Home Sprzątanie Środki piorące, a alergicy. Na co należy uważać?

Środki piorące, a alergicy. Na co należy uważać?

7 min czytania
0
0
916
środki dla alergików

Większość konsumentów tak naprawdę nie zastanawia się zbytnio nad tym, jaki środek do prania wybrać. Kieruje się reklamą, renomą marki, albo nawet ładnym opakowaniem. W przypadku w pełni zdrowego człowieka rzeczywiście nie będzie to miało aż takiego znaczenia, ale dla alergików jest to nie do pomyślenia. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie tego typu środków, posiadając skłonności do alergii? Jakie produkty wybrać? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.

Alergia to naprawdę nieprzyjemna sprawa, która przy nieodpowiednim podejściu do tematu może przysporzyć nieprzyjemności. Oczywiście istnieje wiele ich odmian, ale w podobny sposób powinny postępować osoby z innymi schorzeniami, przede wszystkim powiązanym ze stanem skóry. Najbardziej charakterystycznym przykładem jest atopowe zapalenie skóry, czyli AZS, przy którym należy zachować naprawdę szczególną ostrożność i przyłożyć się do jej pielęgnacji. W jej skład wchodzi także stosowanie właściwych środków piorących bez niektórych szkodliwych związków.

skład chemiczny detergentów

Zwróć uwagę na skład

Wybierając środek do prania, zwróć przede wszystkim uwagę na tzw. Parfum, czyli różne wątpliwe środki chemiczne, które producenci nie chcą umieszczać na produktach, a niestety sformułowanie pojawia się na większości środków. Choć świeżość może nam się kojarzyć z zapachem morskiej bryzy, czy kwiatowej łąki, to jednak bez niej również jest jak najbardziej możliwa. Alergicy nie powinni mieć kontaktu z tak silnymi zapachami, bo mogą one wyrządzić szkodę ich skórze, układowi oddechowemu czy powodować nudności. Przeciwwskazań jest dużo, dlatego ważnym jest, aby unikać takiego składnika w wybieranych proszkach do prania czy żelach.

Oprócz wcześniej wymienionemu Parfum i zapachów, trzeba też zwrócić uwagę na składniki, takie jak eugeniol czy gerianol. Odpowiadają one za zwiększanie intensywności nut zapachowych i dzięki nim są one tak wyczuwalne przez długi czas po praniu. Jednak alergicy mogą przez to przez wiele dni odczuwać negatywne skutki ich zawartości. Oprócz tego warto zwracać uwagę na skład pod kątem barwników, środków wybielających oraz enzymów. Ich za duża ilość spowoduje atak alergiczny, więc w miarę możliwości należy ich się kompletnie wyzbyć, wybierając środki, które polegają na bardziej naturalnych metodach prania.

Pojawia się jednak pytanie: jakie środki powinni wybierać alergicy? Na pewno te oznaczone jako hipoalergiczne, ale także badane przez renomowane organizacje, które przyznają danym środkom atest (Instytut Matki i Dziecka, niemiecki DAAB). Wtedy mamy większą pewność, że nie zaszkodzą one wrażliwej skórze. Jednakże najlepiej wybierać dany środek pod swoje preferencje, oczywiście trzymając się hipoalergicznych wytycznych. Zdecydowanie należy unikać zeolitów i fosforanów, chyba najbardziej szkodliwe ze wszystkich dostępnych w proszkach związków. 

środki naturalne

Naturalne środki kluczem do sukcesu

Zawsze też można spróbować z produktami typowo naturalnymi, które zdobywają coraz to większą popularność wśród konsumentów. Takie propozycje jak orzechy do prania z saponiną czy kule do prania z ceramicznymi wkładkami potrafią być taką alternatywą. Nie każdy zgadza się co do ich skuteczności, choć tak naprawdę najpierw warto ich wypróbować na własnym praniu. Nie są one aż tak drogie, a przy okazji potrafią być bezpieczne dla każdego alergika. Stale pojawiają się nowe propozycje z tego segmentu. Jako dodatek do wybranego środka do prania mogą się sprawdzić wręcz idealnie.

Podsumowując, trzeba być świadomym kupującym, który potrafi również samodzielnie wypróbować dane produkty, a nie polegać jedynie na opiniach czy reklamach. Takie podejście zdecydowanie zwiększa szanse na odnalezienie tego idealnego dla alergików i wrażliwych osób środka do prania. Oprócz jego braku szkodliwości powinien on być również skuteczny i usuwać plamy czy inne zabrudzenia. Przy obecnej technologii, łączone z tradycyjnymi metodami, pojawiło się naprawdę wiele propozycji, a ich ostateczny wybór pozostawiamy Wam.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Sprzątanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…