Home Sprzątanie Sposoby, dzięki którym zaoszczędzisz czas na prasowaniu!

Sposoby, dzięki którym zaoszczędzisz czas na prasowaniu!

5 min czytania
0
0
133
Sposoby, dzięki którym zaoszczędzisz czas na prasowaniu

Każdy gdzieś biegnie, goni, wszędzie się spieszy. Na wiele rzeczy brakuje czasu. Z drugiej strony zawsze chcemy wyglądać dobrze, a pogniecione ubrania z pewnością nie wpływają pozytywnie na nasz wizerunek! Jednak gdzie, w tym zabieganym świecie, znaleźć czas na prasowanie? Wizja stania przy desce z żelazkiem i stos czekających ubrań nigdy nie brzmi zachęcająco. Dlatego właśnie przychodzimy Ci z pomocą! Co powiesz na to, aby nie prasować w ogóle, a wyglądać zawsze dobrze? Mamy dla Ciebie sposoby, dzięki którym zaoszczędzisz czas na prasowaniu!

Sposoby, dzięki którym zaoszczędzisz czas na prasowaniu


Nie zwlekaj!

Pamiętaj o tym, by wyciągnąć ubrania od razu po zakończeniu prania. Nie ma na co czekać! Po 5min już będą pogniecione i trzeba będzie poświęcić nieco więcej czasu, aby dobrze wyglądały.

Odpowiednio dobieraj materiały do prania

To, co wrzucasz ze sobą do prania ma ogromne znaczenie! Nie lekceważ tego. Pomijając oczywistą kwestię doboru kolorów, staraj się wybierać również podobne materiały, tkaniny o podobnej fakturze czy grubości. W przeciwnym wypadku niektóre rzeczy będą niesamowicie pogniecione! Cieniutka bluzka wśród grubych swetrów, po praniu nie będzie wyglądała szczególnie atrakcyjnie.

Gorąca kąpiel? Wykorzystaj to!

Brałeś gorącą kąpiel lub prysznic, w łazience jest niesamowicie gorąco, a pomieszczenie wypełniło się parą? Skorzystaj z okazji! Nie będziesz musiał niczego prasować i zaoszczędzisz sporo czasu. Wystarczy, że ubrania powiesisz na wieszaku, a para zmiękczy materiał, dzięki czemu będą wylądały jak po użyciu żelazka.

Odpowiednio ustaw pranie

Wiele czasu na prasowaniu możesz zaoszczędzić, jeżeli już włączając pralkę, będziesz pamiętać o niektórych ustawieniach. Zwróć szczególną uwagę na wirowanie – ustaw je na najniższe obroty. Dzięki temu od razu po wyciągnięciu prania, będzie ono znacznie mniej wygniecione.

Dobrze rozwieś pranie

Kolejnym sposobem jest porządne strzepnięcie ubrań prosto po wyciągnięciu z pralki, a następnie równe rozwieszenie go na suszarce lub wieszaku. Dzięki temu będą schły już bez większych zagnieceń.

Woda, suszarka i gotowe!

Udało Ci się uniknąć prasowania po praniu, jednak pogniotło się w szafie, a Ty nie masz czasu, żeby rozstawiać deskę i wyciągać żelazko? Żaden problem! Wystarczy, że spryskasz zagniecione miejsce wodą, a następnie wysuszysz suszarką! Możesz także zwilżyć je delikatnie, pocierać palcem w miejscu zagniecenia i pozostawić do wyschnięcia. Prawda, że proste?

Ocet dobry na wszystko!

Co z nim zrobić? Rozcieńczyć jedną część octu z trzema częściami wody i za pomocą atomizera spryskać ubranie. Pozostawić do wyschnięcia. Żelazko nie będzie potrzebne!

Teraz już wiesz, że można sobie poradzić bez korzystania z deski do prasowania i żelazka! Nie musisz myśleć o stercie prania, która wciąż rośnie i czeka, aż znajdziesz na nią czas. W łatwy sposób można wyeliminować potrzebę prasowania, co niezwykle ułatwia życie i przede wszystkim pozwala zaoszczędzić sporo czasu!

  • Jak wyczyścić przypalone żelazko?

    Jak wyczyścić przypalone żelazko? Najlepsze sposoby

    Żelazko jest narzędziem praktycznie niezbędnym w domu. Dlatego, że jest często używane moż…
Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Sprzątanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Plamy z oleju silnikowego – jak je skutecznie wywabić?

Plamy z oleju silnikowego to jedne z najgorszych zabrudzeń, jakie mogą spotkać jakiekolwie…