Home Organizacja Własnoręczne ozdoby wielkanocne – jak je zrobić?

Własnoręczne ozdoby wielkanocne – jak je zrobić?

11 min czytania
0
0
1,416
Własnoręczne ozdoby wielkanocne - jak je zrobić

Już niedługo obchodzić będziemy Święta Wielkanocne. Z tej okazji zazwyczaj ozdabiamy nasze domy najróżniejszymi ozdobami. Warto wykorzystać wolny czas na ich samodzielne zrobienie. Poznaj najlepsze pomysły na własnoręczne ozdoby wielkanocne i dowiedz się, jak zrobić piękne dekoracje, które ozdobią Twoje mieszkanie. 

Własnoręczne ozdoby wielkanocne z papieru 

Własnoręczne ozdoby wielkanocne z papieru to dobry sposób na szybką i łatwą dekorację. Aby je wykonać potrzebujesz kolorowego brystolu, nożyczek oraz wydmuszek z jaj. Przydatne będą także barwniki. Niezbędny będzie z kolei klej. Jedną z ozdób, którą możemy wykonać są pisanki – zwierzątka. W tym celu barwimy skorupkę od jajka – wydmuszkę – przy pomocy barwnika. Następnie na kolorowym brystolu rysujemy elementy takie, jak zwierzęce oczy, uszy czy ogonki. Elementy te doklejamy do jajek przy pomocy kleju. 

Jajka decoupage

Aby wykonać pisanki metodą decoupage, niezbędne będą jajka ugotowane na twardo. Następnie smarujemy pisanki klejem do decoupage i przyklejamy serwetki. Warstwy serwetek należy wygładzić przy pomocy pędzelka. Prawda, że proste? Metoda ta sprawi, że na naszych pisankach będą mogły pojawić się najróżniejsze wzory – kwiaty, szkocka krata czy motywy zwierzęce. Na dodatek są to własnoręczne ozdoby wielkanocne, które może wykonać każdy, niezależnie od zdolności manualnych i wieku. Niektóre z ozdób mogą stanowić nawet własnoręcznie wykonany prezent. Jeśli zastanawiasz się z kolei, jakie prezenty na Wielkanoc dla dziecka wybrać, zachęcamy do przeczytania naszego poprzedniego wpisu! 

Własnoręczne ozdoby wielkanocne - wianek

Wielkanocny wianek 

Do wykonania tej ozdoby będziemy potrzebować paru gałązek, listków bukszpanu oraz wydmuszek. Jako ozdoba mogą posłużyć także bazie kotki oraz mech. W pierwszej kolejności robimy wianek z gałązek i związujemy go, tak by nadać mu kształt. Następnie do środka wkładamy mech. Dookoła przyklejamy skorupki jajek. Do ozdoby możemy także przykleić kilka gałązek bukszpanu oraz bazie kotki. Do skorupek jaj możemy włożyć np. wielkanocne figurki czy inne ozdoby. Wianki mogą nam posłużyć jako przepiękne własnoręczne ozdoby wielkanocne na stół. Możemy także powiesić je np. na drzwiach. Wtedy ozdoby wielkanocne, które znajdują się w skorupkach powinniśmy przykleić. 

Własnoręczne ozdoby wielkanocne z drewna

Aby wykonać wielkanocne podstawki potrzebujesz plastra drewna, kilku gałązek oraz figurek wielkanocnych. Niezbędny będzie także klej do drewna. Na plastrze drewna układamy dowolną kompozycję, wykorzystując wielkanocne ozdoby. Następnie przyklejamy je za pomocą kleju do drewna. Wokół figurek możemy ułożyć zebrane gałązki, które sprawią, że nasza drewniana podstawka nabierze niepowtarzalnego charakteru. Plaster drewna możemy wykorzystać także jako wielkanocny świecznik. Świeczki mocujemy na środku podstawki, do której przy pomocy kleju przyklejamy wielkanocne figurki, kawałki mchu lub inne ozdoby – wedle uznania. Dzięki temu mamy własnoręczny świecznik, który doskonale ozdobi nasze pomieszczenia. Pamiętaj jednak, by nigdy nie zostawiać płonących świeczek bez nadzoru! 

Dekoracja na talerze

Aby stworzyć niepowtarzalną dekorację, która ozdobi świąteczne talerze potrzebujesz kolorowego papieru. Odrysuj na nim kwadrat o przekątnej około 18 cm. Z każdego roku przetnij do środka około 4 cm. Boki pozaginaj do góry oraz zagnij nadmiar papieru. Możesz także go odciąć. Zrób dziurkaczami dziurki na brzegach i przewlecz wstążką. Następnie zawiąż supełek i zakręć końce. Do tak powstałego koszyczka możesz włożyć sztuczną trawę, a także słodycze czy wielkanocne ozdoby. Bardzo ładnie w takim koszyczku będzie prezentował się czekoladowy, wielkanocny królik. 

Własnoręczne ozdoby wielkanocne - złote jajko

Własnoręczne ozdoby wielkanocne – złote jajka

Ozdoba ta będzie niewątpliwie zaskakiwała swoim wyglądem. Jest to doskonały sposób na niekonwencjonalną dekorację, która przełamie rutynę na naszym stole. Do jej przygotowania będziemy potrzebować wydmuszki lub gotowane jajka, imitację płatków złota, klej lub roztrzepane białko oraz pędzelek. Najpierw skorupkę jajka smarujemy klejem – może być to zwykły klej szkolny. W dalszej kolejności do jajka przykładamy złote płatki, dokładnie owijamy oraz wyrównujemy przy pomocy pędzelka. Klej możemy zastąpić także białkiem jaja. W takim przypadku smarujemy nim skorupkę jajka, czekamy chwilę aż przeschnie, a następnie nakładamy imitację płatków złota. 

Styropianowe własnoręczne ozdoby wielkanocne 

Kolejna wielkanocną ozdobą, którą możemy łatwo wykonać są styropianowe kury. Będziemy potrzebować między innymi styropianowego jajka, farby akrylowej, folii samoprzylepnej, filcu, sznurka, czarnego markera, kleju na gorąco, nożyczek oraz patyczków do szaszłyków. W pierwszej kolejności od styropianowego jajka odcinamy jego dół, tak, by można było je postawić na stole. Następnie nabijamy styropianowe jajko na patyczek od szaszłyka, co sprawi, że jego malowanie będzie łatwiejsze. Z samoprzylepnej folii możemy wyciąć kropki lub inne wzorki i okleić nimi jajko.

W dalszej kolejności malujemy styropianowe jajko przy pomocy farby akrylowej. Warto wybrać farbę dobrej jakości, która będzie gęsta, ponieważ styropian należy do dość trudnych do malowania materiałów. Kiedy farba wyschnie, należy odkleić folię. Z kolorowego filcu wycinamy elementy takie jak skrzydełka, łapki oraz dzióbki. Elementy te przyklejamy przy pomocy kleju. W filcowych łapkach robimy dziurki i wkładamy w nie sznurek, a następnie mocujemy do styropianowego jajka. Przy pomocy czarnego markera malujemy kurom oczy i gotowe! 

Jak widać, własnoręczne ozdoby wielkanocne nie muszą być trudne do wykonania. Mamy nadzieję, że ich przygotowanie sprawi Wam mnóstwo radości. Jednocześnie życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych! 

 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Organizacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…