Home Artykuły sponsorowane Psi Patrol – bajka, która uczy i bawi

Psi Patrol – bajka, która uczy i bawi

5 min czytania
0
0
310
Psi Patrol – bajka, która uczy i bawi

Oglądanie bajek, popularnych kreskówek, to (odkąd tylko się pojawiły) jedno z ulubionych zajęć dzieci. Właściwie każde pokolenie ma swoje kultowe bajkowe historie i ukochanych bohaterów. Od prawie dziesięciu lat Psi Patrol bawi i uczy dzieci na całym świecie. Również w Polsce małych fanów tej animacji nie brakuje.

Bajkowe historie – dziś często w postaci animacji oglądanych na ekranach – i ich bohaterowie to jedni z pierwszych nauczycieli dzieci. I nie ma w tym przesady. Jeśli tak zwana bajka jest „dobrze zrobiona”, historia wciągająca, opowiedziana językiem zrozumiałym dla dzieci, a bohaterowie budzą sympatię, to taka opowieść jest w stanie przekazać już najmłodszym wiele pozytywnych wartości. Taką animacją jest Psi Patrol, który bawi i uczy dzieci w wielu zakątkach świata. A fanów dzielnej drużyny wciąż przybywa!

Psi Patrol – dlaczego dzieci uwielbiają bajkę

Oczywiście najmocniejszym punktem kreskówki są bohaterowie. Psy (które większość dzieci przecież uwielbia) i dziesięcioletni chłopiec (a więc postać, z którą widzowie mogą się łatwo identyfikować). Wszyscy tworzą zgraną drużynę – ekipę ratowniczą – która pomaga rozwikłać różne problemy w miasteczku. Każdy z bohaterów jest odważny, pomocny i dobry, ale też ma swoje słabości. Animowany serial uczy dzieci, że można różnić się od siebie, ale wspólnie można dokonać wielkich rzeczy, a pomagać naprawdę warto. Każdy odcinek to fascynująca przygoda, więc dzieci, a nierzadko ich rodzice, oglądają bajkę z zapartym tchem. Twórcy bajki zadbali też o to, by w kreskówce były również motywy szczególnie bliskie współczesnym dzieciom. Otóż główny bohater to miłośnik nowoczesnych technologii, jednak wykorzystuje je w pozytywnym celu pomocy innym. Dziecko poznaje też różne zawody, bez których nie tylko akcje ratunkowe w miasteczku, ale i codzienne funkcjonowanie społeczności byłyby niemożliwe.

Psi Patrol – bohaterowie nie tylko na ekranie

Dzieci, gdy pokochają bohaterów bajki, chcą mieć ich na co dzień, blisko siebie. W domu, przedszkolu, szkole na spacerze. Tak też jest w przypadku fanów Psiego Patrolu. Dlatego też producenci zabawek wyszli naprzeciw tym oczekiwaniom. Psi Patrol to książki, kolorowanki, klocki, gry (także planszówki), różnego rodzaju gadżety (np. zegarki) czy przybory szkolne. Dzięki nim dziecko będzie miało swoich ulubionych bohaterów zawsze przy sobie. Poza tym większość artykułów z postaciami z Psiego Patrolu (podobnie jak sam serial) uczy poprzez zabawę.

Psi Patrol to bez wątpienia strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o przekaz skierowany dla dzieci. Uczy, bawi, a przy tym nie pozwala się nudzić.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…