Home Artykuły sponsorowane Rolety plisowane – czy warto się na nie zdecydować?

Rolety plisowane – czy warto się na nie zdecydować?

6 min czytania
0
0
1,420
Roleta-plisowana-do mieszkania

W okresie letnim, gdy promieniowanie słoneczne jest wyjątkowo silne, szczególnie istotną kwestię stanowi znalezienie osłon okiennych, które pozwolą na zatrzymanie części światła słonecznego. Choć jest ono potrzebne ludziom do życia, to jego nadmierna ilość może powodować rozdrażnienie i negatywnie wpłynąć na samopoczucie domowników. Dlatego tak wiele osób decyduje się na różnego elementy dekoracji okiennych, które dodatkowo chronią przed światłem słonecznym. Obecnie, jednym z popularniejszych rozwiązań w tej kwestii są rolety plisowane, które pozwalają na szeroką dowolność jeśli chodzi o zasłonę okien. Sprawdź, w czym tkwi sekret rolet plisowanych i przekonaj się, jak wiele zyskasz, montując je w swoim mieszkaniu.

Rolety plisowane – skuteczne zabezpieczenie przed światłem słonecznym

Różnego rodzaju rolety okienne stały się już stałym elementem wielu mieszkań i domów jednorodzinnych, zwłaszcza tych parterowych, w których wszystkie pokoje usytuowane są na jednej kondygnacji. Wiele osób odczuwa dyskomfort, gdy przechodnie czy sąsiedzi mogą widzieć, co robią domownicy, skutecznie zmniejszając komfort przebywania we własnym domu. Dlatego właśnie tak kluczowe stało się znalezienie osłon okiennych, które oprócz funkcji dekoracyjnych, będą również doskonale chroniły przed niechcianym wzrokiem obcych. Problemem okazało się również nadmierne promieniowanie słoneczne – szczególnie uciążliwe jest one w weekendowy poranek, gdy domownicy mają okazać pospać nieco dłużej, jednak wdzierające się promienie słoneczne skutecznie utrudniają komfortowy sen.

Dlatego w coraz większej liczbie domów znaleźć można rolety zasłaniające całe okno lub mini rolety, w których tkanina nawinięta na specjalną rolkę, została zamknięta w kasecie. Ciekawym rozwiązaniem, które w ostatnim czasie pojawiło się na rynku, są rolety plisowane. W odróżnieniu od tradycyjnych konstrukcji, plisami można zakryć dowolną część okna, dostosowując się tym samym do aktualnego położenia słońca. Stąd właśnie tak duża popularność rolet plisowanych – dzięki nim można stworzyć dowolną konfigurację, która będzie odpowiadać domownikom, co idealnie sprawdzi się w mieszkaniach na parterze.

Wygoda, jaką dają rolety plisowane – sprawdzone rozwiązanie dla różnych typów wnętrz

Tkanina w roletach plisowanych nie jest zamknięta w rolecie, a składana się w charakterystyczną harmonijkę, co znacznie ułatwia montaż i późniejsze korzystanie z takiej osłony. Inną zaletą tego rozwiązanie jest możliwość pełnego zaciemnienia pokoju – wystarczy jednym sprawnym ruchem pociągnąć roletę, by całkowicie odciąć się od świata zewnętrznego. Co ważne, plisy, podobnie jak mini rolety, montowane są na jednym skrzydle, dlatego warto uwzględnić to przy okazji odświeżania wnętrza lub urządzania nowo wybudowanego domu.

Materiał, z jakiego wykonane są rolety plisowane, jest odporny na lekkie uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo chroni on przed nadmiernym nagrzewaniem się pokoju, co będzie szczególnie użyteczne, zwłaszcza w okresie letnim, gdy temperatury są wyjątkowo wysokie. Sprawdzone rolety plisowane znaleźć można na stronie renomowanego producenta rolet firmy Karnix.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Ataki paniki — jakie to objawy? Jak wygląda atak paniki?

Spróbuj sobie wyobrazić taką sytuację. Jak co dzień jedziesz do pracy i nagle Twoje serce …