Home Artykuły sponsorowane Suszarka z pompą ciepła: czy warto?

Suszarka z pompą ciepła: czy warto?

7 min czytania
0
0
850

Jeszcze nie tak dawno temu niemal wszyscy pranie suszyli na balkonach, w ogrodzie czy w mieszkaniu na rozkładanych suszarkach. Potem pojawiły się na rynku suszarki bębnowe, które wielu osobom ułatwiły codzienne funkcjonowanie. Aktualnie prym wiodą jednak suszarki z pompą ciepła, które wykorzystując najnowocześniejsze technologie, oferują m.in. niższe zużycie energii elektrycznej.

Suszarki z pompą ciepła – zasada działania

Rozwój technologii pozwolił na skonstruowanie suszarki, która nie potrzebuje odprowadzania wody, a do tego jest energooszczędna i bezpieczniejsza dla naszych ubrań. Wszystko to zawdzięczamy pompie ciepła, która jest największym atutem tego rozwiązania.

Dzięki wspomnianej wcześniej pompie ciepła, w suszarce powstaje zamknięty obieg powietrza, co zapobiega utracie ciepła, a w rezultacie przekłada się na mniejsze zużycie energii elektrycznej. Jak działa taka pompa ciepła? Jej funkcjonowanie można przyrównać do sprężarki w lodówce, która odbiera ciepło z żywności i przekazuje na zewnątrz. Suszarka nie odprowadza jednak ciepła na zewnątrz, a wykorzystuje je do ogrzania zimnego powietrza, w kolejnych fazach cyklu suszenia, eliminując straty ciepła.

Zalety suszarek z pompą ciepła

Jeżeli chodzi o zalety tego typu suszarek, to najważniejszą jest oczywiście wspomniana już energooszczędność – takie suszarki zużywają około połowę mniej prądu niż suszarki bębnowe (wszystko zależy oczywiście od wybranego programu suszenia). To jednak niejedyna zaleta tego sprzętu. Dzięki pompie ciepła możliwe stało się bowiem suszenie w niskich temperaturach, co przekłada się na stan ubrań – nie ulegają zniszczeniu i nie kurczą się.

Suszarki z pompą ciepła rozwiązały także problem wilgoci w pomieszczeniach. Taka suszarka posiada specjalny zbiornik, w którym gromadzona jest woda, nie ma więc potrzeby odprowadzania wilgoci przy pomocy rur. Tego typu udogodnienie sprawiło, że urządzenie może stać w dowolnie wybranym przez nas miejscu np. w zabudowanej szafie na korytarzu, czy w schowku pod schodami. Ograniczenia co do miejsca jej ustawienia praktycznie nie istnieją.

W ofercie Adaline.pl znajdziesz bardzo duży asortyment suszarek bębnowych, dzięki czemu z łatwością wybierzesz takie urządzenie, które będzie pasowała do Twoich potrzeb.

Rozwiązanie dla wiecznie zabieganych

Biorąc pod uwagę dzisiejsze tempo życia i ilość obowiązków, które posiada każdy z nas, perspektywa zwolnienia z obowiązku uciążliwego rozwieszania prania wydaje się być naprawdę kusząca. Brak konieczności rozwieszania mokrych ubrań docenią szczególnie rodzice małych dzieci, które codziennie generują ogromną ilość brudnych ubrań.

Zakup suszarki automatycznej, wiąże się także z odzyskaniem części przestrzeni, która do tej pory przeznaczona była na rozkładaną suszarkę, co ma szczególne znaczenie m.in. w przypadku niewielkich mieszkań, gdzie każdy wolny metr kwadratowy jest na wagę złota.

Podsumowanie

Suszarki bębnowe były dostępne już w sprzedaży od lat, jednak nie cieszyły się w Polsce popularnością, co spowodowane było m.in. dużym poborem energii, koniecznością odprowadzania wody czy pojawianiem się wilgoci w pomieszczeniach, w których była ona ustawiona. Wiele się jednak zmieniło – suszarki z pompą ciepła eliminują te niedogodności i stają się wyposażeniem wręcz podstawowym w każdym domu. Praktycznie każdy, kto zdecyduje się na takie rozwiązanie potwierdza, że nie wyobraża sobie już życia bez tego urządzenia. Jeżeli więc masz jeszcze jakieś wątpliwości, to koniecznie porozmawiaj z osobami, które same korzystają z suszarek z pompą ciepła, przeczytaj porady specjalistów, a te z pewnością przekonają Cię, że zakup takiego sprzętu to strzał w dziesiątkę!

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Łóżka kontynentalne w stylu barokowym: przepych i wygoda w Twojej sypialni

Styl barokowy czerpie z architektury XVI i XVII stulecia. Aranżacja barokowa jest zaskakuj…