Home Artykuły sponsorowane Wyprowadzka z mieszkania – co zrobić z rzeczami?

Wyprowadzka z mieszkania – co zrobić z rzeczami?

6 min czytania
0
0
300
Wyprowadzka z mieszkania - co zrobić z rzeczami?

Udało się. Po miesiącach niepewności, stresu, rozmów i poszukiwań spełniliście swoje marzenie o przeprowadzce do większego domu lub mieszkania. To z pewnością czas pełen ekscytacji i radości. Jednocześnie to jeszcze więcej planowania i przygotowywań, a także stres związany z procesem, jakim jest przeprowadzka. To okres, który dla znacznej części osób jest powodem do obaw oraz gorączkowych myśli, czy wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Jak przygotować się do przeprowadzki i nie zwariować?

Wyprowadzka z mieszkania – od czego zacząć?

Wiele osób na samą myśl o przygotowaniach do przeprowadzki zaczyna się stresować i gorączkowo planować, od czego zacząć cały proces. To fakt, przeprowadzka nie zalicza się do najprostszych czynności, jeśli jednak w odpowiedni sposób się do niej przygotujemy, nawet nie zauważymy, kiedy znajdziemy się w swoim nowym mieszkaniu. Podstawową rzeczą, jakiej potrzebujemy, jest z całą pewnością plan działania.

Niektóre osoby źle wspominają proces przeprowadzki, jednak głównie ze względu na to, że do przygotowań zabrali się zbyt późno lub postępowali w bardzo chaotyczny sposób. Dlatego też pierwszym elementem, na który powinieneś zwrócić uwagę, są formalności. Upewnij się, czy opłaciłeś wszystkie dotychczasowe rachunki oraz poinformuj dostawców prądu i internetu o zmianie adresu. Jeśli posiadasz subskrypcje z dostawą do domu, pamiętaj o ich anulowaniu lub zmianie adresu.

Wyprowadzka z mieszkania – plan działania

Jak już wspomniano, dobry plan działania to podstawa udanej przeprowadzki. Niektórym osobom może on wydawać się niepotrzebny, jednak po stworzeniu go od razu zauważysz, że wszystko wygląda o wiele bardziej przejrzyście. Oto jak może prezentować się przykładowy plan przeprowadzki:

  • zdecyduj, które przedmioty zabierasz do swojego nowego mieszkania;
  • przedmioty, których nie potrzebujesz, sprzedaj lub oddaj znajomym;
  • zaplanuj, co zrobisz z wybranymi rzeczami na czas przeprowadzki;
  • ureguluj wszystkie płatności;
  • zastanów się nad usługami firmy przeprowadzkowej.

Przeprowadzka – gdzie przechować część swoich rzeczy?

Z różnych przyczyn może się zdarzyć, że Wasze nowe mieszkanie nie jest jeszcze w pełni gotowe, przez co nie możecie się tam jeszcze wprowadzić, a umowa najmu Waszego poprzedniego lokum już nie obowiązuje. Co w takim razie zrobić ze wszystkimi rzeczami? W takiej sytuacji warto rozważyć wybór usługi self storage. Na czym ona polega?

Self Storage (sprawdź możliwość rezerwacji na https://www.lessmess.storage/cennik-rezerwacja/) cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Usługa ta polega na wynajęciu samoobsługowego boxa na określony przez klienta czas, dzięki czemu to Ty decydujesz, jak długo chcesz pozostawić tam swoje rzeczy. Jedną z firm, która świadczy takie usługi w naszym kraju, jest Less Mess Storage. Decydując się na skorzystanie z usług tej firmy, możesz wybrać interesujący Cię rozmiar pomieszczenia i mieć pewność, że Twoje cenne przedmioty jak sprzęt RTV, AGD czy zabytkowa porcelana na czas przeprowadzki znajdują się w bezpiecznym miejscu. Boxy samoobsługowe są wyposażone w profesjonalne systemy bezpieczeństwa, a Ty dzięki osobistemu kodowi dostępu możesz korzystać z boxu kiedy tylko tego potrzebujesz.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…