Home Artykuły sponsorowane Wyprawka dla noworodka, czyli pierwsze akcesoria dla nowego członka rodziny

Wyprawka dla noworodka, czyli pierwsze akcesoria dla nowego członka rodziny

6 min czytania
0
0
1,587
Wyprawka dla noworodka

Nowy członek rodziny to mnóstwo radości, ale i sporo obowiązków. Na jego narodziny warto się dobrze przygotować. Kompletowanie wyprawki zaczynamy odpowiednio wcześnie, by zdążyć ze wszystkim na czas i nie robić zakupów w stresie na ostatnią chwilę. Zalecamy to zwłaszcza tym przyszłym mamom, które cenią sobie spokój i komfort psychiczny. Pakowanie torby na porodówkę w ostatnich dniach przed rozwiązaniem albo remont mieszkania tuż przed narodzinami dziecka to nie najlepszy pomysł.

Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka? Tak naprawdę warto podzielić ją na kilka kategorii. Pierwsza to rzeczy, które należy zabrać ze sobą do szpitala; drugą będą stanowić te używane po powrocie do domu, a trzecia to akcesoria przeznaczone do przemieszczania się albo usprawniające opiekę nad maluszkiem. W tej ostatniej kategorii można wymienić między innymi wózek, fotelik samochodowy, nosidełko oraz chustę.

Wyprawka do szpitala

Torbę na porodówkę warto przygotować przynajmniej miesiąc przed planowanym terminem porodu. Wyprane i wyprasowane ubranka dla dziecka będą tam czekać, aż nastąpi długo wyczekiwany przez rodziców moment. Poza ubrankami dla maluszka w torbie powinien się też znaleźć becik, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt (mydło lub płyn do kąpieli i krem na odparzenia), ręcznik dla dziecka, pieluszki tetrowe oraz pieluszki jednorazowe i wilgotne chusteczki. Poza akcesoriami dla maluszka do torby pakujemy też rzeczy dla mamy. W większości oddziałów porodowych dostaniemy listę niezbędnych przedmiotów i ubranek dla maluszka. Wystarczy zadzwonić i o nią zapytać lub ściągnąć ze strony szpitala, w którym zaplanowano poród.

Akcesoria do domu

Czego nie może zabraknąć w domu nowonarodzonego dziecka? Z pewnością powinno się w nim znaleźć łóżeczko dla maluszka. Alternatywnie może to być kołyska lub specjalny kosz. W domu warto też mieć dodatkowe ubranka, najlepiej w rozmiarze 56 lub, jeśli dziecko urodzi się duże, od razu 62. Nie można oczywiście zapomnieć o dziecięcej pościeli oraz dwóch kocykach – jednym cieplejszym, a drugim nieco cieńszym. Wygodnym miejscem do pielęgnacji i przewijania noworodka będzie przewijak. Do kąpieli maluszka warto wykorzystać dziecięcą wanienkę, którą można ustawić na stole. Bardzo pomocny w sprawowaniu opieki nad dzieckiem będzie też leżaczek. Rodzice mogą przenosić go do różnych pomieszczeń według własnego uznania i zgodnie z bieżącymi potrzebami. Pamiętajmy, że akcesoria, których nie udało się zakupić przed porodem, można nabyć w sklepie internetowym Wozki-Foteliki.pl.

Akcesoria do transportu

Już w dniu wypisania maluszka ze szpitala potrzebny będzie fotelik samochodowy. Rodzice, którzy przykładają szczególną uwagę do bezpieczeństwa dziecka, przed jego zakupem sprawdzają opinie na temat konkretnych marek fotelików oraz wyniki crash testów. Koniecznie należy też zakupić wózek z gondolą, którym dziecko będzie wożone przez kilka pierwszych miesięcy życia. Szeroki wybór takich wózków pozwala wybrać model dopasowanych do oczekiwań rodziców. W jaki inny sposób można przemieszczać się wraz z maluszkiem? Pomocne będą z pewnością chusty. Warto już wcześniej rozpocząć naukę ich wiązania, by robić to sprawnie, kiedy maluszek pojawi się na świecie.

Kompletowanie wyprawki dla dziecka warto rozpocząć od przygotowania listy niezbędnych akcesoriów. Dzięki temu żaden z istotnych przedmiotów nie zostanie pominięty, a rodzice zyskają pewność, że dobrze przygotowali się na narodziny dziecka.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Ataki paniki — jakie to objawy? Jak wygląda atak paniki?

Spróbuj sobie wyobrazić taką sytuację. Jak co dzień jedziesz do pracy i nagle Twoje serce …