotowywanie przyjęcia wywoła w nim poczucie dumy z organizowania przyjęcia i poczuje się prawdziwym gospodarzem domu.

Warto kupić jednorazową zastawę stołową, dzięki której zaoszczędzimy czas na zmywanie naczyń. Na rynku dostępne są ładne jednorazowe naczynia i sztućce wykonane z ekologicznych materiałów i wcale nie muszą dużo kosztować. Na jednorazowych kubeczkach można wypisać imiona zaproszonych dzieci. Taka forma personalizacji na pewno ucieszy gości, a także może ułatwić nam kwestie organizacyjne.

W przypadku tortu opcje są dwie. Albo zamówimy odpowiednio wcześniej gotowy tort, lub upieczemy go w domu. Cukiernie oferują torty z nadrukami lub figurkami z masy cukrowej imitującymi bohaterów ulubionych bajek dziecka. Takie torty robią wrażenie na wszystkich, jednak są droższe w porównaniu do tortu, który możemy zrobić sami. Organizując tort pamiętajmy, żeby wykluczyć składniki, na które uczulone mogą być któreś z zaproszonych dzieci.

zabawy na przyjęcie urodzinowe dla dziecka

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka – menu i atrakcje

Planując urodzinowe menu dla dzieci, weźmy pod uwagę ich wiek, charakter przyjęcia, porę roku i dnia. Warto wcześniej omówić z rodzicami, czy któreś z dzieci jest na coś uczulone. Najchętniej dzieci sięgają po chipsy, żelki i ciastka, jednak możemy zaproponować im coś zdrowszego, jak sezonowe owoce, domowe ciasto, chipsy warzywne, mini kanapeczki. Potrzebne nam będą napoje w zwiększonej ilości dla spragnionych po ruchowych zabawach. Postawmy na wodę, lemoniadę i soki, które będą zdrowszą alternatywą dla słodzonych napojów. Możemy przygotować też ciepły posiłek, np. upiec pizzę, którą mogą też samodzielnie przygotować goście w formie jednej z zabaw. Ta opcja raczej jest lubiana przez każde dziecko.

Temat przyjęcia konsultujmy z pomysłami dziecka – od konkretnych zabaw po ustalenie, czy będzie to bal przebierańców, lub piżama party. Dzieci interesuje mnóstwo rzeczy, dlatego warto to wykorzystać za motyw przewodni przyjęcia.

W kwestii zabaw i atrakcji na przyjęciu, pozostawmy pole do popisu dzieciom. One same doskonale wiedzą w co lubią się razem bawić. Chyba, że nasz mały solenizant wpadnie na jakiś pomysł, w którym będzie potrzebna nasza pomoc. Wymyślanie atrakcji będzie łatwiejsze, gdy już wybierzemy motyw przewodni przyjęcia. Wspólne pieczenie pizzy, odkrywanie skarbów, salon piękności, wieczór z planszówkami…

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka nie powinno trwać długo. Wystarczą dwie godziny na zabawę + czas na tort, ciepły posiłek i wręczanie prezentów. W tym czasie dzieci powinny wystarczająco zmęczyć się zabawą. Weźmy pod uwagę godzinę, o której rodzice będą odbierać dzieci do domu. Najlepiej omówić to z nimi wcześniej.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Organizacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…