Home Artykuły sponsorowane Wkłady piankowe — bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Wkłady piankowe — bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

4 min czytania
0
0
651

Wszystkie rodzaje transportu (lądowy, powietrzny, morski) mają tę wadę, że generują liczne wstrząsy, które dla nas mogą nie być zbytnio odczuwalne, jednak dla przewożonych przedmiotów, zwłaszcza drogich, cennych i delikatnych — już tak. Drgania w transporcie mogą uszkodzić, zarysować lub zawilgocić rzeczy, które przewozimy. Właśnie dlatego tak ważne jest zabezpieczenie ich w czasie podróży. Jak to zrobić?

Wypełnienia piankowe — po co stosować

Bezpieczne przewożenie przedmiotów zapewnić mogą specjalnie zaprojektowane wypełnienia piankowe, które umieszcza się w walizce, skrzynce czy pudełku w celu całkowitego zabezpieczenia przewożonych rzeczy (cennych, delikatnych czy drogich) i jednoczesnego zminimalizowania strat finansowych wynikających z ich ewentualnych uszkodzeń. Do czego między innymi wykorzystać można wkłady piankowe?

 • Do wózka narzędziowego.
 • Do pudełek różnej wielkości.
 • Do skrzyń i szuflad narzędziowych.
 • Do walizek.

Wkłady piankowe do walizek — pianka polietylenowa

W przypadku chęci wysyłania lub transportowania przedmiotów w walizce można zdecydować się na inne jej wypełnienie, a mianowicie pianką polietylenową. Stosuje się ją nie tylko w czasie przeprowadzek czy remontów, ale również w profesjonalnym transporcie mebli, aranżacyjnych dodatków do mieszkania czy sprzętów RTV i AGD. Wszędzie cel jest jeden — skuteczne zabezpieczenie przedmiotów uniemożliwiające im przesuwanie się we wnętrzu walizki czy pudełka.

Pianki polietylenowe a ekologia

Pianki polietylenowe, oprócz właściwości ochronnych, mają także duże korzyści dla środowiska. Zestawiając je z wykorzystywanym już coraz rzadziej styropianem, mają nad nim zdecydowaną przewagę. Jaką?

 • Pianki mogą zostać przetworzone i wykorzystane ponownie.
 • Mają doskonałe właściwości mechaniczne i fizykochemiczne.
 • Nie są palne.
 • Nie kruszą się.
 • Wyróżniają się właściwościami elastycznymi.
 • Można z łatwością nadać im pożądany kształt.
 • Cechują się doskonałymi właściwościami absorbującymi drgania i wstrząsy.

Podsumowanie

Wkłady piankowe i pianki polietylenowe to dobry wybór w przypadku chęci przewożenia przedmiotów cennych, bardzo drogich lub mogących łatwo się uszkodzić. Decydując się na zamówienie tego rodzaju ochrony, warto zaufać profesjonalistom i zamówić wypełnienie z pianki z dobrej jakości materiału i wykonane na dokładny wymiar.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…