Home Eko porady Torby wielokrotnego użytku – dlaczego warto używać?

Torby wielokrotnego użytku – dlaczego warto używać?

6 min czytania
0
0
2,999
Torby wielokrotnego użytku

Ostatnio coraz głośniejszy staje się temat ochrony środowiska. Plastik atakuje nas w półek sklepowych niemal cały czas – plastikowe opakowania, foliowe reklamówki, butelki, w które zapakowana jest woda mineralna. Co zrobić aby zminimalizować nasz negatywny wpływ na naturę? Przeczytaj wpis i dowiedz się, dlaczego torby wielokrotnego użytku są coraz popularniejszą alternatywą dla plastikowych siatek.

Torby wielokrotnego użytku są eko

Wielorazowe woreczki zwykle wykonywane są z ekologicznej, certyfikowanej bawełny organicznej, co oznacza że ich produkcja jest zrównoważona i nie zagraża środowisku. Dodatkowo, przechowywanie żywności w tego typu woreczkach nie jest szkodliwe dla zdrowia. Trzymanie w nich chleba, warzyw czy owoców jest całkowicie bezpieczne. Korzystając z toreb wielorazowego użytku przyczyniasz się także do wspierania życia w ruchu zero waste, który propaguje wzmacnianie świadomości na temat naszego wpływu na środowisko. Jest to przyjazne naturze rozwiązanie. Zakupy bez plastiku mogą być naprawdę bardzo łatwe, a ponadto coraz więcej sklepów umożliwia i popiera robienie zakupów do własnych opakowań. Jeśli pani w osiedlowym warzywniaku cały czas pakuje warzywa do foliowych siatek najwyższa pora to zmienić i przejść się tam z własnym, wielorazowym woreczkiem!

Torby wielokrotnego użytku są ładne i tanie

Obecnie w sklepach ze względu na uregulowania organizacji międzynarodowych niemal nie ma bezpłatnych reklamówek. Foliowe siatki dostępne są w cenach od kilku groszy do kilku złotych, a służą nam często tylko przez parę minut. W dalszej kolejności albo je wyrzucamy, albo niepotrzebnie gromadzimy w naszych domach. Nieekologiczne, brzydkie plastikowe torby możemy zastąpić ładniejszymi, wykonanymi z bawełny, które występują w wielu wzorach i kolorach. Dodatkowo posłużą nam dużo dłużej niż foliowe siatki. Torby wielorazowego użytku bardzo często występują w różnych wariantach. Niektóre z nich przypominają siatki. Są rozciągliwe, wytrzymałe i mogą udźwignąć nawet kilkanaście kilogramów zakupów. Inne są delikatniejsze i przypominają firanki. Są lekkie, czasami znajdują się na nich wyhaftowane wzory, a dodatkowo mają kolorowy sznureczek do zamykania zawartości. Dodatkowo są bardzo lekkie, więc przydadzą się w sklepach, gdzie nie ma opcji odjęcia masy wielorazowej siatki. 

Torby wielokrotnego użytku - dlaczego warto używać

Torby wielokrotnego użytku mogą być spersonalizowane

Na tego typu torbie możesz umieścić wszystko. Zdjęcie kota? Nie ma problemu! Ulubiony cytat? Jasne! Symbol, z którym się identyfikujesz? Oczywiście! Obecnie w sklepach masz coraz większy wybór tego typu toreb, a ponadto wzrasta także ilość przedsiębiorstw, które oferują możliwość nadrukowania na torbie własnego zdjęcia czy napisu. Często tego typu torby dorzucane są także jako prezent w sklepach czy przy robieniu zamówień przez Internet. Pomału stają się coraz modniejszym gadżetem. Torba bawełniana z nadrukiem pozwoli Ci wyróżnić się w tłumie. To doskonała alternatywa dla plastiku! 

Co jeszcze mogę zrobić dla środowiska?

Jeśli tematyka troski o środowisko jest Ci bliska – przeczytaj także inne nasze wpisy na ten temat. Bycie eko możesz zacząć już od małych kroków. Planowanie zakupów czy może ekologiczne sprzątanie. Wszystko to sprawia, że nasza planeta będzie zdecydowanie mniej zanieczyszczona, a my dzięki temu zdrowsi! 

Sprawdź stronę producenta toreb bawełnianych wielokrotnego użytku: https://www.natura.slupsk.pl/.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Eko porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…