Home Artykuły sponsorowane Jak wygląda sprzątanie biur przez profesjonalną firmę sprzątającą?

Jak wygląda sprzątanie biur przez profesjonalną firmę sprzątającą?

6 min czytania
0
0
489
Firma sprzątająca biura Katowice

Porządek w biurze to w pewien sposób wizytówka firmy. Przekłada się on nie tylko na ogólne pozytywne wrażenie wszystkich obecnych, ale także nastrój i komfort pracowników, a nawet efektywność ich pracy. To nie tajemnica – w czystych pomieszczeniach ludzie po prostu czują się lepiej. Współpraca z profesjonalną firmą sprzątającą to możliwość całkowitego zdjęcia obowiązku sprzątania z pracowników, którzy i tak zwykle mają dużo na głowie. Jak wygląda praca takiej firmy i czym może się ona zająć?

Jakimi obowiązkami zajmie się firma sprzątająca w biurze?

Zakres pracy firmy sprzątającej określa się jeszcze przed zawarciem umowy. Każde biuro ma własną specyfikę pracy, powierzchnię, indywidualne ustawienie mebli i idące za tym wszystkim wymagania co do sprzątania. W jednym biurze znajdują się obszerne przeszklone parawany wymagające częstego mycia, w innym natomiast przy każdym stanowisku stoi kosz na śmieci, który wymaga codziennego opróżniania.

Profesjonalna firma sprzątająca Katowice może zająć się także między innymi odkurzaniem i myciem podłóg, zmywaniem kurzu ze wszystkich powierzchni w biurze, pielęgnacją roślin, sprzątaniem biurowej kuchni, czy uzupełnianiem artykułów higienicznych w łazienkach i myciem armatury.

Sprzątanie biura Katowice kojarzy się głównie z pracami wykonywanymi codziennie, jak porządkowanie stanowisk pracy, czy odkurzanie podłóg. Firmy świadczące takie usługi zajmują się również obowiązkami, które wykonuje się rzadziej, jak na przykład mycie okien, albo pranie wykładzin.

Sprzątanie biur Katowice

Współpraca z taką firmą ma z założenia całkowicie odciążyć pracowników biura z obowiązku sprzątania niezależnie od jego charakteru. Ponieważ dysponują one niezbędnym sprzętem, urządzeniami myjącymi, jak i profesjonalnymi detergentami, ich praca jest zwykle szybka i bardzo skuteczna.

Jak często sprząta się biura?

Częstotliwość sprzątania biur ustalana jest indywidualnie. W biurach o dużej powierzchni i tych, w których na co dzień pracuje wiele osób, zaleca się częstsze sprzątanie, niż w małych obiektach z niewielką liczbą pracowników. Ostatecznie na tę kwestię ma jednak wpływ znacznie więcej czynników, w tym choćby specyfika pracy konkretnego biura, a nawet branża działania.

Zaleca się, aby biuro było sprzątane przynajmniej co drugi dzień, czyli 3 razy w tygodniu. Wiele jest także miejsc sprzątanych 5 razy w tygodniu, w których pracownicy każdego dnia mogą przyjść do odświeżonego i uporządkowanego biura. Przy codziennym sprzątaniu firmy sprzątające zajmują się głównie uporządkowaniem stanowisk pracy, odkurzaniem i myciem podłóg, a także wyczyszczeniem biurowej łazienki i kuchni. W ich harmonogramie uwzględnia się również inne obowiązki jak mycie okien, jednak oczywiście nie wykonuje się ich codziennie.

Firma sprzątająca Katowice

Co ważne, biura poza tradycyjnym sprzątaniem mogą wymagać także dezynfekcji dla pełnego bezpieczeństwa pracowników. I tym może zająć się profesjonalna firma sprzątająca, proponując na przykład ozonowanie pomieszczeń. Nawet kiedy biuro nie stosuje takich środków bezpieczeństwa, wciąż powinno pamiętać o konieczności dezynfekcji niektórych powierzchni dotykanych szczególnie często przez pracowników. Są to między innymi klamki w drzwiach i włączniki światła w pomieszczeniach, które należy dezynfekować codziennie po skończonym dniu pracy.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…