Home Organizacja Własnoręczne zabawki dla dzieci – jak je zrobić?

Własnoręczne zabawki dla dzieci – jak je zrobić?

8 min czytania
0
0
1,131
Własnoręczne zabawki dla dzieci - jak je wykonać

Jesteś rodzicem i zastanawiasz się nad odpowiednimi zabawkami dla swojego dziecka? Chcesz, by spełniały walor edukacyjny, ale jednocześnie, by dziecko dobrze się bawiło podczas korzystania z nich? Z pewnością jako rodzic wymyśliłeś już kilka kreatywnych rozwiązań, pora abym zaprezentowała Tobie swoje propozycje, które w moim przypadku sprawdzają się całkiem nieźle. Własnoręczne zabawki dla dzieci to coś, co może wykonać każdy z nas!

Zabawki dla dzieci nie muszą być drogie, by dobrze spełniały swoje zadanie, którym jest zapewnienie naszym pociechom odpowiedniego rozwoju. Sporo z nich możesz zrobić w domu, wykorzystując rzeczy, które masz pod ręką!

Własnoręczne zabawki dla dzieci – piłkarzyki

Domowej roboty piłkarzyki to zabawka dla dzieci, która jest naprawdę prosta, a gwarantuje naszemu dziecku zabawę na długie godziny. Do ich stworzenia potrzebujemy kartonowe pudełko po butach – im większe tym lepiej, (przydatne będzie np. pudełko po kozakach) małe, drewniane kołki, klamerki, nożyk, marker, linijka i klej. Najpierw markerem na kartonie zaznaczamy miejsca, w których chcemy umieścić drewniane kołki z naszymi piłkarzykami. Następnie robimy w kartonie otwory, do których wkładamy kołki. Do drewnianych kołków przyklejamy klamerki. W kartonie robimy otwory, które będą pełniły rolę bramki. Nasze piłkarzyki są już gotowe, teraz wystarczy je tylko pomalować i przyozdobić karton!

Własnoręczne zabawki dla dzieci - slime

Domowe slime

Masa slime to hit, który podbija serwisy takie, jak Instagram czy Pinterest. Cieszy się popularnością zarówno wśród dorosłych, jak i wśród dzieci. Możesz wykonać domowe slime w bardzo prosty sposób, wykorzystując powszechnie dostępne przedmioty. Najpierw stworzymy przezroczystego slime, który może być bazą do kolejnych – brokatowych lub kolorowych. Aby go wykonać potrzebne będzie około 50 ml bezbarwnego kleju w płynie, płyn do soczewek (2 łyżki), woda (2 łyżki) oraz soda oczyszczona, która będzie pełniła funkcję aktywatora. Wszystkie składniki należy wymieszać, aż powstanie konsystencja slime, która jest idealna do stworzenia innych wariantów.

Aby stworzyć natomiast brokatowego slime musimy nieco zmodyfikować poprzedni przepis. Najpierw wlewamy klej w płynie, następnie wodę i wsypujemy brokat. W dalszej kolejności dopiero dodajemy płyn do soczewek i sodę oczyszczoną. Dzięki temu nasz slime będzie miał odpowiednią konsystencję, a brokat zostanie rozprowadzony równomiernie. Jeżeli natomiast chcemy stworzyć kolorowego slime z brokatem, najpierw dodajemy barwnik, później brokat. Możemy wykorzystać barwnik spożywczy lub barwnik do jajek, a nawet szkolną bibułę, którą należy zalać ciepłą wodą. W przypadku wykorzystania barwnika z bibuły kolor slime będzie mniej intensywny niż jeśli zastosujemy barwnik spożywczy. Taki sposób jednak również daje dobre rezultaty.

Figurki z masy papierowej

W tym przypadku możemy wykonać zarówno figurki z masy papierowej, które posłużą dziecku do zabawy, jak i jedynie masę papierową, z której dopiero dziecko stworzy to, co podpowiada mu wyobraźnia. Masę papierową możemy zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że podrzemy gazetę na mniejsze części, a następnie włożymy do miski z ciepłą wodą. Jeżeli mamy blender lub mikser, możemy wykorzystać go do miksowania naszej papki, którą w następnym kroku powinniśmy przelać na sitko i odsączyć. Do garnka wsypujemy ¾ szklanki mąki oraz wlewamy tyle samo wody. Następnie mieszamy mąkę z wodą i gotujemy. Do tak powstałej mieszanki dodajemy masę, którą zostawiliśmy na sitku. Masa papierowa jest już gotowa! Jeśli chcemy, możemy z masy papierowej wykonać np. figurki. Mamy także możliwość, by wykorzystać ją między innymi do oklejania przedmiotów codziennego użytku takich, jak np. miseczki. W ten sposób powstaną nowe miseczki z masy papierowej, które będzie można pomalować farbkami.

Jeśli zastanawiacie się, jak najlepiej przechowywać zabawki, zachęcamy do przeczytania naszego poprzedniego wpisu, w którym poznacie kilka sposobów na przechowywanie zabawek. Dzięki temu w Waszym mieszkaniu zapanuje porządek!

Własnoręczne zabawki dla dzieci to dobry sposób, by zapewnić rozrywkę naszym pociechom bez wydawania dużej ilości pieniędzy. Macie jakieś jeszcze pomysły lub spróbowaliście tych, które zostały zaprezentowane w artykule? Podzielcie się w komentarzu!

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Organizacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…